(A) Milli Futbol Takımı'nın aday kadrosunda yer alan futbolcular, 29 Mart Salı günü Avusturya ile yapacakları 2012 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçını kazanacaklarına inanıyor.Swissotel the Bosphorus’ta toplanan millilerden Gaziantepsporlu Cenk Tosun, otele girerken basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ilk kez (A) Milli Takım’a seçildiği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Çocukluğumdan beri istediğim şey gerçekleşti. İnşallah Avusturya maçında şans bulurum ve kendimi gösteririm" dedi.

(A) Milli Takım’ın oyuncu kalitesinin belli olduğunu vurgulayan Cenk, "Takımımıza güveniyoruz. Avusturya’yı yeneceğimizi düşünüyorum. Zor maç olacak ama 3 puan alacağız" ifadelerini kullandı.

Cenk, tercihini Türk Milli Takım’dan yana kullanmasıyla ilgili olarak ise "Türkiye’yi tercih etmemdeki en önemli etken ailemdi. (A) Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink’in benimle görüşmesi de kararımı etkiledi. Ben zaten baştan ’(A) milli olursa Türkiye olacak’ demiştim. Türkiye olduğu için çok mutluyum" diye konuştu.

Galatasaraylı futbolcu Yekta Kurtuluş ise iyi mücadele edip, Avusturya’yı yeneceklerine inandığını söyledi.
Fenerbahçe’nin başarılı kalecisi Volkan Demirel de maçın öneminin bilincinde olduklarını vurgulayarak, "Avrupa Şampiyonası’na gitmek istiyorsak bu maçı kazanmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Gaziantepsporlu Emre Güngör, milli takıma gelen herkesin Avusturya maçında elinden gelenin en iyisini yapacağını belirterek, "Salı günü sahadan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Çok iyi bir kadroya sahibiz. Hedefimiz gruptan çıkıp, Avrupa Şampiyonası’na katılmak" şeklinde konuştu.

AA