1. GÜN Perşembe: Gece Yolculuğu

21.00 Bakırköy Regata Otoparkı , 22:00 Harbiye Jolly Tur Ofis Önü – 23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 23.20 Kartal Yemek Center, 23.30 Çayırova Mc Donald’s 00.15 İzmit Asya Otel Karşısından hareketle katılacak misafirlerimiz ile birlikte. Jolly Tur otobüs içi ikramlar eşliğinde Bursa - Balıkesir – Burhaniye güzergâhını takiben Ayvalık a doğru hareket ediyoruz.

2.GÜN Cuma Ayvalık - Cunda Adası-Taksiryaris Kilisesi- Bergama – Kızılavlu - Kuşadası

Sabah erken saatlerde ulaşacağımız Ayvalık deki ilk durağımız Cumhuriyet döneminden önce Rumların “kokuluada” anlamına gelen MOSHİNOS , Türklerin ise CUNDA ADASI dedikleri Alibey adası olacak.Burada verilen serbest zamanda kahvaltınızı yapabilirsiniz. Sonrasında eski bir Rum yerleşimi olan Cunda Adasının tarihi sokaklarI ve evleri arasında yapacağımız gezinti sizleri geçmişe götürecek.Cunda Adasında bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunagelmiş TAKSİYARHİS kilisesini ziyaret ediyor, rehberimizin anlatımları eşliğinde buranın fotoğraflarını çekiyoruz.Sonrasında verilen serbest zamanda ise Cunda Adasının kordon kısmında sıra sıra dizilmiş dondurmacı tezgahlarında ayvalığın meşhur sakız dondurmasını tadıyoruz.Cunda Adasında yapacağımız bu keyifli gezi sonrası gün batımına doğru Sarımsaklı mevkine haraketle ulaşacağımız ŞEYTAN SOFRASI ,eşsiz MİDİLLİ ADASI ve AYVALIK manzarasıyla bizi hayaller dünyasına götürecek.Burada görülen Şeytanın ayak izi ve manzaraya karşı içilen sıcak çaylarımız sonrası, Sarımsaklıüzerinden ulaşacağımız Bergama da, Pergamon devletinin yönetim merkezi olan akropol ü ziyaret ediyoruz. Burada yapılan anlatımlar sonrasında Hıristiyanlığın temel kurallarının kabul edildiği 7 konsülden birinin gerçekleştirildiği Kızılavlu yu ziyaret ediyoruz. Sonrasında İzmir üzerinden ulaşacağımız Kuşadası ndaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

3. GÜN Cumartesi Meryemana – Eshab-ı Kehf - Efes Antik Kenti – Şirince -Aysuluk Tepesi )
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otobüsümüzle Hıristiyanlarca kutsal Haç merkezi kabul edilen MERYEMANA EVİ,buradan Kuran-ıKerim de isimleri geçen Eshab-ül Kehf ( 7 uyurlar ) mağrasını ziyaret ediyoruz . Sonrasında 100 yıldır kazılan ve daha %10 luk bölümü ortayacıkarılabilen EFES antik kentini gezmeye başlıyoruz .Geziceğimiz yerler arasında Odeon , Kuretler
caddesi , Latrin , Hamam , Celsus kütüphanesi , aşk evi , Agora , tiyatro sayılabilir. Bu keyifli gezi ardından eski bir Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş Şirince ye hareket ediyoruz. Burada verilen serbest zamanda Safranbolu evlerini anımsatan köy dokusunu gezerek şarap alış-verişi yapabilirsiniz. Günümüzün son durağı ise Aysuluk tepesi etrafına kurulmuş olan Selçuk ilçesindeki panoramik tur ve buradan hareketle ulaşacağımız Selçuk müzesi olacak. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Kuşadası gecelerini yaşamak için lobide buluşma.

4. GÜN Pazar : ( Pamukkale - Hierapolis – Kızılsu – İstanbul )

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Aydın,Sultanhisar,Nazilli üzerinden Pamukkale’ye hareket ediyoruz. Dünya da benzeri sadece İtalya da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakacak Pamukkale ye ulaşıyoruz. Burada yürüyüşe izin verilen teras da gezerken Denizli ovasına hakim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen sütunlu havuzu geziyoruz. Buradan sonra kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani cin deliğini görerek anlatımlarımızı yapıyoruz. Daha sonrasında Anadolu nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan Hierapolis tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Buradaki anlatımlarımızdan sonra ulaşacağımız antik şehrin ana caddesinde Domityanus kapısı ve Latrin binası, fotoğraf molası vererek anlatım yapacağımız yerler arasında. Daha sonrasında şehir surları dışında kalan hamam binası ve Anadolu nun en büyük nekropolünü ziyaret ediyoruz. Bu keyifli gezimizin ardından Pamukkale nin hemen yakınında bulunan ve suyunun çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmış, Kızılsuyu ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Pamukkale den ayrılarak Afyon, Kütahya, Adapazarı üzerinden gecenin ilerleyen saatlerine doğru İstanbul a ulaşıyor ve siz sayın misafirlerimizi bir başka Jolly tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktalara bırakıyoruz.


Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ:

Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + Rehberlik hizmet Bedeli + Müze kart (bir yıl boyunca Türkiye’de ki müzelerde geçerlidir) Toplam: 70 TL olup;(Kimlik ibraz etmek koşuluyla) 65 yaş üstü, sarı basın kartı,16 yaş altı, Müze kartı olanlar Toplam: 50 TL misafirlerimize aittir.0 – 7 arası misafirlerimizden müze ve ören yeri giriş ücreti alınmaz.

İYONYA TURU OTELLERİ

Kuşadası ABAKLAR OTEL - http://www.dabaklarhotel.com/

Kuşadası:ÖNDER OTEL - http://www.onderotel.com/

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER :

Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama

Man Fortuna – 0 403 veya Trevego Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım

Rehberlik hizmetleri

Çevre Gezileri

Jolly Tur Otobüs içi İkramları

Jolly Tur Güvencesi

Açık Büfe veya Set menü ( 2 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği )

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER :

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Müze Ören Yeri Girişleri

OTOBÜSLER:

O 403 MERCEDES 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MAN FORTUNA 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MITSUBISHI SAPHIRE 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

MIDIBUSLER:

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER:

VW VOLT 12+1 koltuklandırma,Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu , abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma,Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu , abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı

TUR PROGRAMIMIZ 4077 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.