Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Galatasaray'la oynayacakları maç rahat bir ortamda geçecekmiş gibi bir imaj yaratıldığını belirterek, "Kesinlikle öyle olmayacak. Galatasaray neticede Galatasaray'dır" dedi.Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yener, liderliğin kendilerine yabancı olmadığını belirterek, "Liderlik alışık olduğumuz bir mevki. Ligi uzun haftalar lider getirip, yerimizi 23. haftada Fenerbahçe'ye bırakmıştık. 27. haftada da geri aldık. Umuyorum lig sonunda yine lider biz oluruz ve şampiyonlukla noktalarız bu sezonu. Ama önümüzde 7 maç daha var ve hepsi zor maçlar. Yarış tüm hızıyla sürüyor. Geçen hafta bu yarışta puan kaybedenin sıralamadaki yerini kaybedeceğini ama bundan daha önemlisi psikolojik olarak kayıp yaşayacağını söylemiştim ki bunu önümüzdeki haftalarda göreceğiz" diye konuştu.

"BURSASPOR'UN İDDİASI DEVAM EDİYOR"Bursaspor'un Fenerbahçe karşısında çok iyi bir performans sergilediğini de ifade eden Yener, şöyle konuştu: "Hiçbir takım sahaya mağlup olmak için çıkmaz. Her takım kazanmak için veya puan almak için çıkar. Bursaspor geçen yılın şampiyonu. Saraçoğlu Stadı'nda iyi mücadele verdiler. Kazanabilecekleri de bir maçtı ama olmadı. Bursaspor ortaya koyduğu futbolla bana göre puanı fazlasıyla hak etti. Yarış devam ediyor. Bursaspor'un da ligdeki iddiası devam ediyor. O bakımdan bundan sonraki maçların hep zorlu geçeceği düşüncesindeyim."

"GALATASARAY NETİCEDE GALATASARAY'DIR"Galatasaray ile oynayacakları maçın kolay geçmeyeceğini de belirten Yener, "Ben seyircisiz oynamanın avantaj olduğuna katılmıyorum. Bizim her yerde seyircimiz var. Kaldı ki Trabzonspor'un her yerde seyircisi takımı en iyi şekilde destekliyor. Futbol seyirci ile güzel. Sanki bu maç çok rahat geçecekmiş gibi bir düşünce var. Ama öyle değil. Galatasaray şu anda milli takımlara en fazla oyuncu veren ekiplerden biri. Gerçekten çok kaliteli bir kadrosu var. Aldığı sonuçlar kadro kalitesi ile örtüşmese de Galatasaray netice de Galatasaray'dır" diye konuştu.

"BURAK SAVAŞÇI BİR FUTBOLCU"Yener, Burak Yılmaz'ın çok özverili bir performans ortaya koyduğunu da vurgulayarak, "Burak zaten futbolcu kişiliğiyle ve kimliğiyle savaşçı bir futbolcumuz. Gerçekten Trabzonspor'un istediği, arzuladığı bir futbolcu. Taraftarların da benimsediği bir isim. Bana göre takımın önemli ateşleyicilerinden biri. Umut ise güvenimi boşa çıkarmadı. Ben onun önümüzdeki haftalarda da gollerine devam edeceğini umuyorum. Trabzonspor'u istediği yerlere taşıyacak futbolcularımızdan biri" dedi.

"TARAFTARLARIMIZDA BİR TEDİRGİNLİK VAR"Taraftarların üzerinde bir tedirginlik olduğunu ifade eden Yener, "Bu yarıştaki gerginlikten kaynaklanan bir tedirginlik. Ama konuştuğunuzda herkes şampiyonluğa inançlı. Ondan öte futbolcu ve teknik kadromuz şampiyonluğa inanıyor. Ama taraftar desteği yeterli mi derseniz şu anda bunu yeterli görmüyoruz. Trabzonspor taraftarlarının daha etkili olması ve Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nu tıklım tıklım doldurmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

GLOWACKİ: "TECRÜBE SORUNUMUZ YOK"Bordo – mavili takımın tecrübeli futbolcusu Glowacki, kalan haftalarda tecrübe sorunu yaşamayacaklarına inandığını söyledi. Glowacki, lig yarışının çok çekişmeli bir şekilde geçtiğini belirterek, "Biz bu mücadele içerisinde kendimize yakışan bir şekilde oynayacağız. Ligin bitmesine uzun denilebilecek bir zaman dilimi var ve bu süreçte hata yapmak istemiyoruz. Takıma yeni katılan arkadaşlarımızda form tutmaya başladı ve bu bize çok daha fazla güç katıyor. Galatasaray'la zorluk derecisi yüksek bir maç oynayacağız ama 90 dakika sonunda gülen taraf olacağımıza inanıyoruz" dedi.