Hagi, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında net konuştu: Son 4 aydaki sorumluluk bana ait. Kim olursa olsun, beni istemiyorlarsa gelip yüzüme söylesinler.Teknik direktör Gheorghe Hagi, basın toplantısına başlamadan önce sadece 2-3 soruya cevap vereceğini söyledi. Rumen teknik adam, zor durumda olduklarını ve her taraftan baskı gördüklerini belirtti. Oyuncularının zaman zaman sahada başarılı işler yaptığını dile getiren Hagi, “Ancak son 30 metrede bir gerginlik var. Tam olarak başaramıyorlar. Ancak biz çok iyi çalışıyoruz. Takımın potansiyeli var. Hepsi yetenekli oyuncular. Sakat
oyuncularımız da takıma dönüyorlar ve form tutmaya başladılar” dedi. Genç teknik adam, hakemle ilgili bir şey söylemek istemediğini çünkü ceza almak istemediğini ifade etti. Hagi, son 4 aydaki sorumluluğun kendisine ait olduğunu belirtti.

‘Koltuğa bağlı değilim’

Rumen teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü: “Koltuğa bağlı değilim. Galatasaray camiası bana gelip, “Hagi bizim için önemli değil” desin, bir şeyler düşünürüz. Kim olursa olsun, istifa etmemi istiyorlarsa yüzüme erkekçe söylesinler. Benim gitmemden menfaati olanlar var.”

Yönetimden büyük tepki

Hagi’nin maç sonrası yaptığı açıklamaya Sarı- Kırmızılı yönetimin büyük tepki gösterdiği öğrenildi.

Yönetimin konuyu salı günü yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında masaya yatıracağı belirtildi. Toplantının ardından Rumen çalıştırıcının görevine son verilebileceği ifade edildi.