Başkanlığı bırakmaya hazırlanan Adnan Polat, GS TV'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Polat, burada Kaptan Arda'nın kendisine yazdığı mektubu okudu. Başkan daha sonra sporcularla ve kulüp çalışanlarıyla veda yemeği yediBu cumartesi günü yapılacak seçimlerin ardından Galatasaray’da başkanlık değişimi yaşanacak. Tarihin en çalkantılı döneminde bu görevi yürüten Adnan Polat, seçime katılmadığı için koltuğunu bırakmaya hazırlanıyor. Polat, dün GS TV’de yayınlanan ve bazı televizyon kanallarının da canlı olarak yayınladığı “Adnan Polat’la son nokta” programında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Polat, burada oldukça samimi açıklamalar yaptı. Başkan, “Cevat Güler döneminde, 6’da 6 yapılarak kazanılan şampiyonlukta takımı ben ve Adnan Sezgin kuruyorduk. Rijkaard’ın 4-3-3 sisteminde ısrar etmesi yanlıştı” dedi. Mali Genel Kurul’da yaşananlar için ise, “Yapılanlar darbedir. Galatasaray’daki aktif yöneticilik dönemim bitmiştir” ifadelerini kullandı. Adnan Polat, programın ilerleyen dakikalarında ise Arda Turan’ın kendisine yazdığı mektubu basın mensuplarıyla paylaştı. Bu sırada Polat’ın gözlerinin dolduğu görüldü. Başkan, daha sonra Türk Telekom Arena’da, A takımların sporcularıyla ve kulüp çalıyanlarıyla veda yemeği yedi.

Kaptan böyle veda etti

Sevgili başkanım, size olan duygularımı kağıda dökmek istedim çünkü bunları söyleyeceğim her an çok üzülüyorum ve en iyisi yazmak diye düşündüm. Her şeyden önce bir Galatasaraylı olarak sizinle gurur duyuyorum. Hiçbir zaman yıkılmadığınız için, bize Galatasaraylılığı öğrettiğiniz için ve inandıklarınız uğruna kendinizi feda ettiğiniz için. Tüm kalbimle söylüyorum ki siz şu anda kaybetmiş gibi gözükseniz de tarihin gerçek kazananı olacaksınız. Yemediniz, içmediniz, uyumadınız, savaştınız. Bunu yazarken ağlıyorum ama şunu bilin, sizi çok seviyorum. Eğer ben bugün Galatasaray kaptanıysam, hayallerimin zirvesindeysem, sizin sayenizdedir. Size minnettarım ama yaşadıklarınızın bir sorumlusu olarak da sizden özür diliyorum, ne olur kabul edin. Size ve ekibinize bize gösterdiğiniz destekten, adamlıktan, sabırdan, dolayı teşekkür ederim. Yaşlanınca çocuklarıma, aileme, dostlarıma, tanıdığım en dik duruşlu bir Galatasaraylı’dan bahsedeceğim. Bu kişinin adı Adnan Polat’tır.