+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 3 in 3

Konu: Elit Çöpçatanlık Sitesi Mymacchiato.com 'u İnceledik Üyelik Fiyatı Üye Olanlar

                  
   
 1. #1
  Super Moderator
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  816

  Elit Çöpçatanlık Sitesi Mymacchiato.com 'u İnceledik Üyelik Fiyatı Üye Olanlar


  Mymacchiato Nedir ?


  Mymacchiato 2009 senesinden bu yana hizmet veren kişiye özel eş bulma ve ilişki danışmanlık servisidir.

  Evlilik yolunda ciddi bir ilişki arayan; eğitimli, kariyer sahibi kişilere hizmet eder. Müşteri ilişkileri yöneticileri aracılığı ile üyelerine birebir danışmanlık hizmeti verir, çiftler için date'ler organize eder. Mymacchiato olarak misyonumuz aradığı özel insanı henüz bulamamış üyelerimizin ajandalarını buluşturmak ve birbirlerini tanımalarına imkan vermektir.Üye olduğunuz takdirde size odaklı çalışan ve aradığınız özel kişiyi bulmanıza yardımcı olacak kendi müşteri temsilcinize sahip olursunuz. Müşteri temsilcinizle yüz yüze görüşebilir, kendinizi detaylı olarak anlatabilir, ilişkiler konusunda sıkıntılarınızı ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Müşteri temsilcinizi çok geniş bir sosyal çevreye sahip bir arkadaşınız olarak da düşünebilirsiniz. Bugüne kadar edinmiş olduğunuz sosyal çevre mezun olduğunuz okulları, çalıştığınız şirketleri ve aile dostlarınızı kapsamakta. Mymacchiato sizi farklı sektörlerde çalışan, farklı üniversitelerden mezun yeni kişilerle tanıştırır ve bu çemberin dışına açılmanızı sağlar.
  Mymacchiato mutlak gizlilik ilkesiyle çalışır ve üyelerinin özel hayatını korur. Özel hayatın gizliliği birinci önceliğimizdir. Herhangi bir üye tarafından bilgilerinizin görüntülenmesi kesinlikle söz konusu değildir. Bize vermiş olduğunuz bilgiler sadece Mymacchiato'nun uzman kadrosu tarafından görüntülenebilir, analiz edilir ve sizin için en doğru insanı bulmak adına kullanılır.
  Bütün üyelerimiz üniversite mezunudur ve profesyonel çalışma hayatı içerisindedir. Her geçen gün değişmekle birlikte üye olan kadın ve erkek sayısı birbirine yakın seyretmektedir
  Kısa Kısa Notlar


  Sizin için ayarlanan bütün randevulara gerekli özeni gösterin ve elinizdeki fırsatı değerlendirip karşınızdaki kişiyi tanımaya çalışın. Bizlerin görevi sizi isteklerinize en yakın, uyuşma ihtimalinizin en yüksek olduğunu düşündüğümüz kişilerle buluşturmak fakat bundan sonrası ve karşınızdaki kişiyi etkilemek size kalıyor. Buluşma esnasında sergilediğiniz tavır ve davranışlar ile randevunuzun seyrini kendiniz belirlersiniz.


