+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 3 in 3

Konu: Almanya Vizesi Nasıl Alınır? Hangi Belgeler Gerekli ? Vize Rehberi

                  
   
 1. #1
  Super Moderator
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  802

  Almanya Vizesi Nasıl Alınır? Hangi Belgeler Gerekli ? Vize Rehberi
  Önemli Uyarılar
  1. LACİVERT (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.
  2. YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  3. Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
  4. İstanbul Almanya Başkonsolosluğu pasaportlarında son 2 yıl içerisinde alınmış enaz 2 adet schengen vizesi bulunmayan yolcuları şahsi görüşmeye çağırmaktadır!!
  5. Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar da boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. İmzasız pasaportlar kesinlikle işleme alınmamaktadır.
  6. Vize başvuru formları Almanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; vize formunun 37 numara ile son sayfadaki beyannamenin altındaki bölüm olmak üzere pasaport sahibinin 2 adet imzası olmalıdır.
  7. Turistik ve Aile ziyareti vizesi başvurularında Seyahat Acenteleri aracı olamamakta ve Konsolosluk yolcuları şahsi olarak görüşmeye çağırmaktadır.
  8. İstanbul Almanya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında YENİ çekilmiş rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biometrik özelliklere sahip resim istemektedir. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı vize başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir.
  9. Pasaportunu yeni almış, Pasaportunda hiç vizesi bulunmayan ve daha önceki başvurusunda red almış olan yolcular vize müracaatlarını kesinlikle şahsen yapmak zorundadır, ve başvuru sırasında mutlaka; pasaport şube müdürlüğünden alacakları Protokol yazısı ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
  10. Başvuru sırasında vize formu ile birlikte 2 adet imzalı beyanname istenmektedir.

   ---Vize başvuru formunda yanlış bilgi vermenin sonuçları hakkında açıklama ile,
   ----Uzun süreli verilen vizeler için de daha sonraki seyahatlerinde sigorta poliçesini sınırdaki muhtemel kontroller için yanında bulundurma zorunluluğuna dair beyanname.
  11. Almanya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.
  12. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

   İstanbul Almanya Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaya başlamıştır.

   Randevular 0 212 340 49 00 numaralı telefondan Pazartesi ve Cuma günleri arası her gün saat 08.00 ile 18.00 saatleri arasında alınabilmektedir.

   Herhangi bir T.İş Bankası şubesine ---- TL olan randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun üzerinde 16 rakamlı PİN numarası bulunmaktadır. Bu PİN numarasıyla 1 gün sonra 0 212 340 49 00 numaralı telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.

   Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamakta ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır.

   Her PİN numarası ile randevu servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!! Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

   Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni başvuru için tekrar bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayıp başvurunuzu yapınız.Vize işlemlerinizin sonuçlanması durumunda ise pasaportunuz UPS tarafından adresinize teslim edilecektir.
 2. #2
  Er
  Katılım Tarihi
  May 2011
  Konum
  1
  Mesajlar
  8  güzel paylaşım, teşekkürler 3. #3
  Kayıtlı Değil
  Guest

  Cool avusturya vizesi
  merhaba ben avukatm daha once Avusturya ya vize aldım herhangi bir sorun yaşamadım sadece çooook fazla evrak hazırlattılar onun dışında ben çayımı içerken danışan firma halletti 10 gün sonra 3 ay vizem çıktı belki işinize yarar+ Konuya Yorum Yap

Benzer Konular

 1. Yanıtlar: 1
  Son Mesaj: 05-05-2011, 06:31 PM
 2. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 29-04-2011, 12:31 AM
 3. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 28-04-2011, 09:46 PM
 4. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 28-04-2011, 09:39 PM
 5. Yanıtlar: 3
  Son Mesaj: 10-03-2011, 11:56 PM

Bu Konu İçin Etiketler

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •