+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 1 in 1

Konu: ETS Karadeniz Turları Erken Rezervasyon Klasik Karadeniz Fiyat Gezilecek Yerler

                  
   
 1. #1
  Administrator
  Katılım Tarihi
  Apr 2011
  Mesajlar
  58

  ETS Karadeniz Turları Erken Rezervasyon Klasik Karadeniz Fiyat Gezilecek Yerler


  8 Gece Klasik Karadeniz (İstanbul)
  Samsun - Ordu - Giresun - Trabzon - Rize - Sinop - Kastamonu - Safranbolu
  Karadenizin Tüm Yeşilini Yaşamak İsteyenlere... | İstanbul kalkışlı
  8 Gece Y.P. Otel Konaklaması
  978.3 TL'den itibaren

  Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı Profesyonel Turist Rehberleri eşliğinde Gezi
  Otellerde 8 gece Yarım Pansiyon konaklama.
  8 Sabah Kahvaltısı ve 8 Akşam Yemeği
  Lüks Otobüsler ile Ulaşım ve programda belirtilen çevre gezileri.
  Etstur Otobüs içi ikramları ( Sıcak ve Soğuk İçecekler )
  Seyahat sırasında doğabilecek aksilik ve kazalar için bireysel sigorta paketi.
  Turizm Sigortası ( Yasa tarafından mecburi kılınan, şahısları değil satın alınan turu güvence altına alan sigorta paketi )
  Rehberlik ücretleri
  Otoparklar
  Müze Kart

  NOT:Gezi sırasında yanlış kimlik beyanından doğabilecek her türlü maddi ve manevi yükümlülük misafire aittir. Kullanılmayan hizmetlerin sonrasında iadesi maalesef mümkün değildir.

  Ödeme Fırsatları HAVALE/KREDİ KARTI İLE TEK ÇEKİM WORLDCARD %10 İNDİRİM
  DİĞER KARTLAR %10 İNDİRİM WORLDCARD 4-6-8-12 WORLD TAKSİT + %10 İNDİRİM ADVANTAGE 4-6-8-12 TAKSİT + %10 İNDİRİM CARD FİNANS 4-6-8-12 TAKSİT + %10 İNDİRİM MAXIMUM, CITI, SHOP&MILES, BONUS, BANK ASYA 6-12 TAKSİT AXESS 6-9 TAKSİT
  Tur Programı
  1. Gün | İstanbul Buluşma Noktaları ve Hareket 22.45’te Yenibosna Londra Camping Otoparkı’ndan (E-5 Havalimanı, Topkapı istikameti Yanyol, Koçtaş Karşısı, Kültür Üniversitesi yanı), 23.00’de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan, 24.00’da Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı Otoparkı’ndan hareketle gece yolculugumuz başlıyor.

  2. Gün | Samsun Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi - Samsun Atatürk Anıtı - Bandırma Vapuru - Terme ( Thermiskyra ) - Ünye (Onea) - Fatsa (Phadassia) - Bolaman Kalesi - Haznedaroğlu Konağı Sabah erken saatlerde Çorum – Osmancık Ulusoy Tesisleri’nde kahvaltımızı ( extra ) aldıktan sonra Havza/Kavak Yolu’ndan Samsun'a (Amisos) ulaşıyoruz. İk durağımız Karadeniz Bölgesi’nin tarih ve arkeolojisini en iyi aktaran Samsun Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi olacak. Müze ziyareti ardından Milli Mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve Atatürk'ün Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun bire bir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Terme ( Thermiskyra ) Ünye (Onea), güzergahı üzerinden Fatsa (Phadassia)’ya varıyoruz. Otelimize yerleşmeden önce deniz savunmasının en güzel örneklerinden birisi olan Bolaman Kalesi ve sivil mimarinin eski örneklerinden olan Haznedaroğlu Konağı’nı görüp fotoğrafladıktan sonra yol yorgunluğumuz atabileceğimiz Fatsa’da bulunan otelimize erken varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Kahvaltı: Otobüste dağıtılan Lunch Box ( Sandviç – Muz – Gofret – Meyve Suyu – Nane Şekeri) , Extra:
  Öğlen Yemeği: Extra. Menü fiyatları geçerlidir. Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri ( Açık büfe seçenekler / Terme Pidesi )
  Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil. Otelde Açık Büfe Menü – İçecekler Ekstra
  Konaklama: Yalçın Otel / Fatsa
  Mola Tesisleri: Bolu Dağı Gökdemirler Mola Tesisleri, Çorum - Osmancık Ulusoy Dinlenme Tesisleri, Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri
  Rota: İstanbul – Bolu ( 259 Km. ) – Osmancık ( 312 Km. ) – Havza ( 90 Km. ) – Kavak ( 36 Km. ) – Samsun ( 41 Km. ) – Terme ( 60 Km. ) – Ünye ( 30 Km. ) – Fatsa ( 25 Km. ) - Bolaman ( 9 Km. ) Toplam: 862 Km.

  3. Gün | Ordu ( Kotyora ) - Ordu Boztepe – Giresun - Giresun Kalesi - Topal Osman Ağa’nın Anıt Mezarı – Akçaabat - Trabzon Merkez - Trabzon Ayasofya - Atatürk Köşkü - Saray Gümüş Sabah otelde alınan kahvaltı ( 07:00 ) sonrası hareketle Ordu ( Kotyora )’ya hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından tekrar sahil yoluna inerek, Gülyalı – Piraziz – Bulancak yoluyla antik adı Kerasus olan Giresun’a hareket ediyoruz. Giresunda’ki durağımız Giresun Kalesi ve Milli Mücadelemizin önemli isimlerinden birisi olan Topal Osman Ağa’nın Anıt Mezarı olacak. Program bitimi sonrasında sahil yolu boyunca Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri yoluyla Akçaabat’a geliyoruz. Akçaabat Nihat Usta’da serbest öğlen yemeğimiz aldıktan sonra Trabzon Merkez’de ki turumuza başlıyoruz. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şuan müze olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sı ilk durağımız. Sonraki durağımız ise Türkiye’de ki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü. Otele gitmeden önceki son durağımız ise Trabzon Şehir Merkezi. Trabzon’a özgü gümüş Kazaz ve Hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Saray Gümüş’te serbest zaman ardından Trabzon şehir merkezinde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
  Öğlen Yemeği: Akçaabat Nihat Usta – Extra(Restaurant menü fiyatları geçerlidir.)
  Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil. Otelde Set Menü: Salata – Çorba – Garnitürlü Beyaz Et – Meyve veya Tatlı – İçecekler Ekstra
  Konaklama : Zorlu Grand Otel / Trabzon
  Mola Tesisleri:
  Rota: Fatsa – Ordu ( Boztepe ) ( 45 Km. ) – Giresun ( 46 Km. ) – Akçaabat ( 115 m. ) – Trabzon ( 15 Km. ) Toplam: 241 Km.

  4. Gün | Sümela Manastırı – Hamsiköy - Memişoğlu Konağı – Of - Çay Fabrikası - Çaykara ( Katahor ) - Uzungöl Sabah kahvaltısı sonrası ( 07:00 ) Karadeniz denilince ilk akla gelen yer olan 1650mt. yükseklikteki Karadağ'ın eteklerindeki Sümela Manastırı, Ayazma, Kaya Kilisesi ve Su KemerleriniHamsiköy’e geçiyoruz. Ardından, belirlenen zamanda Zigana geçidine hareket (1820mt). Fotoğraf molası sonrası hareketle tekrar sahil yoluna çıkarak bıçak üretimi ile ünlü Sürmene’de kısa bir mola veriyoruz. Karadeniz sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Memişoğlu Konağı’nı görebilecek bir noktadan verdiğimiz fotoğraf molası sonrası otobüsümüze binerek önce Of’ta bulunan Çay Fabrikası’nda durarak Çay üretimi ve işlenişi hakkında bilgiler alıp isteyen misafirlerimize yerinden çay alma fırsatını verdikten sonra Çaykara ( Katahor ) üzerinden doğa harikası Uzungöl ’e varış. İsteyen misafirlerimizle yapacağımız doğa yürüyüşü sonrası akşam yemeği ve konaklama Uzungöl’de bulunan ahşap otelimizde. Dileyen misafirlerimize program olması kaydıyla kemençeyle horon gösterisi.

