+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 3 in 3

Konu: Kaslanmaya Yardımcı Olan 10 Yiyecek

                  
   
 1. #1
  Üsteğmen
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  1

  Kaslanmaya Yardımcı Olan 10 Yiyecek
  Et yemeyi unutun. Kaslarınızı güçlendirmek ve üzerine yenilerini inşa etmek için et haricinde faydalanabileceğiniz daha pek çok yiyecek var. Şimdi hangileri olduğunu öğrenelim.


  1- Uskumru

  Antrenman sonrasında proteinin parçalanma sürecini azaltan omega 3 yönünden oldukça zengindir. Bu gerçekten önemli... Zira kas inşa edebilmek için vücudunuz eski proteini parçalamadan önce davranıp yeni protein depolamanız gerekir.

  2- Ananas

  İçeriğindeki protein sindiren bromelein enzimi sayesinde antrenman sonrası kas ve doku iltihaplanmalarını azaltmada çok başarılıdır. Bu sayede kas ağrılarını yok ederek sonraki antrenmanda daha yüksek performans sergilemenizi sağlar.

  3- Zeytinyağı

  Zeytinyağının içerisindeki doymamış yağlar antrenman sonrasında kasların parçalanmasının önüne geçer. Tıpkı uskumru gibi.

  4- Kivi

  Egzersiz sırasında artan oksijen tüketimi, vücudun normalden fazla serbest radikal üretmesine yol açar. Hücreleri tahrip eden bu serbest radikalleri yok etmenin etkili yollarından biri antioksidan özelliğine sahip C vitamini almaktır. Ortalama büyüklükteki bir kivide ise bu serbest radikal düşmanı vitaminden 74 miligram (yani günlük ihtiyacınız olan miktar) bulunuyor.

  5- Salatalık

  İçeriğindeki silika, bağ dokusu, kıkırdak ve enlemlerin çevresindeki zar için gerekli bir mineraldir. Ayrıca damarları genişleterek kan akışını hızlandırır. Bu sayede kaslanırız, antrenman sonrası daha iyi beslenir.
  6- Hindi

  Tavuğun tahtına geçen bu kuşta, kas glutamin isimli amino asit bulunuyor. Glutaminin büyüme hormonu salgılamasına yardımcı olduğunu söylesek, önemi yeterince anlaşılır herhalde.

  7- Tahin

  Susam tohumlarından yapılan tahin çinkoyla yüklüdür. Bu mineral ise erkeklik hormonu testosteron ve sperm üretimine katkıda bulunur.  8- Brokoli

  Hemen yüzünüzü buruşturmayın. Bu küçük bonzai ağaçları harika bir C vitamini deposu. Güney Kaliforniya Üniversitesi'nin araştırması, egzersiz öncesi ya da sonrası alınan yüksek dozda C vitamininin kas ağrısını azalttığını söylüyor. Hafifçe buharda pişirmeniz yeterli.

  9- Yumurta

  Kas inşası ve onarımındaki temel aminoasitleri barındırmasının yanı sıra yumurtanın sarısı, sağlıklı kas dokusu içi ihtiyaç duyulan yüksek miktarda D vitamini içeriyor.

  10- Zencefil

  Kas sertliklerini önlemek için yemeklerinizi zencefil ile canlandırın. Zencefilin kas ağrılarını hafifletmede aspirinden daha etkili olduğu söyleniyor. 2. #2
  Neo
  Neo dışarıda
  Astsubay
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  670

  RE: Kaslanmaya Yardımcı Olan 10 Yiyecek
  Bir daha tahinli birşey yersem :d 3. #3
  Uzman Çavuş
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  41

  RE: Kaslanmaya Yardımcı Olan 10 Yiyecek
  Tabi bunları yemek yetmiyor biraz da çalışmak lazım Tavsiyem 23 yaşınızdan sonra body çalışmanızdır,lakin 23 yaşınızdan sonra gelişiminiz duruyor ve enine gidiyorsunuz. Aksi halde boy uzamanızı durdurabilirsiniz...+ Konuya Yorum Yap

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •