Derbi öncesi Galatasaray'daki söylentilere, “Kimse bir yere gitmiyor” diyerek nokta koyan futbolun yeni patronu Murat Yalçındağ, takıma da net mesaj verdi: Her oyuncumuz hangi formayı giydiğini bir kez daha hatırlasın.“Yolun burasına kadar yürüyen ekip, yolun sonunu da birlikte getirecektir. Oyuncularımıza verilecek en büyük ceza, şu anda puan sıralamasında bulundukları yerdir. Bu noktadan çıkmak onların elinde”

Adnan Sezgin’in ayrılmasının ardından Florya’nın yeni patronu olan Murat Yalçındağ, yönetimin şu anda teknik direktör değişikliği ya da herhangi bir futbolcuyla yollarını ayırmayı düşünmediğini söyledi. Yalçındağ, “Bu takımdan kimse bugün ya da yarın hiçbir yere gitmeyecek. Kesin değerlendirmemizi yönetim kurulu olarak sezon sonu yapacağız” dedi. Murat Yalçındağ, futbolcuların dış etkenlere kulağını kapatıp, sadece Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçı ve sonrasındaki önemli maçları düşünmeleri gerektiğini ifade ederek, “Her oyuncumuz hangi formayı giydiğini bir kez daha hatırlasın” diye konuştu.

‘Hukuki süreç başladı’
Murat Yalçındağ, alınan kötü sonuçların ortada olduğunu belirterek, “Bunun üzüntüsünü hepimiz yaşıyoruz. Oyuncularımıza en büyük ceza, bugün puan cetvelinde bulundukları yerdir. Bu noktadan çıkmak onların elinde. Değerlendirmesini yapmak da yönetime düşer. Tekrar ediyorum, ligin bu son periyoduna girerken, futbolda herhangi bir tasarrufumuz olmayacak. Yolun burasına kadar yürüyen ekip, yolun sonunu da birlikte getirecek” dedi. Yalçındağ, dün bazı internet sitelerinde çıkan haberlerle ilgili olarak da, “Hukuki süreci başlatmış bulunuyoruz. Florya bizim namusumdur, futbolcularımızın namusudur. İftira ve yalanlarla varılmak istenen yol, hukuk duvarına çarpacaktır” ifadelerini kullandı.