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
  Öğlen Yemeği: Extra – Menü fiyatları geçelidir. Mangal Keyfi ( Izgara Köfte – Et )
  Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil. Otelde Set Menü: Salata – Çorba – Seçmeli Ana Yemek ( Balık /Sulu Yemek /Izgara) – Tatlı - İçecekler Ekstra
  Konaklama: İnan Kardeşler Bungalovları / Uzungöl – Trabzon
  Mola Tesisleri:Sürmene Sördövbısa Bıçakları - Sadettin Usta Dinlenme Tesisleri/Zigana
  Rota: Trabzon – Maçka ( 25 Km. ) – Zigana ( 25 Km. ) – Of ( 99 Km. ) – Sürmene ( 14 Km. ) – Çaykara ( 28 Km. ) – Uzungöl ( 20 Km. ) Toplam: 211 Km.

  5. Gün | Bladi Yaylası - Yente ( Yenita ) Yaylası - Sarıkaya Yaylası - Rize Bezi - Ziraat Bahçesinde ( Botanik Parkı ) - Rize Sabah kahvaltısı ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Yüksek YaylaBladi Yaylası’nı fotoğrafladıktan sonra tekrar minibüslerimize binerek Yente ( Yenita ) Yaylası’na ulaşıyoruz. İsteyen misafirlerimizle birlikte mehteşem manzara eşliğinde Sarıkaya Yaylası’na kadar yürüyoruz. Yürümeyip Yente’nin keyfini çıkaran misafirlerimiz ise verilen zamanla birlikte minibüslere binerek yürüyüş koluna yetişiyor ve Uzungöl’ü en yüksekten birlikte fotoğraflama imkanı buluyor. Şeflerin Yeri restaurant ta alacağımız öğle yemeği ardından tekrar sahil yoluna inerek Rize de ünlü Rize Bezi Üretim ve Satış Merkezlerinden birisinde kısa bir mola vererek şehir merkezine geçiyoruz. Meşhur Ziraat Bahçesinde ( Botanik Parkı ) çaylarımızı Rize manzarası eşliğinde içtikten sonra botanik parkı gezisi ardından Rize’de bulunan otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  NOT: Bladi – Yente – Sarıkaya Yayla üçlüsünün hava koşulları – sis vb. yüzünden gezilemeyecek olması ihtimalinde Haldizen ( Demirkapı ) Yaylası turu bunun yerine gerçekleştirilecektir

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
  Öğlen Yemeği: Extra – Şeflerin Yeri Restaurant. Menü fiyatları geçelidir.
  Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil. Otelde Açık Büfe ( Tüm İçecekler – Su Dahil – Ekstra )
  Konaklama: Dedeman Otel / Rize
  Mola Tesisleri:
  Rota: Uzungöl – Sarıkaya ( 17 Km. ) – Rize ( 66 Km. ) Toplam: 83 Km.

  6. Gün | Extra Gün – Dileyen Misafirlerimiz otelde dinlenebilirler. – Dileyenlere ekstra tur seçenekleri. 1.Seçenek : BATUM TURU: Öğle Yemeği Dahil Kişibaşı: 150 $ ( 230 TL. ) dır. Yurt Dışı Çıkış Fonu Dahildir.
  Bu tur gecerlilik süresi devam eden Pasaport ( min. 3 ay ) gerektirir. Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Sarp Sınır Kapısını geçerek Gönye Kalesi’ni göreceğiz. Ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşacağız. Dünyadaki bütün bitki türlerini barındıran Botanik Parkı gezdikten sonra Gürcü Mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağınız öğle yemeği molası vereceğiz. Resim ve Heykel Müzesi, Katedral, Şehir Parkı, Batum Limanı ve Pazarı gezileri ardından akşam saatlerinde otele dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  2.Seçenek : ARTVİN – BORÇKA KARAGÖL: Öğlen Yemeği Hariç Kişibaşı: 60 TL.
  Çayeli -Arhavi üzerinden yurdumuzun kuzey doğudaki en uç noktasına Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Fotoğraf molası sonrası Hopa üzerinden Cankurtaran Geçidi’nde verdiğimiz fotoğraf molası ardından, geçidi aşarak Borçka ilçemize ulaşıyoruz. Borçka Baraj Gölü’nü gördükten sonra minibüslerimize tranferimiz ardından ülkemizin el değmemiş biosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl’e varış. Dileyen misafirlerimizle yapacagımız doğa yürüyüşümüz sonrası keyifli bir piknik keyfi bizleri bekliyor. Borçka’ya dönüşümüz ardından otobüse tekrar binip ülkemizin en ilginç şehirlerinden Artvin’e ulaşıyoruz. Genya Dağı eteklerinde kurulan şehrimizdeki serbest vaktimiz ardından Türkiye nin en yüksek barajı olacak olan Deriner Barajı’ na ulaşıp panoromik fotograf molası ardından Artvin Kalesi’ni fotoğraflayıp Rize’ye dönerek otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
  Öğlen Yemeği: Batum Turuna Dahildir. Borçka – Artvin Turu’nda hariçtir. Karagöl Tabiat Tesisleri ( Menü Fiyatları geçerlidir. Dileyenler piknik yapabilir. )
  Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil. Otelde Açık Büfe ( Tüm İçecekler – Su Dahil – Ekstra )
  Konaklama: Dedeman Otel / Rize
  Mola Tesisleri:
  Rota: Rize – Çayeli ( 20 Km. ) – Hopa ( 73 Km. ) – Sarp ( 20 Km. ) – Batum ( 20 ) – Borçka ( 28 Km. ) – Karagöl ( 18 Km. ) – Artvin ( 43 Km. ) – Rize ( 140 Km. ) Toplam: Borçka – Artvin Turu: 342 Km. / Batum Turu: 266 Km.

