Fenerbahçe ile şampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor, bugün özel maç için Arabistan'a uçuyor. Sabah Cidde'ye gidecek kafile, yarınki sınavın ardından Trabzon'a dönecek. Güneş, yedeklere şans verecek, kulübün kasasına 300 bin dolar girecekTrabzonspor’un Arabistan macerası bugün başlıyor... Fenerbahçe ile müthiş bir yarış içerisinde olduğu Süper Lig’de milli arayı bir dostluk maçıyla değerlendirmeyi planlayan Bordo-Mavililer, sabah saatlerinde özel uçakla ülkenin en büyük şehirlerinden olan Cidde’ye gidecek. Konaklamayı da burada yapacak olan Karadeniz temsilcisinin programında bir de Umre programı mevcut.

Tamamı ‘erkek’ bir kafile!

Futbolcular dışındaki yönetici, taraftar ve basın mensupları, Cidde’ye 75 kilometre uzaklıktaki Mekke’ye giderek dini ziyareti gerçekleştirebilecek.

Kafilenin en çarpıcı özelliği ise hiç şüphe yok ki aralarında hiç kadının olmaması. Zira Trabzonspor Kulübü, günler öncesinden kendileriyle birlikte seyahat edecek kadınların da başvurusunu yetkili mercilere iletmiş, ancak olumsuz yanıt almıştı. Görevlilerin gerekçesi ise kadınları futbol ile ilişkilendirememiş olmasıydı. Trabzonspor, yarın 20.00’de oynanacak maçtan sonra Arabistan’dan yine özel uçakla ayrılacak. Tüm seyahat masrafları karşılanan Fırtına’nın kasasına bu maç sebebiyle yaklaşık 300 bin dolar kadar ekstra bir para da girecek.

Al Ittihad deyip geçme!

Trabzonspor’un dostluk maçındaki rakibi Al Ittihad, 1929 yılında kuruldu. Suudi Arabistan’da 8 şampiyonluğu var ve bu dereceyle ligin en başarılı 2. ekibi. Cidde kentinin ekibi olan takım, maçlarını 27 bin kapasiteli Prens Abdullah El-Faysal Stadı’nda oynuyor. Sarı-Siyah-Beyaz renklerini taşıyan kulüpte, Titi Camara, Mohamed Kallon, Dalian Atkinson, Roberto Donadoni, Soymak Witschge, Bebeto, Reinaldo, Jared Borgetti gibi ünlü yıldızlar forma giydi, Dettmar Cramer, Wanderlei Luxemburgo, Osvaldo Ardiles, Tomislav Ivic, Anghel Iordanescu, Bruno Metsu ve Vahid Halilhodzic gibi hocalar da teknik direktörlük yaptı. Takımın şimdiki patronu ise Antonio Jose
Conceiçao Oliveira.