Sarı-Kırmızılılar’ın önüne geleni devirdiği ve rakiplerini farklı mağlup ettiği devirler, çok geride kalmışa benziyor. Bir zamanlar Real Madrid, Milan, Liverpool gibi devlerin bile çekinerek geldiği İstanbul deplasmanı artık Anadolu ekiplerine bile korku vermiyor.

Son olarak Kardemir Karabükspor Genel Menaceri Seyit İçgül’ün de yaptığı açıklamalar bu durumu ortaya koydu. Galatasaray’ın yeni stadı Türk Telekom Arena’da şimdiye dek oynadığı tüm lig maçlarından galip ayrıldığını vurgulayan İçgül, bu tılsımı kendilerinin bozabileceğini belirtti. Her iki takımın eşit puanda olduğunu söyleyen İçgül, “Galatasaray’ın kötü bir gidişi var. Yendiğimizde veya berabere kaldığımızda biz üstte kalacağız. Rakibi gözümüzde büyütmüyoruz” diye konuştu.

Taraftar çok üzgün

Ligde hiç kimseden korkmadıklarının altını çizen Seyit İçgül, “O gün motive olursak sahadan galip ayrılacağımıza inanıyorum. Galatasaray’ı yenmeyi çok büyük bir başarı olarak görmüyoruz” dedi. Karabükspor kanadından gelen bu açıklamalar zaten çok üzgün olan Galatasaray taraftarlarını daha da yaraladı. Sarı-Kırmızılılar internet üzerinden yaptıkları yorumlarda, “Ne hallere düştük. Galatasaray gibi büyük bir takım hakkında herkes ileri geri konuşur oldu. Bu kulübü bu hale getirenler utansın” şeklinde ifadelerde bulundular.