  7. Gün | Ovit Yaylası - Ovit Gölü - Ekşioğlu, Biberoğlu, Köhçer Yaylası – Karakovanlar - Çayeli – Pazar - Fırtına Vadisi - Hala Deresi - Ayder Yaylası - Gelin Tülü Şelalesi – Kalegon – Çamlıhemşin - Dikkaya Rize-Derepazarı-İkizdere güzergahını izleyerek yine muhteşem doğa manzarası içerisinde Ovit Yaylası ( 2640 mt. ) ‘na ulaşıyoruz. Ovit Gölü’nü görüp fotoğrafladıktan sonra yol boyunca Ekşioğlu, Biberoğlu, Köhçer Yaylası ve Karadeniz’in ünlü ballarının üretildiği geleneksel KarakovanlarıÇayeli – Pazar İlçelerinden geçerek Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyor ve Dere Restaurant’ta serbest öğlen yemeğimiz alarak vadinin Hala Deresi kolundan devam ederek bir diğer doğa harikası Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Gelin Tülü Şelalesi’ni ve Kalegon’u gördükten sonra verilen yürüyüş ve serbest vakit sonrası Çamlıhemşin'e varıyoruz .Bir laz köyü olan Dikkaya’da ki butik otelimizde konaklama, dileyen misafirlerimizle köy gezisi ve akşam yemeğinde gerçek laz mutfağı sizi bekliyor. Akşam yemeği ardından tulum eşliğinde horon otelimizde.

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
  Öğlen Yemeği: Dere Restaurant – Menü Fiyatları geçerlidir / Yöresel Karadeniz Yemekleri.
  Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil. Otelde Açık Büfe / Laz Mutfağı
  Konaklama: Dere Butik Otel / Çamlıhemşin Rize
  Mola Tesisleri:
  Rota: Rize – İkizdere ( 35 Km. ) – Ovit ( 40 Km. ) – Rize ( 75 Km. ) – Çayeli ( 20 Km. ) – Pazar ( 18 Km. ) – Çamlıhemşin ( 22 Km. ) – Ayder ( 15 Km. ) – Dikkaya ( 22 Km. ) Toplam: 247 Km.

  8. Gün | Kaçkarlar - Çinçiva Köprü - Zil Kale - Palovit Şelalesi – Vakfıkebir – Görele – Giresun - Ordu Sabah kahvaltı sonrası hareketle Kaçkarlar’ın Fırtına Vadisi boyunca minibüslerle yayla turu yapacağız. Eko sistemindeki endemik bitkilerinin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprü’sünü görüp fotoğraflıyoruz. Sonrasında ise bir tepe üzerine kurulmuş olan ülkemizde görülmesi en güzel yerlerinden Zil Kale’ye ulaşacağız. Sonrasında ise bir diğer harika Palovit Şelalesi’ni fotoğraflayıp geriye dönerek Rize de öğle yemeği molası ardından Vakfıkebir -Görele -Giresun güzergahı üzerinden Ordu’ya hareket. Yolda vereceğimiz fındık alışverişi molası ardından Ordu’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimize gece Ordu manzarası izlemek için tekneyle mehtap turu ( Extra ).

