Özellikle kışın araç kullananlar için büyük bir problem olan araç camlarının buğulanması sorununa bir göz atalım dedik. Arabanın camının buğulanması çok tehlikeli bir durum arzetmekte. Elinizde bez ile araç camını silerken yola olan konsantrasyonunuz azalır ve Allah korusun kazalara sebebiyet verebilir. Bu yüzden bu sorunun çözülmesi çok önemli. Özellikle yağmurlu havalarda cam açılamadığı için camlar fena buğu yapar. Bu durumu çözmenin yolları elbette mevcut. Sorunun çözümü dışarıdaki havanın sıcaklığı ile arabadaki sıacklığın aynı olmamasıdır.

Eğerki araç içi sıcaklığını dışarıdıaki havaya eşitlerseniz sorun çözülür. Bunun içinde klimanın buğu düğmesine basmak bir çözmdür.
Yada buğu çözücü adı altında satılan bazı ürünleri alabilirsiniz.

Kışın araba camı çok buhar yapıyor, araba camının buharlanması nasıl önlenir, camlar çok buhar yapıyor, nasıl geçer, yağmur yağınca camlar buhar yapıyor

Araç camında oluşan buharı önlemek için çeşitli Yöntemler;
  • Krem içermeyen yani kremsiz bir şampuan ile güzel bir günde dışarıdan beze hafif akıtıp bu be ile cama sürünüz ve yaydırınız.
  • Sıvı sabunlu bir bez ile camı silerseniz oda sizi birkaç saat için buğudan korur.
  • Yada buğu çözücü spreyler alıp camınızı silin fakat dikkat edin kaliteli olanlardan almaya çalışın bir çoğu çin malı ucuz ürünler olduğundan işe yaramıyor.
  • Bulaşık deterjanını bir beze sürüp cama sürebilirsiniz.