Önceki gün yönetim Gineli'ye üstü kapalı, “8 haftayı iyi kullan” mesajı yollamıştı. Söz şimdi de 61 numarada: Takımda kalmayı çok istiyorum. Gerekeni yapacağım.8 yıla yakın bir süredir Türkiye’de Trabzonspor forması giyen, vatandaşlık başvurusu kabul edilip aramıza katılan İbrahima Yattara, Bordo-Mavili ekipteki en sıkıntılı günlerini geçiriyor... Kadrodaki büyük rekabetten nasibini alıp fazla forma şansı bulamayan, bulduğu maçları da pek iyi değerlendiremeyen Gineli’nin sezon sonu yaklaşırken stresi tavan yaptı.

Mukavelesi bitecek olan 61 numaralı kaptana yönetim son olarak idareci Recep Denizer ile mesaj yollamış ve “Kötü bir sezon geçiriyor. Kalan haftalarda daha iyi işler yapmalı” demişti. Mesaj yerine çabuk ulaştı... İbrahima Yattara da kötü bir sezon geçirdiğini kabul etti ve şunları ekledi: Bu takımda kalmak istediğimi her fırsatta söylüyorum ama bu tabi ki sözle olmuyor.

Bir şeyler yapmam gerektiğini biliyorum. Umarım kalan haftalarda takımın başarısına ben de olumlu yönde katkılar yaparım. O yüzden açıklamalar beni üzmedi daha da hırslandırdı.

Yunus Emre Sel/DHA