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
  Öğlen Yemeği: Rize İl Merkezi
  Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil. Otelde Açık Büfe
  Konaklama : Balıktaşı Otel / Ordu
  Mola Tesisleri:
  Rota: Dikkaya – Çamlıhemşin ( 10 Km. ) – Palovit Şelalesi ( 20 Km. ) – Pazar ( 42 Km. ) – Rize( 38 Km. ) – Ordu ( 250 Km.) Toplam: 360 Km.
  9. Gün | Sinop - Sinop İskele - Maket Gemi Atölyeleri - Tarihi Sinop Cezaevi - Dranaz Geçidi - Kastamonu Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ( 06:00 ) sonrasında ülkemizin Güney kısmındaki en son nokta olan kentimiz Sinop’a hareket. Sinop İskele’de verilen serbest zamanda öğle yemeği aldıktan sonra Maket Gemi Atölyeleri’ni görerek Tarihi Sinop Cezaevi’ne gidiyoruz. Müze olarak ziyarete açık olan cezaevi gezisi sonrası Sinop’tan ayrılıyoruz. Dranaz Geçidi’nden geçerek Kastamonu Yolu’na devam ediyoruz. Akşam saatlerinden sonra Kastamonu’da bulunan otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
  Öğlen Yemeği: Sinop Örnek Mantı – Nokul Restaurant – Sinop Saray Sofrası / Mevsimlik balıklar.
  Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil. Otelde Açık Büfe
  Konaklama : İksir Otel / Daday - Kastamonu
  Mola Tesisleri:
  Rota: Ordu – Sinop ( 315 Km. ) – Taşköprü ( 122 Km. ) – Kastamonu ( 45 Km. ) – Daday ( 30 Km. ) Toplam: 512 Km.
  10. Gün | Kastamonu Şehir Merkezi - Şerife Bacı Heykeli - Nasrullah Meydanı – Safranbolu - Hıdırlık Tepesi - Eski Hükümet Konağı - Cinci Hanı - Cinci Hamamı - Saat Kulesi - İstanbul Sabah erken saatlerde alınan kahvaltı sonrası hareketle Kastamonu Şehir Merkezi’nde bulunan Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında en önemli katkıyı sağlayan Türk Kadını’nın simgelerinden birisi olan Şerife Bacı Heykeli ve Nasrullah Meydanı ile Nasrullah Camii’yi görüyoruz. Dileyen misafilerimiz verilen yeterli serbest zamanda Münire Medresesi Çarşısı’nı görerek yöresel Çekme Helva ve Ürünler alabilirler. Sonrasında ise hareketle Safranbolu'ya varış. İlk olarak Hıdırlık Tepesi’nden Safranbolu’yu yukarıdan görerek rehberimizden bilgi alıyor ve Eski Hükümet Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Saat Kulesi’ni fotoğraflıyoruz. Serbest öğlen yemeğinden sonra verilen buluşma yerinden hareketle turumuza başlıyoruz. Safranbolu’nun taş sokaklarını ve Tarihi Türk Evleri’ni görerek Arastaların içine giriyoruz. Sonraki durağımız ise Köprülü Mehmet Paşa Camii. Avluda bulunan güneş saatini gördükten sonra Izzet Mehmet Bey Camii ve hemen altında halen işlevsel durumda olan Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı diğer gezi noktamız. Son olarak Kaymakamlar Konağı’nı görerek ve Safranbolu Tarihi Meydanı’nda bulunan İmren Lokumları’nda verilen serbest zaman sonrası Karabük – Eskipazar – Gerede – Bolu güzergahını izleyerek ve yol boyunca gerekli molaları alarak İstanbul’a varıyoruz.

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
  Öğlen Yemeği: Safranbolu Eski Şehir Serbest
  Akşam Yemeği: Ektra – Bolu Dağı Gökdemirler Dinlenme Tesisleri
  Konaklama:
  Mola Tesisleri:
  Rota: Daday – Kastamonu ( 30 Km. ) – Safranbolu ( 102 Km. ) – Karabük ( 11 Km. ) – Bolu ( 148 Km. ) – İstanbul ( 260 Km. ) Toplam: 551 Km.
  Genel Şartlar
  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  Gezi süresi 9 gece 10 gündür. Otel konaklaması 8 gece 9 gündür.
  En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
  Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Etstur’da saklıdır.
  Turun iptali durumunda Etstur iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
  BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

  TUR ESNASINDA
  Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucu, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Etstur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Etstur’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır (en öndeki 4 koltuk ikişer sıra arkaya kayar, en arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur).

  Etstur Tatil Sigortası
  Etstur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz:
  Mola Yerleri, Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri 1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Etstur ya da Etstur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulunarak yapılır. Rehber - kaptan - otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. (mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur). Hizmet Bedeli ve Kapsamı 20 TL İNDİRİM ve KAPSAMI:

  *18 Yaş Altı ve 65 Yaş üzeri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı misafirlerimiz kimliklerini ibraz etmeleri durumunda tur fiyatı üzerinden 20 TL indirim hakkına sahip olurlar.
  *Gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, TC Vatandaşı engelliler ile bir refakatçisi, Er ve Erbaşlar, Basın Kimlik Kartı sahipleri, Seyahat Acentası Sahip ve Sorumlu Müdürleri, Kokartlı Turist Rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları.
  *Belirtilen tarihler arası geçerli ‘’MÜZEKART’’a sahip olan misafirlerimiz 20 TL indirim hakkına sahip olurlar.

  MÜZEKART HAKKINDA:

  Müzekart Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen ve 1 yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyareti sağlayan bir karttır. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinasına sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ve türüne göre alınan ücret mukabilinde alınabilir. Türleri;

  TAM MÜZEKART: Fiyatı 20 TL’dir. Herhangi bir indirim şartını karşılayamayan kişiler içindir.

  İNDİRİMLİ MÜZEKART: Fiyatı 10 TL’dir. 17 yaş üzeri öğrenciler, ilköğretimde çalışan öğretmenler için geçerli olup, indirimin sahip olduğu kimlik ibraz edilerek belirtilen müzelerden fotoğraflı bir kimlik kartı ile alınabilir.
  Etstur Tatil Sigortası Etstur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz:

  ANA TEMİNATLAR
  Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı. 1.000 EUR, muafiyet 50 EUR
  Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları. Sınırsız
  Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet. 5.000 EUR
  Terör sonucu yaralanma. 1.000 EUR
  Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil. Sınırsız
  Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati. Sınırsız

  EK TEMİNATLAR
  Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi. Sınırsız
  Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması. 100 EUR Günlük Max 4 Gün
  Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
  Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
  Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli. Sınırsız
  Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi. Sınırsız
  Ücrete Dahil Olanlar Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı Profesyonel Turist Rehberleri eşliğinde Gezi
  Otellerde 8 gece Yarım Pansiyon konaklama.
  8 Sabah Kahvaltısı ve 8 Akşam Yemeği
  Lüks Otobüsler ile Ulaşım ve programda belirtilen çevre gezileri.
  Etstur Otobüs içi ikramları ( Sıcak ve Soğuk İçecekler )
  Seyahat sırasında doğabilecek aksilik ve kazalar için bireysel sigorta paketi.
  Turizm Sigortası ( Yasa tarafından mecburi kılınan, şahısları değil satın alınan turu güvence altına alan sigorta paketi )
  Rehberlik ücretleri
  Otoparklar
  Müze Kart


  NOT:Gezi sırasında yanlış kimlik beyanından doğabilecek her türlü maddi ve manevi yükümlülük misafire aittir. Kullanılmayan hizmetlerin sonrasında iadesi maalesef mümkün değildir. Ücrete Dahil Olmayanlar Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi&eğlenceler
  Tüm öğlen yemekleri
  Tüm öğünlerde yemeklerde alınan içecekler
  Tüm özel harcamalar
  Gece turları
  Ulaşım Araçları NEOPLAN - TRAVEGO - TOURISMO: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz). Öğle Yemekleri Restoranlardaki mönü fiyatları geçerlidir. Ekstra Geziler Gece turları Çorum - Osmancık Ulusoy Dinlenme Tesisleri geziyoruz. Serbest öğlen yemeğimiz sonrası sütlacı ile meşhur turumuza başlıyoruz. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. gördükten sonra


  Last edited by HODJ@; 30-04-2011 at 11:40 PM.

+ Konuya Yorum Yap

LinkBacks (?)

 1. 16-07-2012, 03:40 PM

Bu Konu İçin Etiketler

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •