+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 2 in 2

Konu: SunExpress Bagaj Ücretleri Evcil Hayvan Taşıma Uçakta Makyaj Malzemeleri

                  
   
 1. #1
  Super Moderator
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  802

  SunExpress Bagaj Ücretleri Evcil Hayvan Taşıma Uçakta Makyaj Malzemeleri


  TRANSİT YOLCULAR İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER


  Bizimle veya başka bir hava yolu ile aktarmalı uçacak transit yolcularımızın Avrupa Birliğinde ilk varış meydanında uçaktan inip, emniyet kontrolüne tabii tutulmaları sözkonusu olacaktır. Bu kontrollerde Avrupa Komisyonunun 06.11.2006 tarihinden bu yana geçerli olan elbagajları ile ilgili yeni düzenleme uygulanacaktır.
  Yeni sınırlamalar nedeniyle transit yolcuların 100ml ve üstündeki içki, parfüm gibi sıvıları bulundurmaları yasaklanmıştır. Duty Free alışverişlerinizde bu hususu dikkate almanızı önemle rica ederiz.
  BAGAJ TAŞIMA KURALLARI

  Bagajların taşınmasına ilişkin bilgiler.
  DIŞ HATLAR BAGAJ TAŞIMA KURALLARI

  • SunExpress’te yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg’dir. El bagajı hakkı azami 6 kg'dır. 2 yaşından küçük çocukların bagaj hakkı 10 kg'dır.
  • Çocuk arabaları, çocuk seyahat yatakları ve çocuk araba koltukları ek ücret alınmaksızın taşınır.
  • Yolcularımızın güvenliği ve rahatlığı için, el bagajı olarak azami 6 kg ağırlığındaki bagajların kabine alınmasına izin verilir.
  • Bu sınırların üzerindeki bagajlarda her kg 16,- Euro olarak ücretlendirilir (tek yön € 8.- Euro).
  • Uluslar arası havayolu taşımacılığında tür, nitelik ve içerik olarak tehlikeli madde tanımına giren ya da boyut ve içerik olarak uçakta taşınmaya uygun olmayan eşyaların taşınması yasaktır.

  Bu tanıma giren eşyalar:

  • Bütün motorlar (elektrikli motorlar hariç); kendinden alarmlı evrak çantaları ve güvenlik bavulları, Lityum piller veya piroteknik malzemeler; patlayıcı maddeler, havai fişekler, meşaleler, ışık veya duman sinyali veren cihazlar; içinde gaz veya yanıcı sıvı bulunan maddeler (örn. kamp tüpleri, dolu basınçlı şişeler, çakmak gazı, savunma spreyleri, çakmak benzini veya temizlikte kullanılan benzin, temizlik malzemeleri, inceltici maddeler, vernik veya tutkallar); tutuşabilir katı maddeler (örn. kibrit); zehirli, oksitlenen veya bulaşan maddeler (Cıva, ağartıcılar, bakteri veya virüs kültürleri), asitler, radyoaktif veya manyetik maddeler.

  Bagajların taşınmasına ilişkin önemli bilgiler:

  • Bıçak veya makas, mermi ve spor maksatlı silahlar sıkı güvenlik önlemlerine tabi olarak taşınabilir.Yolcular bu gibi bagajlarını bildirmekle yükümlüdürler.

  Her yolcunun bagajına isim, ev ve tatil adresini yazmaları rica olunur.

  İÇ HATLAR BAGAJ TAŞIMA KURALLARI
  Kayıtlı bagaj :

  • Yolcu biletine kaydedilerek karşılığında bagaj etiketi verilen ve tamamen Havayolunun sorumluluğu altına girmiş olan bagajdır.
  • Serbest bagaj hakkı yetişkinler ve çocuklar için 15 kg'dır.
  • Bebeklerin bagaj hakkı bulunmamaktadır.
  • Fazla bagaj ücreti Erzincan, Erzurum, Trabzon, Kars, Diyarbakır, Van ve Mardin için yön başına 6 TL/kg, diğer hatlar için yön başına 4 TL/kg`dir

  Her yolcunun yanında bulundurduğu bagaja Isim, Ev adresi ve Tatil adresini okunaklı bir şekilde yazması rica olunur. Bagaj kayıpları veya hasarlarının, hasar farkedilir edilmez Havalanında bulunan ilgili Personele bildirilmesi gerekmektedir. Tüm Havayolu şirketlerinin bagaj sorumlulukları sınırlı olduğundan önemli eşyalar el bagajında taşınmalıdır. Her halikarda ilave bir seyahat bagajı sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.

  EL BAGAJI KURALLARI

  DİŞ HATLAR EL BAGAJ TAŞIMA KURALLARI

  • Kabine en fazla 6 kg ağırlığındaki bir bagaj kabul edilebilir.
  • Bagajınızın ölçüsü 55x40x20 cm`i geçmemelidir.
  • Büyük çantalar, diğer bagajla verilmelidir.
  • Çakı, bıçak, tırnak makası, örgü şişi vb. kesici ve sivri uçlu malzemelerin el bagajında taşınması yasaktır.
  • Bu tür malzemelerin kontrol esnasında el bagajında bulunması halinde, yolcular bunları bırakmak zorundadırlar.
  • Önemli evraklar, değerli malzemeler, ilaçlar el bagajında taşınmalıdır.
  • Ayrı kaplarda her biri 100 ml'ye kadar olan sıvı ve benzeri maddelerin yolcu beraberinde getirilmesine izin verilmiştir, bu kapların toplam ağırlığı 1 litre'yi geçmemelidir. (ambalajların üzerlerinde belirtilen en yüksek dolum miktarı geçerlidir). Her bir kap bir litre taşıma kapasiteli tamamen şeffaf ve tekrar kapatılabilen plastik poşette taşınabilir (örneğin "şerit bant-kapaklı" plastik poşetler). Kişi başına bir poşete müsade edilmektedir. Poşetin emniyet kontrolünde gösterilmek üzere hazır bulundurulması gerekmektedir. Yolcularımızdan bu plastik poşetleri daha önceden tedarik etmelerini ve el bagajlarında beraberinde götürmek istedikleri sıvıları, henüz evlerindeyken uygun bir şekilde ambalajlamalarını öneriyoruz. Uçuş esnasında gerekli olan ilaçlar ve özel gıdalar (örneğin bebek maması) ise plastik poşet olmadan da taşınabilirler. Fakat bu ürünlerin de aynı şekilde emniyet kontrolünde gösterilmesi gerekmektedir.
  • Şartlara uygun olmayan ve havalimanı otoritesinin izin vermediği ürünler ve poşetler uçağa sokulamaz.

  İÇ HATLAR EL BAGAJ TAŞIMA KURALLARI

  • Uçak içinde, yolcunun beraberinde taşıdığı bagajdır. Kayıtsız bagajın 1 adetinin 55 cm (eni) x 40 cm (genişliği) x 20 cm (yüksekliği) boyutlarının ve 6 kg`yi geçmemesi gerekmektedir.
  • Çakı, bıçak, tırnak makası, örgü şişi vb. kesici ve sivri uçlu malzemelerin el bağajında taşınması yasaktır. Bu tür malzemelerin el bagajında kontrolde bulunması halinde, yolcular bunları bırakmak zorundadırlar.
  • El bagajı olarak kabinde yolcu beraberinde ücretsiz taşıyabilecekleri eşya listesi aşağıdaki gibidir.
   • 1 adet el çantası,
   • 1 palto veya pardesü, şal, atkı veya battaniye,
   • 1 adet baston,
   • 1 adet bebek taşıma çantası, ( bebek arabası kargoda taşınabilir),
   • 1 adet küçük kamera veya dürbün.  EL BAGAJLARINA İLİŞKİN AB-GÜVENLİK HÜKÜMLERİ

