NBA'de Play-Off'ları garantileyen Orlando Magic, takım ruhunu gösterme adına sakal bırakma kararı aldı. Oyuncular, finallerin sonuna kadar sakallarını kesmeyeceklerini söylediDoğu Konferansı’nda 72 maçı geride bırakan ve normal sezonun bitimine 10 maç kala, Play-Off’ları garantileyen Orlando Magic’li oyuncular hem uğur olsun hem de takım ruhunu yansıtma adına ilginç de bir karar aldı.
Son 4 maçtır yenilmeyen Orlando’lu oyuncular, Play-Off’lar ve hatta kalabilirlerse finallere kadar uzattıkları sakalları kesmeme kararı verdi. Aynı buz hokeyi ve Amerikan futbolu takımlarında olduğu gibi sakal bırakacaklarını belirten forvet oyuncu Richardson, “Belki Hido, Ryan ve coach Stan Van Gundy bunun dışında olabilir. Çünkü zaten onların sakalları var. (Gülerek) Howard’ın nasıl sakal uzatacağını ise çok merak ediyorum!” dedi.

‘Önce kafaları kazıtmayı düşündük’

Cleveland maçı sonrasında bunu düşündüklerini söyleyen takımın yıldızı Dwight Howard da şunları söyledi: “İlk başka kafaları kazıtalım demiştik ama sonra bunun pek hoş olmayacağına karar verdik ve sonunda da sakal bırakmada karar kıldık. Takım ruhunu yansıtmak için güzel bir hareket olacak”. Howard ayrıca, twitter’da 2 buçuk milyon taraftarın da bu konuda onları desteklerini vurguladı.