+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 2 in 2

Konu: Çanakkale Zaferi Hakkında Yazı ve Çanakale Zaferi Resimleri

                  
   
 1. #1
  Super Moderator
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  110

  Çanakkale Zaferi Hakkında Yazı ve Çanakale Zaferi Resimleri
  18 Mart Çanakkale Zaferiyle ilgili bir yazı,
  18 Mart Çanakkale Zaferi Hakkında Kompozisyon,


  Çanakkale zaferi yakın tarihimizde ve dahası ,Türk Milletinin tarihinde çok önemli bir yere ve ayrıcalığa sahip savaşlarımızdan ve kurtuluş mücadelelerimizden biri ve beklide en önemlisidir. Bir milletin tamam şimdi bittiler dedikleri yerden Türk milleti tekrar dirilmiş ve tarih sahnesinden silinmesine izin verilmemiştir.  Çanakkale’de yatan 250.000 şehit bu zaferin öyle kolay kolay kazanılmadığının en açık göstergesidir. O canını gözünü hiç kırpmadan veren vatan evlatlarından Allah razı olsun . O Seyit Onbaşıdan Yahya onbaşı nice subaylar, erler 57. Alay komutanı Albay Mustafa Kemal’den ve daha nice sayamadığımız 250.000 yiğitten.

  Çanakkale zaferi bu millet için bu topraklar için çok önemlidir ki her bir Türk gencinin bu zaferi ne şartlar altından kazandığımızı iyi öğrenmesi gerekmektedir. Bu zafer İstanbul’un fethi gibi unutulmayacak olan destan olarak tarih sahnesinde öylece kalmaya ve bizlere ilham olmaya devam edecektir.  Aslında Çanakkale Zaferinin dünya için bir diğer önemi de sömürgeci devletlerin altında ezilen gariban ülkeler ve halklar için bir nevi cesaret ve kurtuluş vesikasıdır.

  Ülkenin Doğusundan batısından kürdü, türkü çerkezi herkes ortaktır bu zafere senin benim yoktur hepimizindir bu vatan bu topraklar ve hepimizin olarak da kalacaktır.

  Siz hiç gittiniz mi Çanakkale’ye ? gitmediyseniz çok şey kaybetmişsinizdir ..
  Bu zaferde emekleri geçen başta Büyük Önder Atatürk, Çanakkale Şehitlerimizi ve o tarihten sonra bugüne kadar verilmiş olan tüm şehitlerimizi bir defa daha saygıyla şükranla anıyor, Mevladan onlara rahmet diliyoruz..  Çanakkale Zaferi Resimleri için Tıklayın..  Last edited by netg€z€r; 18-12-2012 at 11:22 AM.

 2. #2
  Misafir
  Guest  Çanakkaleye gittim hayran kaldım ama iyi bir rehber eşliğinde gezmeniz gerekir çanakkaledeki şehitlikleri onlardan dinlediğiniz hikayeler ile o döneme doğru bir yolculuğa çıkıyo insan+ Konuya Yorum Yap

Benzer Konular

 1. Yanıtlar: 13
  Son Mesaj: 26-02-2014, 03:09 PM
 2. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 02-04-2012, 04:16 PM
 3. Çanakkale Zaferi için Oratoryo, Çanakkale Zaferi Oratoryosu
  By netg€z€r in forum Törenler & Şiirler & Sunumlar
  Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 05-03-2012, 10:06 AM
 4. 18 Mart Çanakkele Zaferi
  By Serdar M. in forum Tarihi Bilgiler, Tartışmalar
  Yanıtlar: 1
  Son Mesaj: 27-03-2011, 02:56 PM

Bu Konu İçin Etiketler

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •