Trabzonspor, performansıyla tüm pozitif istatistiklerini alt-üst ediyor... Ancak yakın geçmişte de bu tip başarılar yakalayan Karadeniz ekibinin kendini aşması için yarışı zirvede bitirmesi gerekiyorSüper Lig’de sezon başından bu yana oldukça etkili bir performans ortaya koyan ve hep zirve yarışının içinde kalmayı başaran Trabzonspor, sevenlerini 27 yıl sonra gelecek olan 7. şampiyonluk konusunda hayli heyecanlandırdı... Ancak Bordo-Mavililer’in en büyük dileği bu şampiyonluk yürüyüşünün mutlu sonla tamamlanması. Zira yakın geçmişte de bu tip verimli dönemler geçiren Karadeniz temsilcisi, bir türlü işin sonunu getirememişti. Daha önceki şampiyonluk heyecanlarında da yine tıpkı bu sezon olduğu gibi Fenerbahçe ile çekişen Trabzonspor’un kendini aşması ve tarih yazması için artık ipi de göğüslemesi gerekiyor.

Güneş tarihe geçecek

Şampiyonluğun kaptırıldığı son sezonlarda Trabzonspor’un patronu olan Şenol Güneş, eğer takımını zafere ulaştırırsa hem Türk futbolunda hem de Bordo-Mavili camiada tarihe geçecek. Efsaneleştiği futbolculuk yıllarında Trabzonspor ile şampiyonluk gören Güneş’in amacı, aynı mutluluğu hoca olarak da yaşamak.

Deplasmanın kralı

Kalan haftalar göz önüne alındığında Trabzonspor’un iyileştirmeye çalışacağı en önemli nokta ise iç saha karnesi. Ligin ikinci yarısında kendi evinde oynadığı 3 maçtan da beraberlikle ayrılan Bordo-Mavililer, milli ara sonrasındaki Konyaspor maçını kazanarak Avni Aker’deki kötü gidişi bitirmek istiyor. Şenol Güneş’in öğrencilerinin deplasman karnesi ise kelimenin tam anlamıyla süper. Fırtına, dış saha puan cetvelinde en yakın rakibi Bursaspor’a 6 puan fark atarak zirvede bulunuyor.