Cim Bom'da olumsuz ne varsa fatura ona kesildi. Ay-Yıldızlı formayı giydiğinde yine tribünleri ayağa kaldırdı. Arda Turan bu sezon iki farklı kişilik gibiydi...Galatasaray'da hayal kırıklığı yaşatan Arda, milli takımda adeta coşuyor. Yıldız futbolcu, Ay-Yıldızlı formayla çıktığı son 8 maçta 6 gol attı ve galibiyetlerde büyük pay sahibi oldu.

Yaşadığı sakatlık sorunları nedeniyle bu sezon Galatasaray’da beklenen verimi sağlayamayan Arda, daha çok saha dışı olaylarıyla gündeme geldi. Bu nedenle zaman zaman taraftarın da tepkisini çeken milli futbolcu, yaşadıkları nedeniyle takımdan ayrılma noktasına kadar geldi. Arda, Sarı-Kırmızılı formayla bu sezon çıktığı 13 resmi maçta 4 gol atarken, 3 de asist yaptı. Ayrıca ligde henüz ağları sarsamadı. Galatasaray’da bu kadar verimsiz bir dönemden geçse de genç yıldız milli takıma gittiğinde adeta coşuyor. Arda, en formsuz dönemlerinde bile Ay-Yıldızlı formayı sırtına geçirince bambaşka bir performans sergiliyor. 24 yaşındaki futbolcu, 2010 yılından bu yana milli takımda 8 maça çıktı. Arda Turan, bu karşılaşmalarda 6 kez ağları sarsarken, 3 de asist yaptı. A Milli Takım, başarılı futbolcunun gol attığı maçlarda 7 galibiyet ve 1 yenilgi aldı. Yıldız futbolcu son olarak Avusturya karşısında da fileleri havalandırmayı başardı.

Arda’sız 3 yenilgi 1 beraberlik
A Milli Takım, Arda’nın sakatlığı nedeniyle görev yapamadığı maçlarda ise 3 yenilgi, 1 de beraberlik aldı. Ancak asıl ilginç olan, milliler Arda’sız karşılaşmalarda gol bile atamadı! Sarı-Kırmızılı taraftarlar, başarılı futbolcunun milli takım performansını imrenerek izlerken, forumlarda yapılan yorumlarda, “Galatasaray’da bunun yarısı kadar oynasa, şimdi Avrupa’ya gitme mücadelesi veriyorduk” görüşleri dikkat çekti.