Taraftarlar, Sarı-Kırmızılı kulübe transfer olduğunda, “Hep Galatasaray'a sempatim oldu” diyen Kazım'dan derbide gol atarak 'Galatasaraylı” olmasını bekliyor.Fenerbahçe’den transfer edildiğinde taraftarın tepkisini çeken Kazım, Ali Sami Yen’deki son maç olan Beypazarı Şekerspor karşılaşmasında 90. dakikada ağları sarsarak kapanış golünü atmış ve tarihe geçmişti. Gol sonrasında armasını öpen Kazım, “Fenerbahçe’de bunu hiç yapmamıştım. İlk defa Galatasaray armasını öptüm. Ailem nedeniyle küçüklüğümden beri Galatasaray’a sempatim vardı” ifadelerini kullanmıştı. Sarı-Kırmızılı formayla kupada iki golü bulunan milli futbolcu, ligde henüz ağları havalandıramadı. Taraftarlar, derbide Kazım’dan çok şey bekliyor. Sarı-Kırmızılılar özellikle başarılı oyuncunun eski takımına gol atarak ‘Galatasaraylı’ olmasını umuyor...

Son örnek Hasan Vezir
Galatasaray’la Fenerbahçe arasında yapılan transferler her zaman büyük ses getirdi. Ancak özellikle Sarı-Kırmızılı ekip, genelde bu transferlerden beklenen verimi sağlayamadı. Galatasaray’da, Fenerbahçe’den geldikten sonra ezeli rakibin ağlarını sarsan son isim Hasan Vezir oldu. Vezir, 16 Aralık 1989’a Ali Sami Yen’de oynanan mücadelede 90. dakikada attığı golle takımının 1-0 kazanmasını sağlamıştı. Kazım, 22 yıldır kimsenin başaramadığını yapıp, Sarı-Kırmızılı formayla bir kez daha tarihe geçmek istiyor.

Mini Yorum

Galatasaray kariyerini belirleyecek

Colin Kazım Richards’ın Galatasaray kariyeri Beypazarı Şekerspor maçı ile başladı. Hagi’nin ısrarıyla takıma katılan Kazım, Ali Sami Yen’de son golü atarak tarihe geçti. Arena’da oynadığı Eskişehirspor maçının ilk yarısında şov yapan milli futbolcu, geri kalan karşılaşmalarda vasatın altında kaldı. Arena’daki son Karabükspor maçında oyundan çıkarken ıslıklanan Kazım’ın derbideki performansı, Galatasaray’daki kariyerini belirleyecek. Fenerbahçe’den adeta kovulan Kazım için bu maç çok özel olacak. Derbide gol atarsa hem intikam alacak hem de Galatasaray taraftarını kazanacak.