Dün basın toplantısı düzenleyen Adnan Öztürk, yönetimi topa tuttu. Öztürk, bir dahaki seçim için adaylığını açıklamadığını söylese de “3 gün sonra seçim olsa, ben hazırım” ifadelerini kullanmaktan da kaçınmadı.Ligde iddiası kalmayan, ama hala tarihimizin en pahalı ve en maliyetli kadrosuna sahip futbol takımımıza Türkyie Kupası'nda başarılar diliyorum

3 yönetici arkadaşımız bizzat Başkan tarafından ihanetle suçlanarak istifaya davet ediliyor.. Ki onlardan birisi, 2. Başkanlık koltuğunda oturuyordu...

Şu an adaylığımı açıklamadım. Ancak 3 gün sonra seçim olsa hazırım. Futboldan seyirci olarak anlarım, ama işinden anlayan profesyonelleri seçerim

Adnan Öztürk, uzun bir aradan, sonra dün Conrad Otel’de düzenlediği toplantıyla yeniden basının karşısına çıktı. Toplantı öncesinde basın mensuplarıyla tek tek ilgilenen Öztürk, ardından kürsüye çıktı. 2010 yılının Mart ayında yapılan seçimlerin ardından, basının karşısına 3. kez çıktığını söyleyen Adnan Öztürk, “Son seçimde bize oy veren 2290 üyeden aldığımız güçle, kulübü ve sorunlarını yakından takip edeceğimizin tahaddünü vermiştik. 6 Ekim’deki son toplantımızdan sonra kulübümüzde maalesef çok önemli fakat ne yazık ki kötü anlamda ciddi gelişmeler olmuştur” dedi. Son dönemde tartışmalara yol açan imza kampanyasına katıldığını söyleyen Öztürk, “Ancak kampanyayı düzenleyenlerden biri değilim. Ayrıca imza atanların Galatasaraylılığı sorgulanıyor. Buna kimsenin hakkı yok” ifadelerini kullandı.

‘Futbolu profesyonellere bırakırım’
Galatasaray’la ilgili hiçbir zaman kişisel hırsının olmadığını kaydeden Adnan Öztürk, “Galatasaray’ı eski güçlü günlerine ve başarıya götürecek her türlü oluşumun içinde olurum” dedi. Öztürk ayrıca seçimde şu an için aday olmadığını ancak 3 gün sonra bile seçim olsa, kendisinin hazır olduğunu dile getirdi. Adnan Öztürk, futboldan seyirci olarak anladığını ve uzman olmadığını söyleyerek, “Ama ben işinden anlayan profesyonelleri seçmesini bilirim” diye konuştu.

[size=large]Polat’ı neyle suçladı?[/size]

Arena’nın açılışı
Profesyonellikten uzak yapılan organizasyonun sonucu, ne yazık ki camiamızın tarihine kötü bir gün olarak not edilmiştir. Aylar öncesinden, Başkan ve yöneticileri ile bürokratlar arasında “Stadı sen yaptın, ben yaptım” kavgasını başlatan, Ali Sami Yen Stadımız’ın kapanışında kendilerine karşı yapılan protestoları görmezden gelen camiamızın özellikle vefa ile ilgili hassasiyetlerini analiz etmekten uzak zihniyetler, o günün mimarlarıdır.

Sportif durum
Sportif başarısızlıkları hiçbir zaman eleştirilerimizin başına koymadık. Ancak 6 Ekim 2010 (Öztürk’ün son basın toplantısını yaptığı gün) ile bugün gelinen nokta arasındaki farkı sizlerin ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Spor Toto Süper Lig’de hiçbir iddiası kalmayan ama hala tarihimizin en pahalı ve en maliyetli kadrosuna sahip futbol takımımıza Ziraat Türkiye Kupası’nda başarılar diliyorum!

İstifa eden yöneticiler
Daha önce bu yönetim anlayışından 3 denetçi birden istifa etmişti. Yeni kurulan yönetimde futboldan sorumlu yönetici arkadaşımız profesyonellikten uzak işler yapılmasını sebep göstererek istifa etmişti. Ardından, Pazarlama A.Ş.’den sorumlu yönetici arkadaşımız, Galatasaray’dan kâr edenlerle çalışmak istememesini sebep göstererek istifa etmişti. Dünyanın her kurumunda, denetçilerin istifa etmesi, icraat yapan yöneticilerin profesyonellikten uzak veya kurumdan çalışanlar kâr ediyor söylemleri ciddi anlamda araştırılması gerekli konulardır.

Yönetim içinde yaşananlar
3 yönetici arkadaşımız bizzat Başkan tarafından ihanetle suçlanarak istifaya davet ediliyor ki bu arkadaşlarımızdan birisi, 2. başkanlık makamında icraatın başındaki bir kişidir. Kamuouyunun önünde “Hepimiz Polat’ız” diyecek kadar başkanına bağlı bu arkadaşımızla gelinen bu noktanın sebeplerinin tatmin edici bir şekilde bizzat Başkan tarafından açıklanması gerekir. Bu yönetim artık yönetme kabiliyetini yitirmişti.

Seviyeli bir toplantı

Galatasaray Yönetimi öyle bir dağıldı ki kim ne söylese haklı. Başkan’ın yola çıktığı isimlerden ikisi istifa etti, üçü afaroz edildi. Galatasaray’da “seviye” yerlerde sürünürken Adnan Öztürk seviyeli bir basın toplantısı yaptı. Adnan Polat’a icraatları için teşekkür ettiğini tekrarladı. Basın mensuplarının sorularını tereddütsüz yanıtlayan Öztürk, toplantı yapma hakkını genel kuruldaki aldığı oyların verdiği sorumluluğa bağladı. Rahmetli Özhan Canaydın 1300 oyla başkan seçildiği Galatasaray’da 2290 oyla seçim kaybeden Öztürk aday olduğunu açıklamasa da “3 gün sonra seçim olsa hazırım” dedi.

Raşit Altun

Güç birliği

Geçtiğimiz seçimde Adnan Polat’ın tek rakibi Adnan Öztürk’tü. 2 bin 290 oy alarak Polat’ın gerisinde kaldı. Ancak camia ondan çok şey bekliyor. “Aldığın oyların sorumluluğu var” diyenlerin sayısı hayli fazla. “Neden susup oturuyorsun” diyenlerin sayısı ise onlardan fazla. Dünkü basın toplantısından benim anladığım; Öztürk her şeyiyle olası seçimlere hazır. Hatta o kadar hazır ki Galatasaray’ı düştüğü bu sevimsiz durumdan çıkartabilmek için her şeyi yapabilecek durumda gördüm kendisini. Benim fikrim de çukurdan çıkabilmek için Galatasaray’ı gerçekten sevenlerin yapacağı tek şey, güç birliği.