Galatasaray'da A takım tel tel dökülüyor, A2'deki gençler ise fırtına gibi esiyor. Taraftar da haliyle soruyor: Hiçbir hedefimiz kalmamasına rağmen neden genç oyunculara doğru düzgün şans verilmiyor?Futbol takımının bu sezon tarihinin en kötü dönemini yaşaması, taraftarları tam anlamıyla kahretti. Alınan kötü sonuçlardan çok, futbolcuların saha içerisinde neredeyse hiçbir varlık gösterememeleri Sarı-Kırmızılılar’ı kızdırıyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen, Rijkaard, Hagi ve son olarak Bülent Ünder’in gençlere yeteri kadar şans tanımamaları, eleştiri konusu oluyor. Aynı şekilde camia içerisinde de kalan haftalarda A2 takımındaki gençlere şans verilmesi görüşü hakim. Tam da bunlar konuşulurken, A2’lerin dün Karşıyaka karşısında müthiş bir futbol sergilemesi ve 9-1’lik tarihi bir galibiyet alması, yüzleri güldürdü. Sarı-Kırmızılılar’ın gollerini Emre Çolak (2), Cem Sultan (2), Anıl Dilaver (2), Sinan Osmanoğlu, Berkin Aslan ve Bülent Dinler kaydetti.

Artık zamanı geldi

Taraftarlar, A takımındaki birçok futbolcunun misyonunu tamamladığını düşünüyor. Zaten tribünlerden verilen tepkiler de bunun en önemli göstergesi. A2 takımında bu sezon özellikle Anıl Dilaver, Emre Çolak, Cem Sultan ve Berkin Aslan sergiledikleri performansla göz doldurdu. Bu futbolculardan en çok Emre Çolak, A takımda şans buldu. Ancak istikrarlı bir şekilde oynamadı. Anıl Dilaver ise ilk yarının son maçı olan Konyaspor karşılaşmasında ilk 11’de sahaya çıkmış ve tek golle galibiyeti getirmişti. Ancak Anıl 2 haftalık bir sakatlık dönemi geçirdi ve Baros’un dönmesiyele birlikte unutuldu...

Cem, sözleşme kurbanı!

Bu sezon A2 takımının yıldızı Cem Sultan oldu. Genç golcü, attığı gollerle parmak ısırtırken, izleyenler “Bu çocuk neden A takımda şans bulmuyor” diye sormadan edemiyor. ‘Yeni Tanju Çolak’ gözüyle bakılan Cem’in sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Yönetim, genç yıldıza aldığı paraya zam yapmadan, 4 senelik sözleşme önerdi. Ancak Cem bunu kabul etmedi. İşte bu nedenle golcü oyuncuya A takımda şans tanınmadığı iddia ediliyor. Galatasaray, A2 Ligi’nde şu ana kadar 18 kez ağları havalandıran Cem Sultan’ı sezon sonunda kaptırabilir.