Seçkin Yayıncılık
Eylül 2010 / 1. Baskı / 866 Syf.
Fiyatı: 49.00 TL

Visual Basic 10 öğrenmek isteyenlere

Seçkin Yayıncılık’tan çıkan “Visual Studio 2010 ile Microsoft Visual Basic 10 for .NET Framework 4.0″ kitabı sayesinde, ister daha önce kod yazmış olun ister olmayın, ister daha önce Visual Basic hakkında bilgi edinmiş olun ister Visual Basic bilginiz sıfır olsun; bu kitabı okuyarak .NET programcılığı ve Visual Basic hakkında uzmanlık düzeyinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kitabın bütün sayfaları ilk okumada anlaşılacak yalınlıktadır.
Bu kitapta Visual Basic anlatılırken zaman zaman konsol uygulamaları hazırlanmış olsa bile ağırlıklı olarak Visual Studio 2010 kullanıldı. Buna rağmen bu kitaptan Visual Studio 2008 ve Visual Basic’in Express Edition sürümünü kullananlar yararlanabilir.
Bu kitapta Web Uygulamaları ve Veritabanı işlemleri hakkında bilgi yoktur. Web uygulamaları geliştirmek isteyenlere yazarımızın ASP.NET konulu kitabını incelemeleri önerilir.

W3C Standartları (HTML 5,XHTML,CSS,CSS2,CSS3)

Cascading Style Sheets (CSS)

XHTML elementleri

HTML 5 ile Gelen Yeni Standartlar

CSS2, CSS3 Seçicileri ve Sınıfları

CSS3 ile Yeni Nesil İçerik Sunum Teknikleri

Template Tasarımı ve Sunumu

HTML 5 ile Şematik Tasarım ve Sunum


İster daha önce kod yazmış olun ister olmayın, ister daha önce Visual Basic hakkında bilgi edinmiş olun ister Visual Basic bilginiz sıfır olsun; bu kitabı okuyarak .NET programcılığı ve Visual Basic hakkında uzmanlık düzeyinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kitabın bütün sayfaları ilk okumada anlaşılacak yalınlıktadır.\\nBu kitapta Visual Basic anlatılırken zaman zaman konsol uygulamaları hazırlanmış olsa bile ağırlıklı olarak Visual Studio 2010 kullanıldı. Buna rağmen bu kitaptan Visual Studio 2008 ve Visual Basic'in Express Edition sürümünü kullananlar yararlanabilir.\\nBu kitapta Web Uygulamaları ve Veritabanı işlemleri hakkında bilgi yoktur. Web uygulamaları geliştirmek isteyenlere yazarımızın ASP.NET konulu kitabını incelemeleri önerilir.

Konu Başlıkları

Namespaceler, Classlar, Structlar, Enumlar
Delegateler, Interfaceler, Indeksleyiciler, Attributeler
Stream Sınıflar
Generic Sınıflar ve Koleksiyonlar
Debug İşlemleri ve Exception Sınıfları
Api Fonksiyonları
Assemblyler
Application Sınıfı ve Garbage Collector ve Dispose İşlemleri