Mabel Matiz'in gerçek adı Fatih Karaca olan müzisyen Mabel Matiz 31 Ağustos 1985 Manisa’nın Erdemli ilçesinde doğmuştur. Asıl mesleği Diş hekimliği olan Mabel’in müziğe başlangıçta hobi olan ilgisi zamanla onu meslek edinmesine kadar gitmiştir.

Mabel’in isim anlamı Sarhoş ve düşkün kimse anlamına gelir.

Mbel Matiz İlköğretimi ve ardından liseyi Manisa’da okuduktan sonra üniversite sınavında 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Diş hekimliği bölümünü kazanır.

Müziğe olan ilgisi daha küçük yaşlarda Manisa Erdemli’de başladı. 2008 yılında Diş Hekimi olarak mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku bölümünde 2011 yılında yüksek lisans yapmaya başladı. Müziğe üniversiteye giderken gitar ve şan dersleriyle başladı. Matiz ilk bestelerini kendi imkanlarıyla yapıp MySpace vasıtasıyla tüm bünyayla paylaştı.

Matiz ilk albümünü 2011'de yaptı. Şarkıcı ayrıca Göksel, Teoman, Ceylan Ertem gibi şarkıcılara da beste ve söz yazarlığı yaparak albümlerine imza atmıştır. En büyük patlamayı Ocak 2013'teki Yaşım Çocuk adlı 2. Albümünden sonra yaptı.

Mabel Matiz Resimleri
Mabel Matiz Fotoğrafları
Name:  mabel-matiz.jpg
Views: 661
Size:  11.1 KB

Name:  mabel-matiz-resim.jpg
Views: 1063
Size:  18.2 KB