+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 2 in 2

Konu: Adnan Polat devri sona erdi!

                  
   
 1. #1
  onr55
  Guest

  Adnan Polat devri sona erdi!
  Galatasaray Olağan Mali ve İdari Genel Kurulu toplantısında Adnan Polat ve yönetim kurulunu şok eden bir sonuç çıktı. Sarı-kırmızılı yönetim idari açıdan ibra edilmedi. Galatasaray, 1 ay içinde olağanüstü seçime gidecek ve Adnan Polat bu seçimde başkan adayı olamayacak.


  Galatasaray'ın Adnan Polat başkanlığındaki yönetim kurulu, Yıllık Olağan Mali Genel Kurul'da mali bakımdan ibra olurken, idari bakımdan ibra edilmedi. Ardından gerçekleştirilen idari ibra oylaması sonrasında, genel kurul divanı, oy çokluğuyla ibra edilmediğini duyurdu. Bunun üzerine başkan Adnan Polat itiraz ederek, sayım yapılmasını isterken, üyelerin çoğunluğu, ''İstifa, istifa'' temposu tuttu.

  Yapılan itiraza rağmen Türker Arslan başkanlığındaki genel kurul divanı, ilk açıklanan kararı kabul etti.

  Salonda ibra oylaması sonuçlarının açıklanmasının ardından 'Re-re-re ra-ra-ra Galatasaray Galatasaray Cim Bom Bom' tezahüratları yükseldi.

  Son olarak Denetleme Kurulu ibrası da oy birliği ile kabul edildi.

  Bu oylamanın ardından Galatasaray 30 gün içinde tüzük gereği olağanüstü kongreye gidecek. Tüzük gereği, mevcut başkan Adnan Polat ve mevcut yönetimin içerisinden istifa etmiş üyeler de dahil olmak üzere hiçbir yönetici aday olamayacak.

  Yaşanan bu durumun ardından daha önceden başkan adaylığını açıklayan Cemal Özgörkey seçime katılamayacak. Özgerköy'ün yanı sıra Haldun Üstünel ve kulislerde aday olacağı konuşulan Mehmet Helvacı da yeni dönemde Galatasaray'da görev alamayacak.

  Tüzük gereği ortaya çıkan bu durumun ardından gözler daha önceden göreve talip olabileceğini sinyallerini veren Ünal Aysal'a çevrildi. Ünal Aysal'ın yapılacak olan olağanüstü kongreye tek aday olarak girmesi ve başkanlık için adı geçen bir diğer isim Adnan Öztürk ve Ali Dürüst gibi isimleri de yönetim kuruluna alması bekleniyor.

  -İBRA OYLAMASI ISTIRABA DÖNÜŞTÜ-

  İbra oylamasının kapalı yapılması için verilen önerge, genel kurul divanını ve üyeleri uzun süre meşgul etti. Salondaki yoğun kalabalık nedeniyle önerge oylanamazken, genel kurul divan başkanı Türker Arslan, ilginç bir uygulamayla sayım yapma yöntemini seçti.

  İlk olarak önergeyi reddedenler salonda kalırken, karşı olan üyeler salon dışına çıkarıldı. Salonda kalanların oyları sayıldıktan sonra bu grupla salon dışındakiler yer değiştirdi ve tekrar sayım yapıldı.

  Önerge, 674'e karşı 871 oyla reddedilirken, birçok üyenin bu uygulamaya tepki göstermesi dikkat çekti.

  Türker Arslan, daha sonra aynı yöntemi ibra oylamalarında da kullanmak isteyince tepkiler arttı ve tüm üyeler salondayken oylamalar gerçekleştirildi.

  -TÜZÜK NE DİYOR?-

  Galatasaray Kulübü'nün yeni oluşturulan tüzüğünde, ''Kulüp başkanı ve yönetim kurulunun görevleri'' başlığı altında yer alan 87,22. maddesi, ''Genel Kurul'ca mali ve/veya yönetsel yönden aklanmama (ibra) durumunda en geç 30 gün içinde olağanüstü seçim genel kurulunu toplantıya çağırmak'' şeklinde hüküm içeriyor.
 2. #2
  Er
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  16

  RE: Adnan Polat devri sona erdi!
  Galatasaraya ve Galatasaray taraftarına Hayırlı uğurlu olsun...+ Konuya Yorum Yap

Benzer Konular

 1. Adnan Polat 'seçim' dedi
  By Neo in forum Galatasaray
  Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 31-03-2011, 06:19 PM
 2. Adnan Polat kararını verdi!
  By burak0770 in forum Genel
  Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 30-03-2011, 02:02 PM
 3. İzin sona erdi mesai başlıyor
  By Neo in forum Fenerbahçe
  Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 21-03-2011, 10:11 AM
 4. Adnan Polat sahaya indi
  By Neo in forum Galatasaray
  Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 11-03-2011, 10:23 AM

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •