Üst üste aldığı mağlubiyetlerin ardından 2 gece önce Los Angeles Lakers'ı mağlup ederek nefes alan Miami Heat,bu gece de American Airlines Arena'da Memphis Grizzlies'ı 118-85'lik skorla mağlup etti. Heat'in bu rahat galibiyetinde "Büyük 3'lü"nün yanında Mike Bibby'nin etkili performansı önemli oldu.

Ev sahibi Miami Heat'te Dwyane Wade 34 dakika süre alıp 28 sayı-9 asist-5 ribaundluk bir performans sergilerken,tamamını ilk yarıda yaptığı 5 blokla da kariyer rekoru kırdı. Aradaki skor farkının 30'lara dayanmasının ardından kenara gelen ve son çeyreği bench'ten takip eden LeBron James ise sahada kaldığı 32 dakikada 27 sayı-5 asist-5 ribaund ile oynadı. Büyük üçlünün son halkası Chris Bosh da 32 dakika sahada kalıp 18 sayı-10 ribaundla double-double yaptı. Mike Bibby de gecenin flaş isimlerinden biriydi. Bibby bench'ten gelerek,25 dakika süre alıp 5'te 5 üçlük,2'de 2 serbest atış isabetiyle 17 sayı üretti.

Konuk Memphis Grizzlies'ta ise işler istenilen gibi gitmedi. Grizzlies maçtan erken koptu ve açılan farkı kapatamadı. Onlar adına günün etkili ismi bench'ten gelerek 19 sayı üreten OJ Mayo oldu. Marc Gasol'ün 15 sayı-7 ribaund,Zach Randolph'un da 13 sayı-9 ribaundlık performansları Memphis'in Heat karşısında direnmesine yetmedi.

Bu sonuçla Miami Heat 45 galibiyet-21 mağlubiyet olurken,Memphis Grizzlies da 36 galibiyet-31 mağlubiyet durumuna geldi