T.C.
FATİH KAYMAKAMLIĞI
KOCAMUSTAFAPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU
Tarihçe
Kocamustafapaşa İlköğretim Okulu 1875 yılında, Ders Nazırı Süleyman Paşa tarafından, Kırkiki Yıl Askeri Rüştiye adıyla kurulmuştur.

Kocamustafapaşa İlköğretim Okulu kurulduğu tarihten bu güne Askeri Rüştiye, Numune Mektebi, Fatih 28. İlkokulu, Kocamustafapaşa İlkokulu isimleriyle hizmet vermiştir.

Okulumuz, Kocamustafapaşa İlköğretim Okulu ismini aldıktan sonra 8 yıllık zorunlu temel eğitime geçilmiştir. Bina, 1953 ve 1969 yıllarında çeşitli onarım ve yenileme işlemlerinden geçmiş, ahşap kısımlar kaldırılarak bugünkü görünümüne kavuşmuştur.

Okulumuzun güneyinde bulunan tek katlı bina 1987 yılında istimlak edilmiş, 1997’de bir kat ilave edilerek anaokulu olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Okulumuzdan başta Recep Peker (Başbakan), Şemsettin Günaltay (Başbakan), Cevdet Sunay (Cumhurbaşkanı), Salih Omurtak (Genelkurmay Başkanı), İlhami Sancar (Bakan), Hasena Ilgaz (Milletvekili), Mümtaz Ulusoy (Tümgeneral), Lütfü Kırdar (İstanbul Valisi), Fatma Girik (Sanatçı ve Şişli Belediye Başkanı) ve daha bir çok ünlü isim yetişmiştir ve ülkemize hizmet vermiştir.

Vizyonumuz
Kocamustafapaşa İlköğretim Okulu'nu paydaşlarımızın (yöneticilerimizin, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, mezunlarımızın ve velilerimizin) güç birliği ile 5 yıl içerisinde; İlköğretimde öncelikli tercih edilen, Ülkemizin en iyi kolej ve liselerine her yıl artan sayı ile öğrenci yetiştiren, Sosyal ve kültürel etkinlikler ile adından söz ettiren, Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren, en güçlü eğitim kurumu yapmaktır.

Misyonumuz
Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik, lider özelliklere sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş ve laik gençler yetiştirmektir.

Bu çerçeveden hareketle biz, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, yetenekli ve kendilerine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21.yy'ın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerileri kazandırmak için varız.

Adres :
Kocamustafapaşa Caddesi No: 345 Kocamustafapaşa - Fatih / İSTANBUL
Telefon :
0 (212) 585 14 67
Faks :
0 (212) 530 97 52
E-Posta :
kmpilkogretim@gmail.com