CHECK-IN :
Kalkış saatine 30 dakika kala check-in işlemleri sona erer . 30 dakika öncesine kadar bagaj ve check-in işlemlerini tamamlamamış olan yolcular o uçuş ile ilgili tüm haklarını kaybeder ve ücret iadesi alamaz .Check-in işlemini yatıracak yolcu fotoğraflı bir kimlik kartını ibraz etmelidir, aksi takdirde uçuşa kabul edilememektedir.

ONLİNE CHECK-IN:
İstanbul, Adana, Antalya, Bodrum, Gaziantep, Diyarbakır,Erzurum, İzmir, Malatya, Samsun ve Trabzon çıkışlı seferlerimizde , uçuşa 24 saat kala ile 2 saat kala arasında yapılabilmektedir. Online check-in hizmeti önsıra ve exit koltuklar için 10 TL , diğer koltuklar için 5 TL bedel karşılığında yapılabilmektedir.
BAGAJ :
Yolcu biletine kaydedilerek karşılığında bagaj etiketi verilen kayıtlı bagaj Onur Air in sorumluluğu altına girer . 2 yaşından küçük çocukların ücretsiz bagaj hakkı yoktur .
A - İç hatlarda serbest bagaj hakkı 15 kg,Kıbrıs uçuşlarında serbest bagaj hakkı 20 kg dır. Fazla bagaj için ikinci bir duyuruya kadar hem iç hatlarda hem de Kıbrıs uçuşlarında 3 TL/kg ücret tahsil edilmektedir. El bagaj hakkı 8 kg dır. El bagajları maximum 45 x 35 x 20 cm ebatlarında olabilir.
B - Uçak altına verilecek koliler dağılmayacak şekilde ve 15 kg ‘mı geçmeyecek parçalar halinde hazırlanmalıdır.
C - Bagajlarda akıcı (turşu,bal,reçel vs ), yanıcı veya kırılabilecek maddeler uçağa alınmaz.
D - Fazla bagaj ücreti ödenmesi yolcu tarafından kabul dahi edilse yolcunun tüm bagajı uçağa alınamayabilir . Fazla bagaj kabul edilebilir miktarda olmalıdır.
Özel durumlu spor malzemelerinde (sörf, kayak, okçuluk, golf, dalış takımı, bisiklet vs.) iç hat uçuşlarda takım başına 20 TL alınmaktadır. (Ücret check-in sırasında alınmaktadır) Uçuşunuzun bitiminde bagajınızın hasarlı/kayıp olduğunu tespit ettiğinizde havaalanını terk etmeden kayıp eşya bölümüne baş vurarak rapor tutturmanız zorunludur .

İKRAM :
Uçuşlarımızda bedeli karşılığı ikram verilmektedir .
BEBEK VE ÇOCUK YOLCULAR :
Seyahatin başladığı gün 3. yaşını erişmemiş (0-24 ay) bebek yolcu olarak kabul edilir .
3 yaşından gün almamış bebek yolcular sadece ebeveyn ile seyahat edebilir ve refakatçi kabin memuru verilemez .Bebek ücreti uygulanır .
7 günü bitirmemiş bebekler , ebeveynleriyle birlikte olsalar dahi uçuşa kabul edilmezler. Uçak içi emniyet kuralları gereği bir yetişkin en fazla bir bebeğe refakat edebilir .
3 yaşından gün almış 7 yaşından gün almamış çocuk yolcular yalnız başına seyahat edemezler, Bir yetişkin ile seyahat edebilirler ve refakatçi kabin memuru verilemez .Çocuk ücreti uygulanır .
7 yaşından gün almış ve 13 yaşından gün almamış çocuk
yolcular yalnız başına seyahat edebilirler ve çocuk ücreti uygulanır .Refakatsiz seyahat edecek olan çocuk yolcuların seyahati,ebeveyn veya kanuni temsilcisinin yazılı iznine bağlıdır . (Alanda UM formu doldurulacaktır.) Refakatsiz çocuk yer personeli tarafından uçağa götürülerek kabin amirine teslim edilir . Bu süre içerisinde çocuğun ailesi veya kanuni temsilcisinin havaalanında uçak kalkıncaya kadar beklemesi gerekmektedir . İniş istasyonunda çocuk , kabin görevlisi tarafından yer personeli vasıtasıyla çocuğu almaya yetkili kişiye teslim edilir .

