Almanya Milli Takımının eski kalecisi Jens Lehmann'ın, Werder Bremen'de forma giyen milli kaleci Tim Wiese hakkında kendisine hakaret ettiği gerekçesi ile 20 bin avroluk dava açtığı bildirildi.Bild gazetesinde yer alan haberde, Werder Bremen’in geçen yıl Tottenham ile oynadığı ve 2-2 berabere sonuçlanan karşılaşmadan sonra bir televizyon kanalında yorumcu olarak çalışan Lehmann’ın, Wiese’yi eleştirdiği belirtildi.

Bunun üzerine Wiese de maçtan sonra Bild gazetesine yaptığı açıklamada, Lehmann’ın psikoloğa gitmesi gerektiğini ifade etmişti.

Lehmann, gazeteye yaptığı açıklamada, kendisinin zihinsel rahatsızlığı olan birisi olarak gösterilmesini kabul edemeyeceğini belirterek, Wiese hakkında 20 bin avroluk dava açtığını belirtti.

Alman Futbol Federasyonu Başkanı Theo Zwanziger de davaya esprili bir şekilde yaklaşarak, davanın hakimi olarak eski milli kaleci Oliver Kahn’ın atanmasını önerdi.

Alman milli takımının menajeri Oliver Bierhoff, bu davayı çok gereksiz bulduğunu, Lehmann ve Wiese’yi tanıyanların, bunların maç sonrasında yaptıkları açıklamalarının çok fazla ciddiye alınmayacağını bildiğini ifade etti.

Dava, Perşembe günü Münih Eyalet Mahkemesi’nde görülecek.

AA