Name:  caroline_wozniacki_photos_resimleri_fotograflari.jpg
Views: 917
Size:  26.2 KB

Caroline Wozniacki


Danimarka

İkametgah: Monte Carlo, Monaco
Doğum Tarihi: 11 Temmuz, 1990
Doğum Yeri: Odense, Danimarka
Boyu: 1.77 m
Kilosu: 58 kg
Oyunu: Sağ elini kullanıyor
Durumu: Profesyonel (18 Temmuz, 2005)

Raketi: Yonex Vcore 100S
Ayakkabısı: adidas by Stella McCartney Chalcedon
Kıyafeti: adidas by Stella McCartney

Babası Piotr tarafından çalıştırılıyor. Kondisyon antrenörü ise Paul Duvill. 7 yaşında tenis oynamaya başladı. Babası Danimarka’da profesyonel futbol oynadı. Annesi Anna ise Danimarka Voleybol Takımı’nda forma giydi. Erkek kardeşi Patrik de Danimarka’da futbol oynuyor. Futbolu, yüzmeyi ve golf seyretmeyi seviyor. Harry Potter kitapları başta olmak üzere okumak, alışveriş, müzik dinlemek hobileri arasında. Favori aktörü Brad Pitt. Annesinin yaptığı tavuk yeneği favorisi. Martina Hingis ve Steffi Graf idolleri arasında…

Ebeveynlerinin Polonyalı olması nedeniyle iki ana dili vardır: Lehçe ve Danca. Bunların yanında İngilizce ve Rusça da konuşur.
Wozniacki çok sportif bir aileden gelmektedir. Annesi Anna Wozniacki eskiden Polonya Milli Voleybol Takımı'nda oynamaktaydı. Babası Piotr Wozniacki ise bir profesyonel futbolcu idi. Piotr, Danimarka'nın Boldklubben 1909 takımına transfer olunca ailecek Danimarka'ya yerleştiler. Ağabeyi Patrick Wozniacki de babası gibi profesyonel bir futbolcu. Halen Kopenhag'da Boldklubben Frem'de oynamaktadır.
Victoria Azarenka, Agnieszka Radwanska ve Urszula Radwanska en yakın arkadaşlarıdır. Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda Rus raket Maria Sharapova’yı (23) yenen Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki’nin (20) eteği tartışma konusu oldu.
Turnuvada yapılan basın toplantısında Caroline Wozniacki’ye bir gazeteci “Etek boyunuzun çok kısa olduğu tartışılıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” diye sordu. Seksi raketin cevabı ise şu oldu: “Bence gayet hoş. Erkek hayranlarımın bu boyu seveceğini düşünüyorum.
20 Aralık 2010'da THY ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzalamış ve şirketin yeni tanıtım yüzlerinden biri olmuştur.

Wozniacki defansif karşı vuruşcu olarak kabul edilir. Wozniacki'nin en iyi tekniği iki elli backhand idir. O backhand paralel vuruşlarıyla tanınır. Oldukça riskli ve winnerlar ile donatılmış bir oyun tarzı vardır.