Atatürk'ün Ölüm Sebebi Nedir,
Atatürk Niçin Öldü Hakkında Bilgi,
Atatürk Neden Öldü,

Atatürk hayata veda edip gidiyor, herkes ellerini kavuşturup üzüntü içinde beklemekte fakat hiç kimsenin elinden yapacak bir şey gelmiyordu...

Bu fotoğraf 1938 Ekim’de onun isteğiyle çekildi.Atatürk’ün Hastalığı :
Atatürk 1916 senesinde ilk önce akciğer iltihabıyla yatağa düştü, 1918 yılında da böbrek rahatsızlığı oluyor, 1919 senesinde kulak rahatsızlığı baş gösterdi, 1921’de ata binerken 3 kaburgası kırılmış, 1923 senesinde bazı kalp rahatsızlıkları olmuş. 1936 Kasım ayında da üşütmeden dolayı hata olmuş.

Atatürk 1938 senesin başlarında Yalova ve Bursa’ya gider, Termal Oteli yeni yapılmıştır daha o zaman. 1 şubat 1938′de Gemlik’te yapılan İpek Fabrikasının açılış töreninden sonra ertesi gün Bursa’da açılacak olan Merinos Fabrikası’nın açılışına gider Halk onu yağan şiddetli yağmura rağmen büyük sevgiyele karşılar oda açık otomobilinden onlara karşılık verir ve üşütür.

Çankaya Köşkünde dinlenmeye çekilen Mustafa Kemal Fransa’da gelen doktorun muyenesin sonucu kısa bir dinlenme ile hastalığın geçeceği söylenir.

19 mayıs 1938 Gençlik ve Spor Bayramı için Güney illerine bir geziye çıkar Silifke ve Mersin’e gider, bu gezi onu yormuştur döndüğünde rahatsızlanır tedavi ve dinlenmek için İstanbul’a döndü.

Hekimlerin yaptıkları muayene sonucu karaciğerden rahatsızlandığı anlaşıldı ve memleketin en bilinen doktorlarından bir heyet tedaviye başladı.

Atatürk Cumhuriyetin 15. yıldönümü törenlerinde Ankara’ya gidemedi. Bu görkemli ve büyük bayramın sevinci tüm yudu Ata’nın rahatsızlığından ötürü üzüntü kapladı.

Atatürk 1 Haziran 1938′de Atatürk için alınan “Savarona” yatına geçti ve uzunca bir süre burada kaldı. Devletin işlerini Savaronadan yürüttü, bakanlarını bu yatta kabul etti.

Atatürk 7 Kasım 1938 günü 2. ve son defa Atatürk’ün karnından su alınması işlemi yapıldı. 8 Kasım 1938 akşamı 19.00′da Atatürk doktoru olan Neşet Ömer İrdelp’e dönüp “aleykümesselam” dedi ve son büyük komaya girdi.
9 Kasım günü gecesi bu koma devam etti. Atatürk, 10 Kasım 1938 perşembe sabahı saat 9:05 de İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda ebedi yolculuğuna çıkmak üzere vefat etti.


Atatürk’ün Ölümü ile ilgili Uydurmalar;

Atanın Ölümü çok içki içmesinden.
Atatürk gömülürken toprak bile onu kabul etmemiş
Öldükten sonra, hristiyanlar gibi elbiseler giydirilip tabuta konulmuş.
Atatürk ölürken imanlı gitmemiş cehennemlik olmuş.
Atatürk’ün ölüm saati 09.05 tamamen uydurma yalanmış.
Atatürk ölürken cenaze namazı kılınmasını istememiş bu yüzdende cenaze namazı kılınmamış
Atatürk’ün katafalkın önünden geçen vatandaşların zorla kaba kuvvetle ağlamaları sağlanmış ve fotoğraflanmıştır.

Ata’nın Ölümüyle ilgili Gerçekler

Atatürk'ün Ölümü Alkole bağlı değildir.
Atatürk saat 09.05'te ölmüştür.
Atatürk'ün cenaze Namazı Kılınmıştır.
Atatürk söylenen yalanların aksine kefen İle Tabuta Konmuştur!