Name:  etstur.jpeg
Views: 754
Size:  5.0 KB

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Barcelona gidiş, Madrid-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
3* ve 4* otellerde Barcelona’da 3* otel de 4 gece, Madrid’de 4* otelde 3 gece; toplam 7 gece oda-kahvaltı konaklama
Panoramik Barcelona ve Madrid Şehir Gezisi
Alan-otel-alan transferleri; şehirlerarası transferler
Etstur Türkçe rehberlik hizmetleri
Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
Etsassistance Yurt Dışı Seyahat Sigortası

1. Gün İstanbul-Barcelona
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur kontuarı önünde uçuştan 2 saat önce Etstur yetkilileri ve rehber ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1855 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 14.00’te Barcelona’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuk sonunda yerel saatle 16.35’de Barcelona’ya varıyoruz. Barcelona’ya varıldığında yapılacak panoramik şehir gezisinde La Sagrada Familia Katedrali, Endülüs Arenası, Kristof Kolomb Heykeli, Kale Semti, Kraliyet Sarayı, Barcelona Limanı, İspanya ve Catalunya Meydanı, Colon Meydanı görülecek yerler arasında yer alıyor. Şehir gezisinin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor ve yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün Barcelona
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Etstur’un düzenlemiş olduğu ekstra Figueras ve Girona Gezisi’ne katılabilirler Figueras, dünyaca ünlü ressam Salvador Dali’nin eserlerinin ve eşine rastlanmaz mimarideki müze evinin bulunduğu, Fransa sınırına çok yakın bir kasaba. Varışta, ressamın en güzide eserlerinin bulunduğu müze ziyaret ediyoruz. Daha sonra Girona’da öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra Barcelona’ya dönüyoruz. Akşam, arzu eden misafirlerimiz Etstur’un düzenlemiş olduğu ekstra Flamenko Gecesi’ne katılabilirler. Burada İspanyollar'ın dünyaca ünlü gitar, kastanyet ve dansları ile süslenmiş folk müziklerini seyretme imkanını bulabileceksiniz. Flamenko gösterisinin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor ve yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün Barcelona
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Etstur’un düzenlemiş olduğu ekstra Andorra Alışveriş Gezisi’ne katılabilirler. Andorra, Barcelona’nın kuzeyinde Fransa ve İspanya’yı birbirinden ayıran sınırda bulunan küçük bir prenslik. Vergi sistemi olmadığı için bir alışveriş cenneti olarak kabul edilen ülkede özellikle elektronik eşya, parfüm ve spor malzemelerini ucuza almak mümkün. Gezinin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

4. Gün Barcelona
Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktiviteler için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. Gün Barcelona - Madrid
Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüzle Madrid’e hareket (620 km) ediyoruz. Yaklaşık olarak 8 saat sürecek yolculuk sonunda Madrid’e varıyoruz. Madrid’e varıldığında yapılacak panoramik şehir gezisinde Kraliyet Sarayı, Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Çeşmesi görülecek yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir gezisinin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor ve yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

6. Gün Madrid
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sağlanacak çoğunluğa göre Etstur’un düzenlemiş olduğu ekstra Toledo Gezisi’ne katılabilirler.
Toledo Gezisi: İspanya’nın manevi başkenti olarak kabul edilen Toledo Gezisi için otelden hareket ediyoruz. Gezi sırasında büyük Katedral ve Santa Maria la Blanca Sinagogu’nu ziyaret ediyoruz. Burada tarihle iç içe yaşayan Toledo sokaklarını gezme ve geleneksel Toledo maden işçiliği ile yapılmış hediyelik eşya dükkanlarında alışveriş imkanı sunuluyor. Ayrıca Toledo işi hediyelik kılıç ve silah fabrikasını da gezi sırasında görme fırsatı buluyoruz. Gezinin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor ve yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün Madrid
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sağlanacak çoğunluğa göre Etstur’un düzenlemiş olduğu ekstra Segovia Gezisi’ne katılabilirler.
Segovia Gezisi: Madrid’in kuzeybatısında yeşil tepeler üzerinde kurulmuş tipik bir Roma şehri görüntüsündeki Segovia, geçmiş ile günümüzün bir arada yaşandığı tarihi şehirlerinden biri. Disneyland’ın sembolü haline gelmiş şatosuna ilham kaynağı olan Alcazar Şatosu ve Romalılar tarafından M.S. 50 yılında granit taşlardan yapılmış su kemerlerini gezi sırasında görme imkanı buluyoruz. Ayrıca arzu eden misafirlerimiz Segovia’nın süt kuzusu etleri ile ünlü restoranlarında yemek yeme fırsatı da bulacaklar. Gezinin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor ve yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

8. Gün Madrid - İstanbul
Sabah, kahvaltının ardından odaları boşaltıyoruz ve rehberinizin belirteceği saatte Madrid Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1860 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 16.55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuk sonunda yerel saatle 21.50’de İstanbul Atatürk Havalimanına varıyoruz ve gezimiz sona eriyor.