Trabzonspor'un Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, hakemlere gereksiz yere yüklenildiğini belirterek, "Onların da insan olduğu unutulmamalı" dedi.Trabzonspor'un Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, şampiyonluk yarışının son haftaya kadar süreceğini düşündüğünü belirterek, "Kim daha geniş psikolojiye ve sabra sahipse o kazanacak. Bu durumda ayakları titremeyecek hale gelmek gerekiyor. Bunu başaran ipi göğüsler. O da psikolojik ve güzel motivasyonla ortaya çıkacaktır. Bu konuda da en büyük görev teknik direktörlere düşmektedir. Bizim takımımız devreyi 9 puan önde bitirdi. O yüzden yeni transferlerin takıma adapte olmaları uzun sürdü. Ben devre arasında transfer edilen oyuncuların da kötü olduğunu düşünmüyorum. Sadece mevcut oyuncuların performansı düşmeden onları oynatmak doğru olmazdı. Hoca da bunu yaptı" ifadelerini kullandı.

"HAKEMLER SADECE HAKEMLİK YAPMALI"

Ligde sadece hakemlerin suçlu olmadığını da ifade eden Yılmaz, "Hakemler sadece hakemlik yapmalı. Kuralları iyi ezberlemeleri lazım. İnsani hataların dışında ben hakemlerin bilinçli olarak yanlış karar verdiğini sanmıyorum. Şimdiye kadar hakemlere yapılan saldırılar hep kasıtlı yapıldı. Hiç daha somut bir eleştiri ortaya koyulmuş değil. Kimse bir hakemin maçta bilerek bir penaltıyı çalmadığını ispatlayamadı. Hep hakemin insan olduğu unutuluyor" dedi.

"ESKİ HAKEMLERİN TELEVİZYONDA YAPTIKLARI YORUMLAR AYIPTIR"

Hakemlerin bu kadar kötü performans sergilemesinde televizyon yorumlarının etkisinin fazla olduğunu da ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: "Hakemlerin birer insan olduğunun unutulmasını körükleyen televizyonda yorum yapan eski hakemlerdir. Onların yaptıkları ayıptır. Kendi hakemliklerinde de saatlerce anlatabileceğimiz bir çok hikaye vardır. Şimdi onların görev yapan kişilere sahip çıkması gerekirken eleştiri yapıyorlar. Hakemlerin lige etkisi ancak yüzde 13'tür" diye konuştu.

"YABANCI HOCALAR TAZMİNAT İÇİN GELİYOR"

Türk takımlarının artık yerli hocalara dönmeleri gerektiğini de belirten Yılmaz, "Yabancı hocaların bir çoğu tazminatını alıp gitmenin peşinde. Hocaların yabancısı yerlisi kalmadı. Artık kendimizi yabancılardan geri görür kompleksinden kurtulmalıyız. Kendi çocuklarımız onlardan daha iyidir. Hatta bir iki tanesi hariç yabancı oyunculardan dahi verim alamıyoruz. Bunlar dikkatle incelenmeli" dedi.

Yılmaz, kaleci Onur'un sakatlanmasının kendisini çok üzdüğünü de ifade ederek, "Çok delikanlı bir çocuktu. Umarım en kısa zamanda aramıza döner" dedi.

GÜNEŞ RAKİBİ ANALİZ EDİYOR

Bu arada Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, hafta sonu deplasmanda konuk olacakları Gençlerbirliği'ni masaya yatırdı. Rakibini analiz eden tecrübeli teknik adamın oyuncularından özellikle yaptıkları basit top kayıplarına dikkat etmelerini istediği öğrenildi. Son haftalarda kaçan goller konusunda da oyuncularına uyarılarda bulunan Güneş, "Biz kalan haftalarda kaybetmemek için elimizden geleni yapacağız. Sadece kendi işimize odaklanacağız. Rakiplerimizin neler yapabildiği şu an için bizi ilgilendirmiyor" dedi.

SERKAN MORAL DEPOLADI

Trabzonspor'un iki hafta önce deplasmanda Beşiktaş ile oynadığı maçta kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan ve bu nedenle morali oldukça bozulan Serkan Balcı, aradan geçen zamanda moral depoladı. Teknik direktör Şenol Güneş'in 3 gün özel izin verdiği Serkan'ın Gençlerbirliği maçında 11'de sahaya dönmesi bekleniyor.

ONUR'A DESTEK MESAJLARI YAĞIYOR

Kasımpaşa ile oynanan maçta sakatlanarak sezonu kapatan kaleci Onur Recep Kıvrak'a destek mesajları yağıyor. Kulübün sosyal paylaşım sitelerindeki sayfalarına yorumlar yazan taraftarlar, ayrıca kulübü faks ve mail yağmuruna tuttu. Taraftarların gönderdiği destek mesajları Onur'a iletilirken, genç kalecinin kendisine gösterilen yakın ilgiden dolayı oldukça mutlu olduğu öğrenildi.

Yunus Emre SEL - Trabzon / DHA