Kapalı kapılar ardında yaşanan gelişmeleri ise 5nnnnn1k.com Spor Servisi ortaya çıkardı. Evet; Polat sözünde duracak, fakat yakınları dava açacak. İşte o yakınlar, işte o avukat, işte o mailler ve işte çok gizli o plan!Galatasaray’da geçtiğimiz günlerde yapılan Mali Genel Kurul, flaş gelişmelere sahne olmuştu. Mali açıdan desteklenen, ancak idari açıdan ibra edilmeyen Başkan Adnan Polat; 30 gün içinde seçim takvimini açıklamak zorunda kalmıştı. Üstelik, ibra edilmedikleri için mevcut yönetim kurulunda yer alan üyelerin, ilk kongrede aday olma ihtimalleri de yoktu. Bu süreçte gözler Polat’a çevrildi. Çünkü Polat’ın mahkemeye gitme hakkı ve bu kararı bozdurma ihtimali vardı. Fakat Başkan, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki ambiansı gördükten sonra mahkemeye gitmeme kararı aldı ve kurmayları aracılığıyla tüzüğe uygun hareket edileceğini ve kongre için gerekli çalışmaların yapılacağını duyurdu. Basına yansıyan gelişmeler buydu; fakat FANATİK kapalı kapılar ardında yapılan hesapları ve çok gizli planları ortaya çıkardı...

Yönetimden destek gelmedi

Polat; kendisine ve yönetimine gelen tepkiler nedeniyle mahkemeye gitmeyeceğini açıkladı. Çünkü mahkemeye giderse, bir kez daha darbe alabilir ve işler kendisi açısından çok daha içinden çıkılmaz bir hâle dönüşebilirdi. Fakat Polat’ın bir de ‘B Planı’ vardı. Bu plan dahilinde, kendisine yakın yönetim kurulu üyeleriyle gizli görüşmeler yaptı. İlk zirve, Polat ile Taner Aşkın arasındaydı. Aşkın, yönetim içindeki en yaşlı ve en kıdemli üyeydi. Kendisine iletilen “Siz dava açın” talebine olumsuz yanıt veren Aşkın, gerekçe olarak da şunları gösterdi: “Hem yakışık almaz hem de olası bir iptal kararından sonra yeniden yapılacak genel kurulda mali açıdan da ibra edilmeyebiliriz. Bu büyük tehlike.” Diğer yöneticiler de benzer düşüncelerle ‘dava açma’ talebine karşı çıktı.

Organizatör: Dilara Endican

Yönetim kurulundan destek bulamayan Polat ve yakınları; bu kez dava açmayı düşünebilecek kongre üyesi tanıdıklarına dilekçe verdirmek üzere bir organizasyon başlattı. Organizasyonun başındaki isim de aslında asıl adresi gösteriyordu: Dilara Endican... Endican; Galatasaray Tekerlekli Basketbol Şubesi’nin sorumlusu, aynı zamanda futbol maçlarında deplasmanlara bile Polat’la birlikte giden, Türk Telekom Arena’nın açılışında ‘tam yetkili’ olarak görevlendirilen, Başkan’ın çok yakın dostu... Endican koordinatörlüğünde hayata geçirilmeye çalışılan plan ise şu: Gerekli imzaların toplanması halinde Başkan Polat hem Genel Kurul’u mahkemeye kendisi vermemiş olacak hem de üyelerin tepkisini çekmeden, mahkemeden çıkacak kararla koltuğunu korumaya çalışacak.

Vekalet nasıl verilir!

Başkan Adnan Polat’ın “Çarşamba günü basın toplantısı düzenleyeceğim” demesinin ardındaki sır da işte bu... Başkan, vakit kazanmak istiyor ve o güne kadar toplanacak olan vekalet imzalarını görmek amacında. Nasıl vekalet verileceği, nasıl dava açılacağı da Endican tarafından gönderilen maillerde çok açık bir şekilde kongre üyelerine izah ediliyor.

Galatasaray’da kapalı kapılar ardında kazan kaynamaya devam ediyor.. Ve görünen o ki; çoğunluğun ‘bitti’ gözüyle baktığı bu ‘dava’, aslında hiç de bitmemiş gibi gözüküyor.