Almanya'nın Borussia Dortmund takımında başarılı bir sezon geçiren Nuri Şahin, Avusturya maçının önemine dikkati çekerken, "Avusturya maçı bizim için çok önemli bir final. Ona göre iyi bir hafta geçirip, 3 puanı almamız lazım. Avusturya'yı küçümsemiyorum ama sahaya kalitemizi yansıtırsak, bize rakip olabilecek bir takım değil. İyi konsantre olup maça öyle çıkmamız lazım" diye konuştu.Orta sahada sakat olan Emre Belözoğlu ve formsuzluğu nedeniyle Tuncay Şanlı’nın milli takıma çağrılmamasıyla ilgili olarak, bu oyuncuların tecrübelerine dikkati çeken Nuri Şahin, "Kaliteleri ortada ama bu kampta yoklar. Şimdi bizde sıra. Hocamız kime görev verirse versin, herke yüzde 100’ünü sahaya yansıtacaktır takımı için, bizim de elimizden geleni yapmamız lazım" derken, Almanya’nın Wolfsburg takımına transfer olan Tuncay Şanlı’yı arayarak başarı dilediğini vurguladı.

Gaziantepspor’da forma giyen ve Türk Milli Takımı’nı tercih eden Cenk Tosun’la ilgili bir soru üzerine, "Cenk’le aynı odadayım. Burada olmaktan dolayı çok mutlu. Çok iyi bir çıkış yakaladı. Umarım böyle devam eder ve milli takımıza hayırlı olur" ifadelerini kullanan Nuri, yarın Türkiye ile karşılaşacak 17 Yaş Altı Alman Milli Takımı’nda çok sayıda Türk olması konusunda da "Hangi milli takımı seçeceği, her oyuncunun, her ailenin kendi kararı. Ben kimseye ’şunu seç’ diyemem. Tabii ki umudumuz Türkiye’yi tercih etmeleri. Bence yurt dışında oynayan her Türk’ü, hangi takımda, hangi milli takımda oynarsa oynasın desteklemek lazım" şeklinde konuştu.

Nuri Şahin ayrıca, yeniden şekillenen (A) Milli Takım’ın gelecek yıllarda başarı kazanabilecek kapasiteye sahip olduğunu dile getirerek, "Umarım daha çok Türk futbolcu Avrupa’ya gider. Önümüzdeki yıllarda çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Biraz sabır lazım" dedi.

AA