Al Ittihad ile 'dostluk' maçına giden Trabzon'a hiç beklemediği bir şekilde 'hoşgeldin' denildi. Cidde'deki pasaport kontrolü 2 saati aştı, herkes çıldırdı. Güneş, organizatörlere kızdı, basın toplantısını iptal etti.Trabzonspor, Arabistan’ın Al Ittıhad takımından gelen ‘dostluk maçı’ teklifine ‘evet’ dediği için dün kelimenin tam anlamıyla bin pişman oldu... Tüm masrafları ev sahibi tarafından karşılanan ve yaklaşık 300 bin dolar da gelir elde etmesi beklenen Bordo-Mavililer’in Arabistan seyahati aslına bakılırsa hayli neşeli başladı. Arabistan kadınlara vize vermediği için tamamen erkeklerden oluşan bir kafile ile Trabzon’dan havalanan özel uçak, Cidde’ye indiğinde ise sorunlar birbirini kovaladı. Önceden Trabzonspor’un ‘dostluk’ maçı için geleceği bildirilmesine rağmen kafiledeki sporcular, teknik heyet, yöneticiler, misafirler ve basın mensupları hiç umulmadık bir tutumla karşılandı. Sistemlerin ağırlığını gerekçe gösteren görevliler, parmak izi alma, kişisel valizlerin didik didik aranması, idman gereçlerini taşıyan spor çantalarının açılması ve defalarca aranma gibi prosedürleri hiçbir konukseverlik göstermeden uyguladı, teknik direktör Şenol Güneş çileden çıktı...

Konsolosluk çare olmadı!

Maçı organize eden yetkililerle tartışan ve bu tutumun kendilerine yapılmış büyük bir ayıp olduğunu dile getiren Güneş’i yanındakiler güçlükle sakinleştirdi. Bu detaylı işlemler sebebiyle takımın hava limanındaki pasaport kontrolünden çıkması yaklaşık 2.5 saati buldu. Dışarıda kendilerini bekleyen Türk vatandaşlarının ve bazı Araplar’ın ilgisiyle keyfi biraz olsun yerine gelen Şenol Güneş programı değiştirdi. Akşam idmanından önce bir basın toplantısı yapıp Arap medyasıyla bir araya gelmesi beklenen Güneş, “Geç kaldık” diyerek organizasyonları iptal etti.

Eski yönetici Tuna geri döndü

Bir büyük skandal da eski asbaşkanlardan Erol Tuna’yı vurdu. Vizesinde sorun olduğu ileri sürülen Tuna, görevlilerle problem yaşadı, İzmir uçağı ile Türkiye’ye geri döndü.