Sao Paulo Başkanı Juvencio, Lugano'yu almasını isteyen taraftarlara, “Şu anki şartlarda maliyeti çok yüksek. Biz teklif yaptık ancak Fenerbahçe kabul etmedi” karşılığını verdi.Rivaldo’dan sonra Luis Fabiano’yu da kadrosuna katan Brezilya’nın Sao Paulo takımının hedefindeki 3. oyuncunun Diego Lugano olduğu belirlendi. Öyle ki, Fabiano’nun imza töreni için Morimbi Stadı’nı dolduran taraftarlar, sürekli “Lugano, Lugano” diye tezahürat yaparak, Başkan Juvencio’dan, Uruguaylı oyuncunun yeniden takıma kazandırılmasını istedi.

Başkan Juvenal Juvencio, taraftarların bu beklentisi ve isteğinin ardından, bir basın toplantısı düzenlemek zorunda kaldı. Ancak taraftarlar, basın toplantısında istediklerini duyamadı. Çünkü Başkan Juvencio, Lugano’nun şu anda transfer edilmesinin imkansız olduğunu söyledi.

Juvencio, “Şu anki şartlarda Lugano’nun maliyeti bizim için çok yüksek. Kendi imkanlarımız dahilinde Fenerbahçe’ye teklifimizi yaptık ancak kabul etmediler. Onu şu anda almamız imkansız” diyerek çaresizliğini ortaya koydu.

Fenerbahçe taraftarlarının savaşçı kişiliği nedeniyle “Cesuryürek” lakabını taktığı Lugano, eski takımı Sao Paulo ile 2005 yılında Campeonato Paulista, Copa Libertadores ve FİFA Dünya Kulüpler Kupası Şampiyonluğu yaşamış ayrıca FİFA Dünya Kulüpler Kupası’nın en değerli oyuncusu seçilmişti.