  Rahat olun, bu henüz ilk tanışmanız. Karşınızdaki kişiyi dinleyin ve sohbetten keyif almaya çalışın. Geleceğe dair planlar ve geçmiş ilişkiler şimdilik bekleyebilir. Güncelden, bugüne dair konulardan bahsedin; haftasonu neler yaptınız, işte gününüz nasıl geçti, nelerden keyif alırsınız… İlk defa tanıştığınız birini evlilik ve çocuk sahibi olma konusunda sıkıştırmak yerine aceleci davranmayın ve bir sonraki randevunuzu nasıl geçirmek istediğinize karar verin. Merak ettiğiniz soruların cevabını zaten ilişkinizin gidişatı esnasında öğreneceksiniz.
  İlk izlenim her zaman çok önemli. Buluşmanıza zamanında ve özenli gidin, karşınızdaki kişiyi önemsediğinizi ona hissettirin.
  Buluşmalarınız ayarlanırken en çok önem verdiğiniz özellikler başta olmak üzere mümkün olan en fazla kritere uyan adaylar araştırılır. Buluştuğunuz kişiler kriterleriniz ile %100 tutmayabilir. Bunun altında yatan sebep çoğu zaman sizin kendinizi yeterince iyi anlatamamanız ya da müşteri temsilcinizin sizi yanlış anlaması değildir. Buluşmalar her iki tarafın da istekleri göz önünde bulundurularak ayarlanır. Tercihleriniz ve istekleriniz karşı cinste sizi yansıtmayabilir. Bu durumu aşmanın en kolay yolu kişinin kendini tanımasından ve isteklerini daha gerçekçi bir zemine koymasından geçer.
  Hem sizin hem de bizlerin ortak tercihi mümkün olan en kısa sürede sizin için doğru kişiyi bulabilmek. Bu süreç içerisinde ne kadar kişi ile ne zaman görüşeceğinizi önceden garanti etmek ise maalesef mümkün değil. Fakat her geçen gün her yeni üye ile birlikte herkes tekrar gözden geçirilip değerlendirilmekte, kimse açısından atlanma ya da unutulma söz konusu değil.
  Buluşmalarınız sonrasında telefon etmek yerine her zaman sizin için oluşturulmuş üyelerimize özel alana girin ve orada yer alan "Date feedback" bölümünü güncelleyin. Söz uçar, yazı kalır. Feedback'lerinizi kısa ve öz tutun fakat anlamlı olduğunu düşündüğünüz detayları da aktarmaktan çekinmeyin.
  Üyelerimize özel alanda yer alan bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun, iş yeriniz ya da aradığınız kişi kriterleri değişirse mutlaka güncelleyin. Date feedback kısmında belirttiğiniz noktaların profiliniz ile uyumlu olmasına dikkat edin. Sizi daha iyi tanıtması için mutlaka en az bir adet fotoğraf yükleyin. Fotoğraf seçimini ise sizi en iyi yansıttığını düşündüğünüz fotoğraflardan yana kullanın. Yüklenen fotoğraflar müşteri temsilcilerimizin sizi daha iyi tanıması içindir, diğer üyelerle paylaşılmak için değildir.


  Gazete Vatan Alanay Akdoğan'ın Yazısı

  Beyaz yakalıların ilişki danışmanlık servisi olarak bilinen Mymacchiato, iyi bir eğitime ve işe sahip olanların desti izdivaç ortamı. Sitenin müşteri temsilcileri Sibel Şengül ve Seçil Çakmak üyelerinde en çok dikkat ettikleri noktanın eğitim olduğunu söylüyor. Siteye üye olmak için öncelikle bu iki ortağın gözüne girmek zorundasınız. Mymacchiato’ya üye olduktan sonra da ruh eşinizi bulmak için sadece beklemeniz yeterli olacak.

