+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 2 in 2

Konu: Kolay Amerikan Vizesi Nasıl Alınır ? Amerika Vizesi, Vize Rehberi

                  
   
 1. #1
  Super Moderator
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  802

  Kolay Amerikan Vizesi Nasıl Alınır ? Amerika Vizesi, Vize Rehberi
  A.B.D Başkonsolosluğu parmak izi uygulamasına geçmiş olduğundan acenteleri aracı olarak kabul etmemektedir, dolayısıyla tüm vize başvuruları da şahsen yapılmaktadır.

  1. LACİVERT (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına vize uygulanmaktadır. (Bkz: Vize Rejim Tablosu)
  2. Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahat tarihinden itibaren en az 1 YIL ve Pasaportta kayıtlı çocuklarada vize ücreti uygulaması bulunduğundan dolayı pasaportta seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
   Sayfaları yırtılmış olan olan pasaportlar kesinlikle işleme alınmamaktadır!!
  3. Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmıştır. Göçmen olmayan vize adayları, randevu tarihinden en az iki iş günü önce internet üzerinden yeni elektronik başvuru formu DS-160 doldurmalıdır. DS-160 formunu doldurduktan sonra, müracaatçıların kişisel bilgilerinin ve barkod onay numarasının olduğu onay sayfasını basmaları gerekmektedir. Adayların randevu günü konsolosluğa gelirken, onay sayfasının çıktısını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
  4. A.B.D Başkonsolosluğu vize başvurularında resmin boyutları 50 mm X 50 mm olmalı ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi / uzunluğu 25 mm - 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28mm - 35 mm olmalıdır. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı ekte bulunan evrakların başvurusunu da kesinlikle kabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak isteyebileceğini hatırlatırız.
  5. Anne ve Baba dan ayrı yada herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Anne ve baba' dan Noter onaylı MUVAFAKATNAME istenmektedir.
  6. Vize başvurusuna gitmeden önce vize ücretini herhangi bir FORTİS bank şubesine A.B.D vize harcı olarak 140 USD yatırınız ve banka dekontunu vize müracaatı sırasında vize evrakları ile beraber yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Vize işlemlerinizin sonuçlanması durumunda ise pasaportunuz UPS tarafından adresinize kadar getirilip teslim edilmektedir.
  7. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 6--8 hafta önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

  İstanbul A.B.D Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır. Diğer adı (VIS) Visa Information Service olan bu uygulamanın randevu telefonu 0 212 340 44 44 olup her gün 08.30 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
  Randevu alırken dikkat edilmesi gereken hususlar
  Randevular 0 212 340 44 44 numaralı telefonu arayarak 2 şekilde alınır.
  Herhangi bir T. İş bankası şubesine ----USD olan randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun altında 16 rakamlı PİN numarası bulunmaktadır. Bu PİN numarasıyla 1 gün sonra 0 212 340 44 44 numaralı telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.

  Geçerli bir kredi kartınızın olması durumunda yine 0 212 340 44 44 numaralı telefonu arayıp, randevu sistemi elemanı ile görüşüp gerekli bilgileri vermeniz durumunda ve hesabınızdan ---- USD çekilmesi neticesinde randevunuzu alabilirsiniz.
  Her PİN numarası ile randevu servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!!
  Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamaktır ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır. Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.
  Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni başvuru için tekrar bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayıp başvurunuzu yapınız.
  NOT: Seyahat tarihinden en erken 4 ay öncesinden randevu alabilirsiniz.!! 2. #2
  Asteğmen
  Katılım Tarihi
  May 2011
  Mesajlar
  727  abd vizesi almak kolay değil, vize için konsolosluğa gittiğinizde öncelikle rahat olmanız gerekir yani heyecanlı bir yapıya sahip iseniz heyecanınızı yatıştırmayı deneyin, ayrıca maddi olarak ne kadar güçlü giderseniz o kadar iyi, ne demek bu; üzerinize ait tüm banka cüzdanları tapular vs. (Öğrenci iseniz de anne babanıza ait gelir evrakları tabi) vize görevlisi sizi cam bir (banka veznesi gibi) bölmenin arkasında telefon aracılığıyla kontrol etmekte ve sorular sormaktadır. Sorulan sorulara panik yapmadan rahat bir şekilde makul cevaplar verin. Kısa bir konuşmadan sonra vize verilip verilmeyeceği netleşmekte red yersenizde kırmızı refused yazısını elinize veriveriler kabul olursa eğer 1 hafta içinde evraklar UPS kargo aracılığıyla elinize gelir. İşte bu kadar..+ Konuya Yorum Yap

Benzer Konular

 1. Yanıtlar: 2
  Son Mesaj: 03-12-2015, 12:22 PM
 2. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 30-04-2011, 11:29 PM
 3. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 28-04-2011, 09:46 PM
 4. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 28-04-2011, 09:39 PM
 5. Yanıtlar: 3
  Son Mesaj: 10-03-2011, 11:56 PM

Bu Konu İçin Etiketler

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •