Camia seçim havasına girdi. Ünal Aysal adaylığını açıkladı. Tek sorun kongre tarihi!Galatasaray’da muhalefetin aylardır beklediği açıklama dün geldi ve İnan Kıraç’ın desteklediği Ünal Aysal, kongrede aday olduğunu belirtti. Ancak mevcut yönetim, erken seçime gitmeye yanaşmıyor.

Sarı-Kırmızılı camiada, başta İnan Kıraç olmak üzere muhalefetin önde gelenleri, Ünal Aysal’ı seçimlerde aday olması için ikna etmeye çalışıyordu. Sonunda beklenen açıklama geldi ve Aysal aday olduğunu yazılı olarak beyan etti. Ünal Aysal, “Camiamızın saygın bazı üyelerinin bu konuda beni işaret etmiş olmaları tabiatıyla gurur verdi ve ciddi olarak da bu görev üzerinde düşündürdü, yüreklendirdi. Bu tevcihi bana yönelten bu değerli dostlarıma ve aynı öneriyi bana tekrarlayan bütün diğer üyelere bu vesileyle teşekkür etmek isterim. Niyetim, olası bir seçimde direkt aday olmak yerine, bu şerefli göreve talip olacak genç, yetenekli ve saygın duruşunu kaybetmemiş arkadaşlara
elimden gelen bütün desteği sağlamaktır. Ancak şartlar gerektiriyorsa başkan adaylığına da talip olurum. Böylece daha fazla yıpratılmadan gönülden bağlı olduğum Galatasaray camiasına daha faydalı olabileceğimi umuyorum” dedi.

İddialara yanıt verdi

Aysal ayrıca kulübün AIG’de olan hisselerini devraldıktan sonra kâr ederek sattığı idialarıyla ilgili olarak da, “Galatasaray Kulübü, kasasından hiçbir şey çıkarmadan benim ödemiş olduğum rakamları ve bana olan diğer borçlarını ödedi. Bu paralara kontrattan kaynaklanan temettü gelirleri de dahildi. Bu işlemden dolayı bana ödenen bu temettü gelirlerini teberru olarak kısmen Galatasaray kürek şubesine, kısmen Galatasaray Adası’nın peşin kira bedelleri olarak iade ettim” ifadelerini kullandı.

Özgörkey de açıklamıştı

Galatasaray’da daha önce Cemal Özgörkey de adaylığını açıklamış ve seçim çalışmalarına başlamıştı.
Şu anda 2 aday olmasına rağmen, seçim tarihi belli değil. Muhalefet, 2012 Mart’ında yapılması gereken kongrenin erken bir tarihe alınmasını istese de yönetim inatla buna karşı çıkıyor.