Trabzonsporlu Ceyhun Gülselam, bordo-mavili takımın dünyanın her takımını yenebileceğini, UEFA Avrupa Ligi'nde Liverpool'un kendilerini elemesinin de bir şans olduğunu söyledi.Ceyhun Gülselam, Trabzonspor Dergisi’nin nisan ayı sayısındaki röportajında, ligin bu sezon hem taraftarlar için hem de kendileri için çok güzel ve keyifli geçtiğini belirterek, "Bana göre sene sonunda lig şampiyonu biz olacağız. Önümüzde zorlu maçlar var. Hepsini teker teker ele alıp, başarıyla yolumuza devam etmek istiyoruz. Ayrıca lig sürprizlerle dolu, bütün takımlar kaliteli. Herkes puan kaybı yaşayabilir. Amacımız hiç kazaya uğramadan mutlu sona ulaşmak" dedi.

Türkiye Kupası’nı geçen sezon kazandıklarında kentte yaşanan sevinci gördüğünü ifade eden Ceyhun, "Takım arkadaşlarımla o sevinci gördükten sonra şampiyonluk sonrasını düşünmeyi bırak, hayal bile edemiyoruz. Şampiyon olursak yurt dışından bile akın akın taraftarların geleceğine inanıyorum. Öyle bir zevki tatmak için sabırsızlanıyorum" diye konuştu.

Sezon başında bir futbol ülkesi olan İngiltere’de Liverpool ile oynamanın çok farklı olduğunu ifade eden Ceyhun, "O maçta çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bizim öyle bir yapımız var ki, dünyanın her takımını yenebiliriz. Bana göre Liverpool’un bizi elemesi şanstı. Ayrıca o çok bahsedilen stadyum atmosferini yaşamak güzeldi, ancak benzer atmosferleri Türkiye’de sürekli yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Uzun vadeli düşünmeyi sevmeyen bir yapısının olduğunu kaydeden Ceyhun, "Adım adım yolumda ilerliyorum. Hem kendimi geliştirmeyi planlıyorum hem de takımın başarılı olmasını istiyorum. En büyük arzum da Trabzonspor’da şampiyonluk yaşamak" dedi.

Ceyhun, geçen sezon 4, ondan önceki sezon ise 5 gol attığını ifade ederek, şöyle konuştu: "Bu sezon ise Beşiktaş’a gol attım. Gerçekten önemli bir goldü, aslında attığım her gol benim için çok önemli. Kime karşı attığım önemli değil, gol atmam önemli. Bunlara hazırlık maçlarını bile katabilirim. Orada attığım goller sonrasında bile çok mutlu oluyorum. Sonuçta takımım için bu golü atmış oluyorum. Kalan maçlarda da gol atıp bu sevinci tekrar tekrar yaşamak istiyorum."

Kaleci Onur’un sakatlanmasının çok üzücü bir durum olduğunu ifade eden Ceyhun, "Öncelikle Onur’a geçmiş olsun diyorum. Hepimiz çok üzüldük ve alınan galibiyetin sevincini bile doğru düzgün yaşayamadık. Hocamızın dediği gibi, futbolda böyle şeyler olabiliyor. Gerek Tolga Zengin gerek Bora Sevim gibi iki deneyimli kaleci var. Onlara da destek verilmesi lazım. Bu konuda bizden gerekli desteği alıyorlar" diye konuştu.

AA