  İyi eğitim alan, dışarıdan özenilecek hayatlara sahip olduğu düşünülen insanların yalnız olmaması gerektiğine söyleyen Sibel Şengül ve Seçil Çakmak, 2009 yılında Mymacchiato adında ilişki danışmanlık ve eş bulma servisini kurdu. Daha çok kurumsal şirketlerde çalışan kesime hitap eden site, iş adamlarını ve başarılı iş kadınlarını tanıştırıp, seviyeli beraberlikler kurdurmasıyla ünlü. Neden Mymacchiato diye sorduğumuzda ise Sibel Şengül her şeyin bir kahveyle başladığını söylüyor. Şengül “Sabahları ayılmak için kahve içeriz, öğle aralarımızda kahve içeriz, arkadaşlarımızla buluştuğumuz yer ise yine kahve satan bir yer olur” diyor.
  İki ortak Mymacchiato’nun bir site ismi olarak farklılığı temsil ettiğini düşünüyor. Mymacchiato’yu yaratma fikri ise Sibel Şengül’den çıkmış. Mymacchiato’ya üye olmak isteyenlerin işi ise çok kolay değil.
  İlk olarak siteye internet üzerinden başvuru yapıyorsunuz. Eğer Sibel Şengül ve Seçil Çakmak tarafından uygun kriterlere sahip olarak görülürseniz görüşmeye çağırılıyorsunuz. Kendinizi tanıtıp, karşı cinste aradığınız özellikleri belirtiyorsunuz.
  Yapılan eşleşme sonucunda aradığınız kriterlere uygun biri bulunduğunda iki ortak tarafından aranıp, görüşmek isteyip istemediğinizi belirtiyorsunuz. Görüşmeye karar verirseniz, sizin istediğiniz bir yerde ve zamanda bir buluşma ayarlanıyor ve her şey size hazır bir halde sunuluyor. Görüşmeden önce hiçbir şekilde karşınızdaki adayın fotoğrafını göremiyor, telefon numarasını alamıyorsunuz. Görüşme sonrasında Sibel Şengül ve Seçil Çakmak sizinle durum değerlendirmesi yapıyor. Eğer iki taraf da birbirini tanımak isterse iki ortak aradan çekiliyor. 650 üyesi bulunan sitede bugüne kadar 20 kişiyi evlendiren ikili, zaman zaman eski üyelerine nikah şahitliği de yapıyor. Erkeklerin de kadınların da ciddi bir ilişki niyetiyle Mymacchiato’ya başvurduklarını söyleyen Seçil Çakmak, “Kadın üyelerimiz genelde satış ve reklam sektöründe, erkek üyelerimizin çoğunluğu ise finans ve ekonomi sektöründe çalışıyor” diyerek elit kesime hitap ettiklerini belirtiyor.
  Siteye üye olmak içinse yıllık 1.650 TL’yi gözden çıkarmak zorundasınız.

  Mymacchiato’dan ilk buluşma önerileri

  * Buluşma öncesi heyecanlı olmak pozitif bir değerdir. Heyecan ortama enerji verir.
  * Temiz ve özenli giyinmek her zaman işe yarar.
  * Parfümde aşırıya kaçmamak gerekiyor.
  * Kadınlar, eğer bir sonraki görüşmeyi garantilemek istiyorsanız gizemli davranın.
  * İlk görüşmenizi kısa tutun ki bir daha ki görüşme için sabırsızlanın.
  * Önceki ilişkilerinizden asla bahsetmeyin.
  * Randevunuzun iyi geçmediğini düşünüyorsanız mekandan ayrılmak için karşınızdakinin yemeğini ya da içkisini bitirmesini bekleyin.


  Ekşi Sözlük Yorumları

  kişiye özel eş bulma ve ilişki danışmanlık servisiymiş. evlilik yolunda ciddi bir ilişki arayan; eğitimli, kariyer sahibi kişilere hizmet edermiş. nedense bana amerikan filmlerinde * gördüğümüz çöpçatanlık şirketlerini hatırlattı, onların istanbul şubesi işte.
  (sifreli hayat, 15.02.2010 11:15)

  bügüne kadar spor salonuna ya da dans derslerine ödenilen paradan daha fazla olmayacağını garanti ediyorlarmış. bak sen. yani anlayacağınız orada girdiğiniz maaşınıza göre, yani kısaca adamına göre fiyat çekiyorlar. tam türk işi, hiç şaşırmadım. bu arada, spor salonuna ya da dans derslerine gitmenin amacının sanki sevgili bulmak gibi gösterilmesine hiç girmiyorum bile.
  (argento, 16.02.2010 09:36)

  1400 tl senelik ücret talep ediyorlar.*
  (damaged, 18.02.2010 10:44)

  bu ayki cnbc-e business dergisinde tanıtımını görüp şoke olduğum cin arkadaşlık bulma sitesi.1400 tl nedir moruk naptın sen ya.
  (devourthedamned, 11.05.2010 21:23)

  evet, yeni bir site, yeni bir fikir ve orjinal bir uygulama. hemen derinlere dalıyoruz, araştırıyoruz, dedikoduları toparlıyoruz. elimizde 1 adet üye olabilmiş, 1 adet üye olamamış kişi, artı dedikodularla şöyle güzel bir değerlendirme yapalım.....

  şimdi sitenin amacı ve hitap ettği kesim çok açık. öncelikli yönelinen kesim eğitimli, kariyer sahibi kişiler olması; kendi kendinize kardeşim benim çok param var, uçuyorum, kaçıyorum deseniz de nafile, ciddi bir üyelik elemesinden geçiyorsunuz. kişisel bilgilerinizi giriyorsunuz ki zaten eğitim seviyesini lisanstan başlatmışlar, üniversite mezunu değilim ama türkiye'nin 14. zenginiyim diye yırtın giremiyorsun yani. bu biraz acımasız bir yöntem gibi duruyor ama hitap edilen kesimin sınırlarını kalın çizebilmek için en kestirme yolu bu olsa gerek.

  kişisel bilgileri girip üyelik başvurusu yaptıktan sonra beklemeye başlıyorsun. ya direk ret maili geliyor ya da bir telefon geliyor. ilk aşama bu. telefonda girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyit ediyorlar; kısa bir konuşma oluyor, teşekkür edip kapatıyorlar. beklemeye devam. bu sefer tekrar arayıp, kullanıcı adı ve şifre veriyorlar ki verdikleri yaklaşık 200 soruluk kişilik özellikleri kritelerini doldurmak için. sanırım üyeliğe kabul için en kritik aşama bu. ne kadar tutarlı ve ciddi bir şekilde doldurursan bu sefer başka bir telefon.... şu şu tarih ve saatte görüşmeye çağırıyorlar. mülakata gidiyormuşssun hissi yaratıyor ama o tarz değil. sohbet muhabbet ortamı... konusunda uzman ik'cı, psikoloji mezunu kişiler başvuran kişiyi daha yakından tanımak için bu görüşmeyi ayarlıyorlar. nezih sakin bir cafe seçiliyor. ortam güzel, muhabbete uygun. işte tam bu noktada paranın karşılığı çıkmaya başlıyor. yani tamamen birebir görüşüp, en ince ayrıntısına kadar kişiliğini, hayata bakış açısını anlayıp en uygun adayla eşleştirmek. bir nevi özel ders hocası hatta yaşam koçu gibi bir şey bu, birebir ilgilenme durumu.

  tabi bütün bunlar üyeliğe kabul edilirsen oluyor. görüşme sonrasında kendi belirledikleri haftalık kotaya ve kriter seçimini nasıl yaptıklarını anlamadığım bir şekilde üyeliğe kabul ediliyorsun. heralde görüşme esnasında önceden verdiğin bilgilerin doğru olduğuna kendi kendilerine iyice inandıktan sonra üyeliğe kabul edilme ihtimalin artıyor, hatta görüşmenin belki de asıl amacı bu. ayrıca tahminim şu ki gözettikleri en baştaki kriter kadın-erkek sayısının dengeli olması; belli özellikteki kişilerin baskın olmaması; mesela profilinde üst düzey yönetici yazanlar çoğunluktaysa dengelemek için ve tabi üyelerin taleplerine göre de başka profillere öncelik veriliyor olabilir.

