Spor Toto Türkiye Kupası yarı finalinde ezeli rakibi Fenerbahçe'yi deviren Galatasaray, finalde de Tarsus Belediye'yi farklı yendi üst üste 2, toplamda 8. zaferine imza attı.Gaziantep’te düzenlenen Spor Toto Bayanlar Türkiye Kupası’nda şampiyon Galatasaray Medical Park oldu. Çeyrek finalde Botaş’ı, yarı finalde de Fenerbahçe’yi deviren Sarı-Kırmızılılar, finalde Tarsus Belediye ile karşılaştı. Yarı finalde Beşiktaş’ı yenen Tarsus karşısında maça iyi başlayan Cim Bom, Catchings ve Fowles’ın basketleri ile ilk periyodu 21-15 önde kapadı. İkinci periyodun başında fark 9’a çıktı: 25-16. Ancak Tarsus Belediye oyunu bırakmadı. Hornbuckle ve Pierson ile etkili olan Güney ekibi farkı eritti ve ilk yarı 35-32 Sarı-Kırmızılı ekibin lehine sonuçlandı.
Galatasaray ikinci yarıda yavaş yavaş oyuna ağırlığını koymaya başladı. Özellikle Fowles ile etkili olan Cim Bom, iyi savunma yapınca son çeyreğe 51-42 üstün girdi.

Fowles’tan 26 sayı

Dördüncü periyodun başında da sahanın yıldızı Fowles ile skor üretmeye devam eden Galatasaray arayı açmaya başladı. Tarsus Belediye’nin direnci düşünce Cim Bom maçı 68-53 kazanıp üst üste ikinci kez Türkiye Kupası’nı müzesine götürmeyi başardı. Galatasaray, toplamda da sekizinci kupa şampiyonluğunu yaşadı.

Tarsus-Galatasaray: 53-68

Salon: Karataş Şahinbey
Hakemler: Özlem Yalman, Yener Yılmaz, Semih Vural
Tarsus Belediye: Naile ** 4, Canty ** 10, Seda ** 4, Kübra ** 3, Burcu *, Hornbuckle ** 12, Pierson ** 11, Ely ** 3, Özge ** 6
Galatasaray Medical Park: Tuğba ** 4, Hodges ** 4, Bahar ** 4, Işıl *** 6, Gülşah **, Nihan **, Catchings *** 11, Melissa ** 5, Augustus ** 8, Fowles **** 26
1. Periyot: 15-21,
Devre: 32-35,
3. Periyot: 41-53