  [IMG]file:///C:/Users/INDEXM%7E1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.jpg[/IMG]
  AB, Norveç, İzlanda ve İsviçre'den kalkan uçuşlarda Kasım 2006 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni el bagajı kuralları uygulanıyor. Buna göre: içecek gibi sıvılar, jel, krem ve macun gibi malzemeler el bagajında ve kısıtlı miktarlarda taşınabiliyor. Türkiye, bu düzenlemeye Mart 2009 tarihinde katılacak. Bu düzenleme, uçuşların gerçekleştirildiği saatten bağımsız olarak uçuşların tamamı için geçerlidir.
  Bu düzenleme, el bagajında sıvıların taşınmalarına ve el bagajlarının boyutlarına ilişkin yeni düzenlemeler getiriyor.
  1.Yeni düzenlemenin ayrıntıları
  1. Sıvı ve benzer nitelikte maddeler (örn. jeller, spreyler, şampuanlar, losyonlar, kremler, diş macunları) artık kısıtlı miktarlarda ve ayrı ambalajlarda taşınabiliyor.
  Bu maddeler azami 100 ml hacimde olacak ve ağzı açılıp kapanabilen azami 1 litre hacminde şeffaf torbaların içinde taşınabiliyor. Torbanın içerisindeki ambalaj sayısında kısıtlama yok, ancak torba tamamen kapanabilir olmalıdır. Yolcu başına bu torbalardan bir tane taşınabilir ve kontrol esnasında el bagajından çıkarılarak röntgen cihazına konulmalıdır.
  Dikkat edilmesi gereken husus, sadece tekrar açılıp kapanabilecek olan torbalara müsaade edilmesidir (örn. piyasada bulunan fermuar niteliği olan torbalar). Yolcuların bu poşetleri seyahatlerine başlamadan önce tedarik etmeleri ve sıvıları veya el bagajında taşıyacakları benzer maddeleri evde uygun bir biçimde paketlemeleri tavsiye edilmektedir.
  Uçuş esnasında gereksinim duyulan ilaçlar ve özel gıda ürünleri (örn. bebek maması) bu torbanın içerisine konmak zorunda değildir, ancak yolcuların bu ürünleri de kontrol kısmında diğer el bagajından ayırarak bu maddeleri neden yanında taşıdıklarına ilişkin gerekçe sunmalıdır.
  2. Duty Free mağazalarından alınan içki ve makyaj malzemelerine ilişkin
  Uçuş günü AB sınırları içerisinde bulunan bir havaalanında biniş kartı kontrolü sonrasında veya uçak içerisinde satın alınan Duty Free ürünleri, şeffaf ve satış personeli tarafından mühürlenmiş bir torba içerisinde bulunmaları kaydıyla müşteri tarafından güvenlik kontrolünden geçirilebilir. Torba, satış tarihi ve yerinin dışarıdan okunabilir biçimde yer aldığı faturayı ihtiva etmelidir.
  01 MART 2009 tarihi itibariyle Türkiye’deki tüm hava meydanlarında uçak kabinine alınacak el/kabin bagajlarında sıvıların, aerosolların ve jellerin taşınmalarında kısıtlamaya gidilecektir.

  Sıvı kısıtlamaları sadece ülkemizde uygulanmamakta olup seyahat edeceğiniz veya transit duraklayacağınız hava meydanlarında sıkıntı yaşamamanız bakımından uygulamaya uymanız önemlidir.


  Yeni güvenlik uygulaması ile beraberinizde uçak kabinine götüreceğiniz el/kabin bagajında sıvıların, aerosolların ve jellerin taşınmaları yasaklanmamaktadır; ancak taşınabilecek miktar kısıtlanmaktadır.


  Gümrüksüz (Duty-free) mağazalardan alacağınız ürünlerin içine konulduğu torbaların içerisine ürünlerin faturalarının da bulunması ve açılmamamış olmaları kaydıyla kısıtlamalardan muaftır.


  Check-in kontuarında biniş kartı (Boarding Card) alırken teslim ettiğiniz uçak altı bagajınızda uluslararası mevzuatlar (ICAO, ECAC, IATA, v.s.), milli mevzuatlar (Türk Sivil Havacılık Kanunu, Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programı ve EK-20, Gümrük mevzuatları, v.s.) ve SunExpress kurallarının yasakladığı tehlikeli, yasaklı ya da kısıtlamalı maddeler kapsamında değerlendirilmeyen her türlü sıvıyı taşıyabilirsiniz.


  El Bagajımda Neleri ve Nasıl Taşıyabilirim?

  Uçak kabininde bulunduracağınız el/kabin bagajında bir litrelik şeffaf, ağzı kilitli, plastik torba içerisinde her biri maksimum yüz mililitrelik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşıyabilirsiniz.

  Her bir yolcu sadece bir adet bir litrelik şeffaf, ağzı kilitli, plastik torba/poşet taşıyabilir. Poşet olarak 1 litrelik (Yaklaşık 20.cm..X..20.cm.) şeffaf, ağzı kilitli, plastik buzdolabı poşeti kullanabilirsiniz.

  Hava meydanlarındaki son güvenlik kontrol noktalarında sıvılarınızın içinde olduğu bir litrelik şeffaf, ağzı kilitli, plastik torba/poşeti çantanızdan çıkartarak X-Ray cihazına ayrı olarak koymanız gerekmektedir.
  Neler Kısıtlamaya Dahildir?

  • Su, ve alkol içeren her türlü içecek/sıvı,
  • Çorbalar, şuruplar, zeytin yağı, sıvı yağlar,
  • Kremler, losyonlar, yağlar (kozmetik yağlar dahil),
  • Parfümler, spreyler,
  • Saç ve dus jellerini içeren jeller,
  • Basınçlı kapların içerikleri (Traş köpükleri, diğer köpükler ve deodorantlar),
  • Diş macunu dahil her türlü macun kıvamındaki maddeler ,
  • Sıvı-Katı karışımları/bileşimleri,
  • Maskara dahil her türlü makyaj malzemesi (katı halde olan rujlar hariç),
  • Reçel, bal, yoğurt, pekmez, turşu, salça gibi tam katı halinde olmayan yiyecekler,
  • Kontak lens sıvıları,
  • Şampuanlar,

  Yukarıda sayılan maddelere benzeyen diğer maddeler.
  Özel Durumum Var. İstisna Getirilemez mi?
  İlaçlar (Yolcunun kimliğini belirten bir reçeteye yazılı olmak veya yolcunun bu ilaçları kullanması gerektiğini belirten bir sağlık raporunun/belgesi ibrazı ile ve orijinal ambalajında olmak koşuluyla)
  Bebek mamaları (Bebeğin de uçakta seyahat ediyor olması koşuluyla ve yalnızca yolculuk süresince ihtiyaç duyulabilecek miktar kadar.)
  Kontrol noktasında güvenlik görevlileri istisnai durumu belgelemenizi veya ilacı, mamayı, sıvıyı tatmanızı talep edebilir.
  Gümrüksüz mağazadan veya ucaktan aldığım ürünler?
  Gümrüksüz mağazadan veya uçus esnasında aldığınız ürünler görevli tarafından faturaları ile birlikte özel poşete konacak ve poşetin ağzı yapıştırılacaktır.

  Bu poşet ve ürünlere ait faturaların son güvenlik kontrol noktalarında kontrol edildikten sonra uçak kabinine alınmasına izin verilecektir.


  Eğer varış noktanıza başka bir hava meydanında aktarma yaparak gidecek iseniz son ineceğiniz hava meydanına kadar mağazada veya uçakta verilen özel gümrüksüz alısveriş torbasını açmamanız büyük önem arz etmektedir. Aksi halde, aktarma yaptığınız hava meydanında poşetin uçak kabinine götürülmesine izin verilmeyebilir.

  Eğer tereddütünüz var ise lütfen seyahatinizden önce SunExpress’e veya seyahat acentenize sorunuz.
  Lütfen, uçak kabininde bulundurulabilecek olan sıvıların kısıtlaması konusunda hava meydanındaki güvenlik görevlileri ve SunExpress personeline yardımcı olunuz.
  TRANSFER VE TRANSİT YOLCULARIN DIKKATINE
  SPOR BAGAJI

  Yolcu başına taşınabilecek spor malzemeleri aşağıdaki tarifede belirtilmiştir. Belirtilen malzemelerin üzerinde her bagaj fazla bagaj tarifesine göre fiyatlandırılır.
  Spor malzemelerinizin taşınabilmesi için uçuşunuzdan en az 3 iş günü önce yazılı olarak
  "Özel rezervasyonumuz"a başvurmanızı rica ederiz.

  Diş Hatlar Spor bağajları

  Spor bagajı
  TEK YÖN
  GİDİŞ DÖNÜŞ
  Uyarı

  Bisiklet
  25 Euro
  50 Euro
  30 kiloya kadar. Bisikletler yalnızca paketlenmiş olarak taşınabilir. Özel karton bisiklet kutularının veya çantaların kullanılması tavsiye edilmektedir. Yazılı olarak önceden bilgi verilmelidir

  Surfboard, Kiteboard, Snowboard, vs.
  25 Euro
  50 Euro
  140 cm ve 30 kiloya kadar. Önceden haber verilmesi gerekmemektedir

  141 cm üzeri ve 30 kiloya kadar olan bagajlar önceden bildirilmelidir. Bagajın en, boy ve yükseklik bilgisinin verilmesi zorunludur.

  30 kiloya kadar geçerlidir; üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir.
  Taşınabilecek maksimum uzunluk, bazı uçaklarda değişebilmektedir.


  Kano,
  Kayık

  25 Euro
  50 Euro
  30 kiloya kadar geçerlidir; üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir.
  Yolcuların, malzemelerin yolculukta zarar görmesi durumunda tazminat hakkı olmadığına dair taahhütname imzalaması gerekmektedir. Bu konuda yolcularımızın anlayışını rica ederiz.
  Bagajın en, boy ve yükseklik bilgisinin verilmesi zorunludur.
  Yazılı olarak önceden bilgi verilmelidir


  Yamaç paraşütü
  Uçurtma
  Şişme bot

  25 Euro
  50 Euro
  30 kiloya kadar geçerlidir, üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir.
  Bagajın en, boy ve yükseklik bilgisinin verilmesi zorunludur.
  Yazılı olarak önceden bilgi verilmelidir.


  Golf malzemeleri

  25 Euro
  50 Euro
  Bagaj başına 30 kiloya kadar geçerlidir, üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir.
  Yazılı olarak önceden bilgi verilmelidir.  Dalış malzemeleri

  25 Euro
  50 Euro
  Bagaj başına 30 kiloya kadar geçerlidir, üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir. Dalış tüpleri ve dalgıç lambaları yazılı olarak önceden bildirilmelidir.Boş dalış tüpleri, subapları açık şekilde taşınabilmektedir.
  Dalgıç lambaları ancak ampul ve bataryalar çıkarıldıktan sonra el bagajı olarak alınabilmektedir ve Check-in işleminde belirtilmelidir.  Tenis, squash, badminton
  malzemeleri, olta takımları, su kayağı, kayak, paten, okçuluk ve binicilik malzemeleri, vs.

  Fazla bagaj ücreti alınmaktadır
  Önceden bilgi verilmesi gerekmemektedir.
  Serbest bagaj hakkı kapsamında değerlendirilir, üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir.  (SunExpress değişiklik hakkını saklı tutar, 05.01.2009)
  İç Hatlar Spor bağajları

  Spor Ekipmanları

  ERC/ERZ/VAN/
  DIY/KSY/
  TZX/MQM
  Bisiklet
  KG X 4.-TL
  KG X 6.-TL
  Surf Tahtası/Uçurtmasurf
  KG X 4.-TL
  KG X 6.-TL
  Bodyboard/Snowboard/Kiteboard v.b.
  KG X 4.-TL
  KG X 6.-TL
  Ka/p>
  KG X 4.-TL
  KG X 6.-TL
  Kauçuk sandal
  KG X 4.-TL
  KG X 6.-TL
  Uçurtma planör
  KG X 4.-TL
  KG X 6.-TL
  Yamaç paraşüt
  KG X 4.-TL
  KG X 6.-TL
  Golf bagajı
  KG X 4.-TL
  KG X 6.-TL
  Dalgıç ekipmanları
  KG X 4.-TL
  KG X 6.-TL
  YUKARIDA BELİRTİLEN SPOR MALZEMELERİ SERBEST BAGAJ TAŞIMA LİMİTLERİ DAHİLİNDE DEĞİLDİR, KG BAŞI ÜCRETE TABİDİR

  Tenis raketi/squash-/badminton
  Sadece serbest bagaj taşıma hakkı limitlerini aşıyorsa ücrete tabidir
  Olta takımı, kayak takımı, su kayağı, inline- skates
  Okçuluk ekipmanları, Binicilik ekipmanları v.b.
  Yukarıdaki belirtilen taleplerin 3 iş günü öncesinden SunExpress'e "Özel rezervasyon" bildiriniz
  BAGAJDA KISITLAMALI MADDELER

  Aşağıdaki maddeler yolcu bagajı içinde taşınamaz:
  [IMG]file:///C:/Users/INDEXM%7E1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg[/IMG]
  Güvenlik açısından alarma bağlı evrak çantaları ve bond tipi çantalar; veya lityum pil içeren ve/veya piroteknik maddeler.
  - Patlayıcı maddeler,cephane,havai fişek ve işaret fişekleri;
  - Gazlar (yanıcı, yanmaz, dondurulmuş ve zehirli) piknik tüpleri ve aerosoller gibi.
  - Çakmak gazları, boyalar ve tiner gibi yanıcı sıvılar;
  - Kibrit ve kolayca tutuşan maddeler gibi yanıcı katılar; aniden parlayıcı maddeler; suyla temas edince yayılan yanıcı gazlar;
  - Oksitlenen maddeler (ağartıcı tozlar ve oksijenli sular)
  - Zehirleyici (toksik) ve bulaşıcı maddeler;
  - Radyoaktif maddeler;
  - Çürütücü maddeler (termometrelerin içinde bulunabilen civa, asit, alkali ve ıslak pil veya akü)
  - Kayıtlı bagajda veya el bagajında taşınması yasaklanan göz yaşartıcı bomba, biber gazı vb.sakat bırakan ve tahribata neden olan maddeler;
  - IATA Tehlikeli Maddeler Kuralları`na göre taşıması yasaklanan manyetik maddeler ve çeşitli tehlikeli maddeler.

  EVCİL HAYVANLARIN TAŞINMASI

  Evcil hayvanların taşınmasına ilişkin özel rezervasyonları tarafımıza uçuş saatinden en geç 72 saat olmak üzere mümkün olduğu kadar erken bildiriniz.
  Kapasitenin izin vermesi durumunda ve taşıma şartlarıyla yürürlükteki AB-seyahat hükümlerine uyulması şartıyla yolcu başına yolcu kabininde/ve veya kargo bölümünde ve bildirilen bilet fiyatı üzerinden tek hayvan taşınmaktadır.
  Yürürlükteki yönetmeliklere uyulması (ihracat ve gümrük yönetmelikleri) ve gerekli bütün evrakların bulundurulması (sınır belgeleri, resmi veterinerlik sağlık belgeleri, aşılar) yolcunun sorumluluğundadır. Evcil hayvanlar sadece bir yolcunun refakatinde aynı uçakla seyahat edebilirler.
  Lütfen rezervasyonları uçuş saatinden en geç üç iş gün öncesine kadar gerçekleştiriniz. Rezervasyonları E-Mail:travelcenter@sunexpress.com veya "Özel rezervasyon" bölümünda gerçekleştirebilirsiniz.

  Evcil hayvanlarla yolculuklara ilişkin ayrıntılara veterinerler veyahut Tüketim Bakanlığı üzerinden de ulaşabilirsiniz.

  DIŞ HATLAR


  • Evcil hayvanların taşınması konusunda, ülkeye giriş şartları, aşılar, gümrük kuralları vb uygulamalardan yolcular sorumludur.
  • Evcil hayvanlar, yalnızca yolcu eşliğinde uçağa kabul edilebilir.
  • Çantaları dahil olmak üzere ağırlığı 6 kiloyu geçmeyen kedi ve köpekler, kabinde gidiş için € 20.- ve gidiş dönüş için € 40.- karşılığında taşınabilirler.
  • 6 kilonun üzerindeki evcil hayvanlar, havalandırma sistemli kargo bölümünde gidiş için € 75.- ve gidiş dönüş için ödenecek € 150.- karşılığında yolculuk yapabilir.
  • Yolcuların güvenliği ve rahatlığı açısından, kabinde belirli sayıda hayvan taşınmasına izin verilmektedir.
  • Evcil hayvanlar, hava alan, sıvı sızdırmayan ve kilitlenebilen 55x40x20 cm boyutlarındaki çantalar veya kafesler içinde taşınabilir.
  • Evcil hayvanlar, uçuş boyunca yerde durmak zorundadır. Bilet alınırken, evcil hayvanların haber verilmesi önemle rica edilir.
  • Muhabbet kuşu ve küçük kaplumbağalar kendi çantalarında veya kafeslerinde tek yön için € 10.- karşılığında kabinde taşınabilirler.

  İÇ HATLAR


  • Evcil hayvanlar, yalnızca yolcu eşliğinde uçağa kabul edilebilir.
  • Evcil hayvan olarak sadece kedi, köpek, muhabbet kuşu ve küçük kaplumbağa kabine girebilir. Kabin içinde taşınabilecek olan evcil hayvanlar sadece hava alan, sıvı sızdırmayan ve kilitlenebilen 55 x 40 x 20 cm boyutlarında ve en fazla 6 kg'a kadar uçuşuna uygun çantalar veya kafesler içinde taşınabilir.
  • Evcil hayvanlar, uçuş boyunca yerde durmak zorundadır. Bilet alınırken, evcil hayvanların haber verilmesi önemle rica edilir. Yön başına fazla bagaj ücreti Diyarbakir, Erzincan, Erzurum, Kars, Mardin, Trabzon ve Van hatlarinda yön basina 6 TL; diger hatlarda ise 4.-TL kg tahsil edilir.
  • Muhabbet kuşu ve küçük kaplumbağa kendi hava alan, sıvı sızdırmayan ve kilitlenebilen çantalarında veya kafeslerinde taşınabilirler. Yön başına fazla bagaj ücreti Diyarbakir, Erzincan, Erzurum, Kars, Mardin, Trabzon ve Van hatlarinda yön basina 6 TL; diger hatlarda ise 4.-TL kg tahsil edilir.
  • 6 kilonun üzerindeki köpek veya kedi, havalandırma sistemli kargo bölümünde hava alan, sıvı sızdırmayan ve kilitlenebilen uçuşa uygun kafesler içinde taşınabilir.

  Yön başına fazla bagaj ücreti Diyarbakir, Erzincan, Erzurum, Kars, Mardin, Trabzon ve Van hatlarinda yön basina 6 TL; diger hatlarda ise 4.-TL kg tahsil edilir.
  Lütfen kayıt formunu buradan yükleyiniz.
  Aşağıdaki saf kan köpek cinslerinin ve bunlarin birbirleri ile kırmalarının tasınması kabul edilmemektedir. Bu yasak aşağıdaki cinslerin başka (diğer) cinsler ile kırmalarını kapsamamamaktadır:

  • pitbull terrier
  • american pitbull
  • american staffordshire terrier
  • staffordshire bullterrier
  • bullterrier
  • american bulldog
  • dogo argenti/li>
  • fila brasiliero
  • kangal (karabash)
  • kaukasian owtscharka
  • mastiff

  KARGO TAŞINMASI

  Kargoların taşınmasına ilişkin olarak Almanya'daki müşterilerimiz için Lufthansa Kargo Çağrı Merkezi hizmet sunmaktadır.
  Tel: +49 (0)1805 - 747 100
  Fax +49 (0)1802 747 747
  e-mail : lhcargo@dlh.de

  lhcargo@dlh.de
  Türkiye için irtibat bilgileri
  Yurt dışı gönderileriniz için;
  Tel : +90 212 468 02 40 / 41
  Fax : +90 212 465 69 44
  E-mail AYT : lhcargo.sales.ayt@dlh.de

  E-mail ADB: lhcargo.sales.izm@dlh.de

  Yurt içi gönderileriniz için Türk Hava Yolları Kargo ofisleri hizmet sunmaktadır.
  Adana Tel: +90 322 435 91 87
  Antalya Tel: +90 242 330 32 28
  İzmir Tel: +90 232 274 21 73
  Sabiha Gökçen (İstanbul) Tel: +90 216 588 87 74

  Diğer istasyonlar ve kargo taşımasına ilişkin olarak daha fazla bilgi için;
  SunExpress Kargo Ofis
  Tel: +90 242 330 33 74
  Fax: +90 242 330 31 99
  e-mail: cargo@sunexpress.com  Last edited by HODJ@; 07-05-2011 at 10:30 PM.

 2. #2
  Er
  Katılım Tarihi
  May 2011
  Konum
  1
  Mesajlar
  8  güzel paylaşım, teşekkürler+ Konuya Yorum Yap

Benzer Konular

 1. Yanıtlar: 2
  Son Mesaj: 05-11-2014, 09:37 AM
 2. Yanıtlar: 1
  Son Mesaj: 16-05-2011, 03:42 AM
 3. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 07-05-2011, 09:35 PM
 4. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 30-04-2011, 11:08 PM

Bu Konu İçin Etiketler

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •