+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 3 in 3

Konu: İstanbul'un En İyi Pidecileri

                  
   
 1. #1
  Çavuş
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  34

  Angry İstanbul'un En İyi Pidecileri
  Fatih Karadeniz Pidecisi
  Guru'larımızdan Alper Öztoprak Fatih Karadeniz Pidecisi için "Sadece iki çeşit pide yapılıyor: Kapalı kıymalı ve açık peynirli" demiş ve "İsterseniz, bu pidelere yumurta da kırıyorlar" diye eklemiş. Guru'muz ayrıca pideler için "En önemli özelliği ise birinci sınıf baklavalık un kullanılıyor olması" demiş. Guru'larımızdan Hülya Emniyetli ise pideler için "Kullanılan malzemelerin kalitesi ürünlerine yansıyor" demiş ve "Bunca yıldır ayakta kalmanın sırrı bu olsa gerek" diye eklemiş.

  Adresi:
  Büyükkaraman cad No 57 (İtfaiye karşısı)
  Fatih, İstanbul
  Telefon:
  0212 523 97 95

  PideBan

  Guru'larımızdan Alper Öztoprak Pideban için "Kavurmalı pidesi İstanbul'un en iyi pidesidir" demiş ve "Unlar Çorum'dan, yağlar ve peynirler Trabzon'dan, kavurmalar Rize'den gelince kıtır enfes pideler ortaya çıkıyor" diye eklemiş. Ayrıca Guru'larımızdan Yonca Kırımlı "Burada yedikten sonra diğerlerini beğenmek epey zor olacak" diye Pideban'ı ne kadar sevdiğini anlatmış.

  Adresi:
  Dereboyu cad No 230212 242 42 39
  Sarıyer, İstanbul
  Telefon:
  0212 242 42 39

  Karpi
  Guru'larımızdan Sonnur Ildız "Pideleri son derece başarılı" demiş ve "Ailece işlettikleri bu mekanda, aile büyükleri sürekli müşteriler ve yapılan servisle tek tek titizlikle ilgileniyorlar" diye eklemiş. Guru'muz ayrıca "ev yapımı sütlaç"larını tavsiye etmiş.

  Adresi:
  İskele Caddesi Arabacılar Sokak No:2 Beylerbeyi Vapur İskelesi karşısı
  Beylerbeyi, İstanbul
  Telefon:
  0216 318 37 37

  Şimşek Karadeniz Pide Salonu
  Gezgin'lerimizden Salih Seçkin Sevinç; "Şimşek Pide Salonu'nda yapılan bütün pideler baklavalık undan yapılır. Tereyağı, peynir Trabzondan getirilir. Pideniz gözünüzün önünde hazırlanır ve fırında kenarları kıtır hale gelinceye kadar pişirilir. O kenar öyle lezzetlidir ki usüle uymanızı salık veririz. Karadeniz pidesi yerseniz kenarları koparıp pidenin cevherine dalışa geçmeniz gerekecektir. Yani yumurtaya, peynire ve tereyağına. Ne zaman kenarlar biter. Pideniz de bitmiş demektir..." demiş.

  Adresi:
  Taksim No:8 Taksim, Beyoğlu - İstanbul (Fransız Kültür Merkezi Karşısı)
  Taksim, İstanbul
  Telefon:
  (0212) 249 46 42
  Web:
  http://www.simsekpidesalonu.com

  Lider Pide
  Guru'larımızdan Bahar Sevinç: ''Ailecek ne zaman canımız şöyle kallavi bir pide çekse kendimizi burada buluruz. Dışarıdan bakıldığında vasat bir esnaf lokantası görünümü veren mekan, içeride pidesiyle harikalar yaratıyor. Kapalı kıymalı üstüne yumurta kırılıp servis edilen benim favorim. Hafta sonları yoğunluk nedeniyle servis gecikebiliyor; ama beklediğinize değiyor.'' diye belirtmiş.

  Adresi:
  Ümraniye Tepeüstü kavşağını geçince ilk sağdan giriniz ilerde sağda.. Açık adres : Alemdağ caddesi Tepeüstü poyraz sokak no: 36
  Ümraniye, İstanbul
  Telefon:
  0216 415 59 55 - 0216 314 51 12
  Web:
  http://www.liderpide.com

  Nizam Pide Salonu
  Guru'larımızdan Alper Öztoprak Nizam Pide Salonu için yazdığı yoruma "Türkiye'nin tescilli ilk pidecisi" diye başlık atmış. Guru'muz ayrıca "Spesiyal pidesini tavsiye ederim" demiş.

  Adresi:
  Kamerhatun caddesi No 3 Beyoğlu
  Beyoğlu, İstanbul
  Telefon:
  0212 249 55 01
  Web:
  http://www.nizampide.com

  Samsun Pide Evi
  Guru'larımızdan Pınar Küçük Samsun Pide Evi için yazdığı yorumda "Yediğim en güzel pideydi" başlığını kullanmış. Guru'muz "Ben kapalı, az yağlı ve gevrek istedim, kuzenimse açık, normal yağlı ve yumuşak istedi" demiş ve "Çok güzeldi" diye eklemiş. Gezgin'lerimizden Tarık Yeşilay ise "Çeşit çok klasik Samsun pideleri, isteyene kapalı kıymalı içine yumurta, isteyene pastırmalı kaşarlı, açık kaşarlı, hatta mantarlı" diye çeşitlerini anlatmış ve "Elle yiyin, kimse ayıplamaz, keyfi de böyle çıkar" diye eklemiş.

  Adresi:
  Şemsettin Günaltay Caddesi (Minibüs Caddesi) Şehit Evliya sok. Öğretmen Hayrullah Durağı yanı No:41/1 SUADİYE - İSTANBUL
  Suadiye, İstanbul
  Telefon:
  0 216 4457076 - 445 47 74
  Web:
  http://www.samsunpideevi.com


  Şimşek Karadeniz Pidesi ve Döner
  Guru'larımızdan Pınar Küçük Şimşek Pide Salonu için "Kadıköy'e her gittiğimde Şimşek Pide Salonu beni kendine doğru çeker" demiş. "Her şey (gerçekten her şey) çok ama çok lezzetli! Ayranı, pidesi, döneri..." diye devam eden Guru'muz "Önden bir döner-pide isteyin sonra da ortaya kaşarlı bir pide" istemenizi tavsiye etmiş. Ayrıca "Fiyatlar da çok uygun" diye belirtmiş.

  Adresi:
  Osmanağa Mh. Kuşdili Cd. No:35/A 34714 (Kuşdili Caddesi'nden aşağı doğru inerken dolmuş durağının karşısında.)
  Kadıköy, İstanbul
  Telefon:
  (0216) 338 67 34


  Sisore Pide Evi
  Guru'larımızdan Alper Öztoprak Sisore Pide Evi için "Asmalımescit'te bulunan mekan Karadeniz yemeklerin ve pidelerini esnaf lokantası tarzında sunuyor" demiş. "En dikkat çekici" yemeklerin "Mercimek çorbası ve Trabzon peynirli pidesi" olduğunu belirten Guru'muz burası için ayrıca "Ambiyansı iddiasız ama yemekleri güzel olan mütevazi bir yer" demiş.

  Adresi:
  Asmalı Mescit Mah,oteller sok No 6 beyoğlu
  Beyoğlu, İstanbul
  Telefon:
  0212 245 49 00

  Görele Pidecisi
  Guru'larımızdan Mine Unutulmaz: ''Geçen yıllarda çalıştığım dersanenin altındaki süper pideleriyle ünlü mekan. Ramazan aylarındaki yöresel çeşitliliği sunuş tarzıyla beni cezbetmişti, daha sonra öğlen yemeklerini burada yemeden yapmamaya başladım. Gidilip görülmesi gerekli.'' diye belirtmiş.

  Adresi:
  Minübüs yolu üzeri
  Maltepe, İstanbul
  Telefon:
  (0216) 459 85 87 - 459 85 90

  Karadeniz Aile Pide Ve Kebap Salonu
  Gezgin'lerimizden Ebru Uyan Karadeniz Aile Pide ve Kebap Salonu'nun pideleri için "gerçekten tam istediğim ve sevdiğim gibi hafif gevrek şekilde ve kesinlikle hamur değil" demiş. Malzemelerden "çalma" yapmadıklarını belirten Gezgin'imiz buranın "kiremit tavalarını ya da kebaplarını da" önermiş. Ayrıca Gezgin'imiz "Bu tarafa yolunuz düşerse fiyat olarak da sizi memnun edeceğini bilmelisiniz" diye eklemiş.

  Adresi:
  Divan Yolu Cad. Haci Tahsin Bey Sok.No:1 SULTANAHMET / ISTANBUL
  Sultanahmet, İstanbul
  Telefon:
  (212) 528 6290
  Web:
  http://www.karadenizpide.net

  Murat Karadeniz Pide
  Guru'larımızdan Pınar Küçük Murat Karadeniz Pide için "Pidelerde Trabzon'dan özel gelen peynirler ve tereyağı kullanılıyor, sanırım kavurması da özel geliyor" demiş. "Pideler önünüzde hazırlanıyor ve fırına atılıyor" diyen Guru'muz "Pide çıkana kadar gözünüzü fırından alamıyorsunuz" diye devam etmiş. Guru'muz ayrıca "Küçük bir yer olduğu için ye-kalk gibi oluyor o yüzden sadece pidesi için gitmelisiniz" diye eklemiş.

  Adresi:
  Sahrayıcedit Mh. Ferit Bey Sk. No:12/A 34734 Tarif : Minübüs yolu üzerinde (kadıköye gidişte) cızbız köfte' nin köşeden girince 50 mt. sonra sağda köşedeyiz..
  Sahrayıcedid, İstanbul
  Telefon:
  02163868889
  Web:
  http://www.muratpide.com/

  Kırçiçeği Pide ve Kebap
  Gezgin'lerimizden Deniz Urla "Menüsündeki her şey çok çok lezzetli" demiş, ayrıca "Genellikle eve sipariş ediyorum, hem yemeğin sıcaklığının hem de servis hızının çok iyi olduğunu söyleyebilirim" diye belirtmiş. Üyelerimizden Ahmet Arıkan ise pideleri "Kapalısı var, açığı var, klasiği var, yumurtalısı var, çıtırı var, sebzelisi var" ve "Hepsi son derece başarılı" diye eklemiş. Üyemiz ayrıca "24 saat açık" diye belirtmiş.

  Adresi:
  Muallim Naci Caddesi No: 41 Ortaköy - İSTANBUL
  Beşiktaş, İstanbul
  Telefon:
  0212 260 35 08

  Konyalı Mevlana Etliekmek ve Fırın Kebabı
  Guru'larımızdan Pınar Çarabatır: ''Konya'ya özgü lezzetleri birebir yapabilen bir yer. Etliekmek tam olarak Konya'daki tadı veriyor. Mevlana pidesi ve tandırı da oldukça lezzetli...'' diyerek bu lezzetti anlatmış.

  Adresi:
  Bayar Cad. Bikeç Kardeşler Apt. No:42/1 Kozyatağı
  Kozyatağı, İstanbul
  Telefon:
  (216) 464-0455

  Kardeşler Karadeniz Pide Salonu
  Guru'larımızdan İlker Ersu: ''...Bence İstanbul'daki en iyi pideci, Suadiye'de, Emin Alipaşa Caddesi'nde bulunan Kardeşler Karadeniz Pide Salonu! Sadece pide yaptıklarının altını çizmek isterim. Burada her türlü pideyi bulmanız mümkün; ama ben size özellikle Trabzon Peynirli pideyi öneriyorum. Bu peynirler ve kavurma Trabzon'dan özel olarak getiriliyor ve yine bu eşsiz lezzetinin sırrı olan ustası ile harmanlanıp üretiliyor. Çok net söylüyorum. Burayı tek geçerim.'' diye anlatmış.


  Adresi:
  cemil akdogan sk no/19 kozyatagi
  Kozyatağı, İstanbul
  Telefon:
  216 3726677
  Web:
  http://www.karadenizpidecisi.com


  Last edited by HODJ@; 17-03-2016 at 06:20 PM.

 2. #2
  Super Moderator
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  802

  RE: Şehrin en iyi pidecileri
  Bunlardan samsun pide evi'ni biliyorum, oturduğum evin bir üst sokağında bulunuyor, yani epeydir orda bu adamlar, demek ki tutuyor. Bir kaç defa yedim fena değil. İçerisi biraz salaş. Fiyatları da ortalama. 3. #3
  Pecko pide kilyos
  Guest

  Serzeniş
  Lutfen her ne kadar uzak bir mah. ( kilyos ) ta olsakta lezzetimizi tatmadan karar vermenizi istemiyoruz+ Konuya Yorum Yap

Benzer Konular

 1. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 04-04-2012, 12:12 PM
 2. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 24-12-2011, 05:26 PM

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •