NTV Spor’da yayınlanan “Kırmızı Çizgi” programında yaptıkları görüşmeyi aktaran Uluç, “Arda bana ‘Gitmem lazım ağabey. G.Saray tribünleri, G.Saray kaptanına küfür etmesin diye gitmem lazım’ dedi” ifadelerini kullandı.
GALATASARAY’ın, Atletico Madrid ile transfer görüşmelerine başladığı Arda Turan, sarı kırmızılı kulüpten ayrılmak istediğini söyledi ve “Galatasaraylı doğdum, Galatasaraylı öleceğim. Ama benim artık Galatasaray’dan ayrılmam lazım” dedi. Transferi günlerdir spor kamuoyunu meşgul eden Galatasaray’ın ve Milli Takım’ın yıldızı Arda Turan, Atletico Madrid Kulübü ile yapılan transfer görüşmeleri hakkında gazeteci Hıncal Uluç ile dertleşti. NTV Spor’da yayınlanan “Kırmızı Çizgi” programında bu görüşmeyi anlatan Uluç, Arda’nın kendisine, “Galatasaray’dan gitmem lazım ağabey” dediğini açıkladı.


Türkiye’de başka forma giymem
Uluç, yıldız oyuncuyla yaptığı görüşmeyi “Arda şunun farkında, Galatasaray’ın alacağı en küçük bir kötü sonuçta yine hedef tahtasına oturtulacak. Bunu biliyor. Bana ‘Galatasaray’dan ayrılmam hem benim, hem de Galatasaray için iyi olacak. Benim gitmem lazım ağabey. Galatasaray tribünleri, Galatasaray kaptanına küfür etmesin diye gitmem lazım. Beni dünyada Galatasaray formasından başka mutlu edecek bir başka forma daha yok. Bunu biliyorum. Galatasaraylı doğdum ve öyle öleceğim. Ama en iyisi ayrılmak olacak’ dedi” sözleriyle aktardı.


Gerekirse Almanya 3.Ligi’ne transfer olmalı
Hıncal Uluç kendisinin de Arda Turan’a Galatasaray’dan ayrılmasını, hatta gerekirse Almanya üçüncü ligine bile gitmesini önerdiğini söyledi. Uluç, “Arda bu tribünler temizlenene kadar dönmemeli” dedi