Kıbrıs uçuşlarında: 18 yaşından küçük yolcuların Kıbrıs uçuşlarında yalnız seyahat etmeleri halinde her iki ebeveynin ayrı ayrı iznini belirten noterden alınan muvafakatname belgesini, ebeveynlerden sadece biriyle seyahat etmesi halinde diğer ebeveynin noterden alınan muvafakatnamesinin beyan edilmesi zorunludur.Aksi halde 18 yaşını doldurmamış yolcuların uçuşuna izin verilmemektedir.

HAMİLE YOLCULAR :
28-34 (dahil) hafta arası hamile yolcular için ‘ uçak ile seyahatinde sakınca yoktur’ ifadesi bulunan doktor raporu gerekmektedir . Raporun en geç uçuştan 7 gün önce alınması zorunludur. 34. haftadan sonraki hamile yolcularda doktor raporu olsa dahi uçuşa müsaade edilmez .

EVCİL HAYVAN TAŞIMASI :
Onur Air seferlerinde evcil hayvan taşıması yapılamamaktadır .
YARDIM GEREKSİNİMİ OLAN YOLCULAR :
Yolculuk esnasında tekerlekli sandalye ve/veya Ambulift hizmetleri doktor raporu veya Başbakanlık Özürlüler İdaresi tarafından verilen Özürlü Kimlik Kartı olanlara ücretsiz verilir. Doktor raporu veya özürlü kimlik kartı yok ise; ikinci bir duyuruya kadar Tekerlekli sandalye hizmeti için 20 TL,Ambulift hizmeti için 80 TL fatura karşılığı tahsil edilecektir.Aksi takdirde yolcularımız bu hizmetten yararlanamayacaklardır.Sedye ile hasta yolcu taşıma hizmeti Onur Air tarafından verilememektedir .Görme engelli yolcularımız eğitimli köpekleriyle seyahat edebilirler .Acil durumlarda uçuş ekibi tarafından verilen direktifleri takip edemeyecek durumda olan engelli yolcular refakatçisi olmadan uçuş gerçekleştiremezler.

HASTA YOLCULAR : Rahatsızlığı olan (kalp hastaları, ameliyat olan vs.) yolcular uçuş tarihinden en fazla 1 hafta öncesinde alınmış ‘ uçak ile seyahatinde sakınca yoktur ‘ ibaresi bulunan bir doktor raporu ile uçabilirler.

RESMİ KİMLİK TAŞIMA ZORUNLULUĞU :
Yolcunun uçağa binebilmesi için yanında resmi makamlarca kabul görecek bir kimlik bulundurma zorunluluğu vardır.(Nüfus cüzdanı,ehliyet,pasaport v.s).Aksi takdirde uçuşa kabul edilememektedir.(0-2 yaş arası bebek yolcular ebeveynlerinden birisi ile birlikte ilk 1 AY doğum belgesi ile emniyet görevlilerinin itirazı olmaması durumunda uçabilir.)

Kıbrıs uçuşlarında yolcunun nüfus cüzdanı veya pasaport ibraz etme zorunluluğu vardır.başka hiçbir kimlik belgesi kabul edilmez.

TAŞINMASI SAKINCALI OLAN MADDELER :
Zeytinyağı , bal , reçel , pekmez , sulu peynir gibi akıcı maddeler , sıkıştırılmış gazlar (yanıcı, yanmaz ve zehirli), aşındırıcı maddeler (asitler, alkaliler, yaş bataryalar), patlayıcı maddeler, cephane, havai fişek ve işaret fişekleri, yanıcı sıvılar ve katılar (yakma veya ısıtma yakıtları, kibritler ve kolayca tutuşan maddeler), tahriş edici maddeler, oksidasyona neden olan maddeler (ağartıcı tozlar ve oksijenli sular), zehirler, radyoaktif maddeler, diğer kısıtlamalı maddeler (civa veya manyetik maddeler), bu maddeler taşıyıcının izni olmadan yolcu bagajı içinde taşınamaz .
Kesici,delici aletler sadece uçak altına verilen bagaj içerisinde taşınabilir. Kabin içine alınmaz.
YOLCU ŞİKAYETLERİ :
Onur Air’in yolcu şikayeti ile ilgili birimine; crm@onurair.com.tr e-mail adresinden ya da 0212 663 72 01 numaralı faksdan ulaşabilirsiniz.