  üye olduktan sonra bilgilerin değerlendiriliyor. doldurduğu kişilik kriterleri listesinde en sevdiğin sözden, hobilerine, fiziğinden, dini inancına, siyasi görüşüne ve ayrıntılı olarak karşı cinsten ne beklediğine kadar birçok soruyu dolduruyorsun ki asıl bu kısım bence işin en önemli ve ayrıştırıcı kısmı oluyor. tabi kişinin birebir görüşmede söylediği özellikler ve tanımlamalar en kritiği ama böylesine bir sınıflandırmayı net olarak yapmak işi daha da kolaylaştırıyor. örnek senin hayranı olduğun nadir duyulan, görülen birşey hakkında karşı cinsten de aynı şeye hayranı olan birisine denk gelme durumu gibi.

  şimdiye kadar reklamını hiç görmedim. sadece arkadaş duyumum var. adını bile duymadığım hayli ciks dergi, internet sitesi vb. yerlere reklam veriyorlarmış. business dergileri de tabi mantıklı reklam vermek için. enteresan bi oluşum, inşallah gariban kariyerli 1400 tl verebilen insan evladı buradan aradığını buluyordur.
  (gizo, 13.05.2010 21:48)

  arkadaşım denedi ama pek memnun kalmadı. ilk buldukları kişiden sonra pek ilgilenmiyorlar dedi. kadın erkek toplam 500 üyesi varmış
  (guneykampus, 03.08.2010 16:46)

  efendim bir arkadaşım söyledi. merak ettim girdim. nedir ne değildir öğrenelim sözlük camiası ve halkımızı aydınlatalım istedim.

  match.com 'muş, matchaffinity.com 'muş, siberalem 'miş yok gayet.net 'miş yok efendim bilumum "arkadaşlık" sitelerini sollar bu. neden sollar çünkü dijital değil.

  yani sizin anlayacağınız hürriyet kelebek'in kelebek olduğu zamanlar - ki yaşı tutanlar bilir- bir köşe vardı gönül köşesi mi ,gönül yarası mı neydi. özelliklerini istediğiniz insanı yazardınız sonra buluşurdunuz.

  efendim peki bu amcalar ne yapmışlar bu işi profesyonelleştirmişler.

  üniversite mezunu ve iyi bir kariyere sahip olmak bu siteyi kullanmak için ön şartmış.

  sonracığıma önce gidiyorsunuz sitenin müşteri temsilcisi ile çay içiyorsunuz. evet evet msn falan değil bildiğiniz hakiki demleme türk çayı. sonracığıma form dolduruyorsunuz. "your dream girl/boy" u anlatıyorsunuz. ayrılıyorsunuz. sonra beklemeye başlıyorsunuz. vallahi bana en heyecanlı gelen kısmı bu oldu. gizli görevdeki ajanlar gibi telefon bekliyorsunuz. sonra bir gün aniden belki bir iş yemeğinde belki sevişirken o "beklenen" telefon çalıyor...

  ring ringg rinnngg ringggg rinnnngg ringg- heyecanlı olsun diye uzattım-

  ve diyor ki o kayfe içtiğiniz - pardon çaydı değil mi?- " onu bulduk!"

  ınınınnnn ın ınnn ın......

  evet evet evet! you win!!!!! üzgünüm sözlükte yıldız falan yapamıyorum. siz şu an hayal edin lütfen hawai fişek ve yıldızları.

  neyse efendim diyor ki size " onu bulduk adı şu işi bu" başka da bilgi vermiyor görüşmek ister misiniz diye soruyor akabinde.

  siz diyorsunuz "evet evet evet" cool abilerimiz sadece bir kere "evet" dese de olur...

  ve ttin tin tin süslenip püslenip gidiyorsunuz...tanışıyorsunuz....sevişip sevişmemek size kalmış site bu işe karışmıyor. ve diyorsunuz ki bu abi/abla tamamdır.

  veee mutlu son...artık sitenin bir üyesi değilsiniz...tabii anlaşamayıp ayrılırsanız siteye geri dönebilirsiniz...e döner misiniz?
  (kirazsekeri, 05.10.2010 15:49 ~ 15:50)

  milliyet.com.tr'ye de reklam vermiş olan oluşum.
  (schlingel, 13.10.2010 23:16)

  saba'da gorunce takdirimi kazanmis olan olusum. bu kızların işi cok zor, yani bizim evrene de birini begendirdiler ya bravo!
  (lisil, 21.12.2010 20:07)

  beyaz yaka usulü evlendirme hizmeti veren site imiş efendim.

  üyelik ücreti, üyenin yasina göre degisiklik gösteren beyaz yaka ve zengin cöpcatanlik sitesi.

  yaş aralığı - ücret
  25 - 32 ----- 2.250 tl
  33 - 40 ----- 2.950 tl
  41 - 57 ----- 3.750 tl


  Last edited by HODJ@; 11-04-2012 at 09:17 PM.

 2. #2
  Kayıtlı Değil
  Guest

  MyMacchiato Alavere Dalaveresi
  Ben bu hatayı yaptım, siz yapmayın diye yazıyorum. 3400 Lira ödeyim üye oldum ama bin pişmanım. Keşke o parayı bir hayır kurumuna falan bağışlasaymışım. Bir kere kesinlikle telaffuz ettikleri kadar çok üyeleri yok. Dolayısıyla boşuna hayallerinizdeki insanı tanımlamakla falan o değerli vaktinizi harcamayın. Çünkü pek de faydası olmayacak. Nitekim okusalar bile aday havuzu o kadar sınırlı ki yaş aralğığı tutarsa şükredinç Ayrıca hiç bir yerde yazmıyor ancak ödeme yaptıktan sonra gelen sözleşmede şöyle bir madde var: Adaylığın başlangıcından itibaren 1 yıl boyunca en az 2 en fazla 9 üye ile tanıştırılacaksınız. Kısacası 2 üyeyi tamamlayıp hadi Allahaısmarladık deme hakkını kendilerine saklıyorlar. Nasıl? İyi yöntem di mi. Az önce sayfasına baktım. Çok iyi hizmet veriyorlarmış gibi bir de fiyatları artırmışlar. 33-40 yaş arasındaysanız 4,400 lira istiyorlar. 6 ayda 1000 lira zam!!! İnsanların hayallerini para kazanma hırslarına alet etmiş, topu topu 2 hatunun kurduğu (ve çalıştığı; başka çalışanları bile yok) bu siteye fazla prim vermeyin derim. 3. #3
  Kayıtlı Değil
  Guest

  insan hayret ediyor
  son iki senedir haberimin olduğu ve gözümün önünde insanların bir bir üye olduğu bir sosyal kulüp. ben söylemiyorum, üye olanlar böyle ifade ediyor. aktif tanışma vaat eden ve evlenme alt yazısı içeren kişilerin birbiri ile yemek vesilesi ile tanıştırılması bu oluşumun alameti farikası. ben cesaret edip üye olabildim mi? tabi ki de hayır; önümde kendimi ikna etmem gereken uzunca bir süre var, sanırım en geç yaş aralığına ulaşıp en kazık ücreti ödemeye hak kazanana kadar üye olamayacağım hahahaha. ama durum şu ki birileri ya akşam şununla bununla tanışıcam şuraya gideceğiz trafik nasıldır ne giysem ne etsem gibi muhabbetlere daldığında kıskanmıyor değilim. iyi kötü bir aksiyon bi heyecan bi atraksiyon neticede. ha bi de evlenenleri de duydum, bir arkadaşımın eski müdürü adam 2.evliliğini yapmış, 50sinden sonra tekrar baba olmuş. valla özetle insan hayret ediyor. ben de daha evde çorap pijama bu gencecik yaşımda dizi izleyeyim. otur sıfır.+ Konuya Yorum Yap

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •