Galatasaray teknik direktörü Gheorghe Hagi, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında takımın son durumunu değerlendirdi.Hagi, Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki toplantıda şunları söyledi:

"İstanbul'da oynayacağımız bir ligi maçı. Rakibimiz kazanabilecek bir takım. Türk ligini çok iyi bilen ve iyi tanıyan bir hocaları var. Rakibe de saygımız var. Disiplinli ve hırslı oynayayan bir takıma karşı oynayacağız. Biz tabi ki bu hafta boyunca iyi çalıştık. Motive olduk. İyi oynayarak 3 puan almayı düşünüyoruz. Oyuncularımın hepsi ile konuştum. Herkesin elinden geleni vermesini istedik. Bu maçı kazanmamız gerektiğini söyledim. Sadece yapacağımız işe konsantre olmalarını istedim. Bana göre zor bir maç olacak ama kazanmak için çıkacağız.

Tabi ki bazı gazetelerde kupa ile ilgilendiğimiz yazılıyor, ama ben lig maçlarına da çok büyük önem veriyorum. Daha ligde çok maçımız var. Ligde puana ihtiyacımız var. Bunları da en iyi şekilde oynamak istiyoruz. Dolayısıyla tüm dikkatlerimizi konsantremizi bu maça vereceğiz. Bunu oyuncularımıza da söyledim.

Arda şu anda fizik kondisyon çalışmalarına devam ediyor. Neill cezalı, Hakan Balta geçen haftaki sakatlığı nüksetti, Kewell'ın problemi devam ediyor. Anıl da antenmana çıkamadı, grip, o da yok. Pino 3 gündür takımla birlikte çalışıyor. Barış'ın durumu daha iyi, şu anda elimdeki olan kadrodan en iyisini çıkarmaya çalışacağım. Kewell'ın genel durumunu sağlık ekibinden öğrenebilirsiniz. Yarın kadroda olmayacak oyuncuları söyledim. Son bir şey söylemek istiyorum. Çok fazla yorumlara girmek istemiyorum. Spekülasyonlara cevap vermek istemiyorum. Musluk açıldı, başka spekülasyon yapmak istemiyorum. Ben burada yalnızca çalışmak için varım. Kendi işime konsantre oluyorum. Tüm sorumlululukları üstlenerek işime bakıyorum. Yapılan spekülasyonlana dur diyemem. Bunların çoğunun oyun olduğunu düşünüyorum. "

Arda konusuna da değinen Hagi, "Arda için de spekülasyon yapıyorsunuz. Arda'nın ne zaman döneceğine dair bir şey söyleyemem. Bu konu hakkında ancak Arda cevap verebilir. İşler iyi gidiyordu ancak sakatlığı tekrar nüksetti. Maalesef biz bu konuda acı çekiyoruz. Arda, takımın çok önemli bir oyuncusu. Kolay bir şey değil ama böyle devam etmeliyiz ve onsuz da kazanmalıyız.

Her oyuncu kendi şansını yaratacak. Ben herkese şans tanıyorum. Bunun için Galatasaray'da oynuyorlar. Ama takımdaki yeri ve formayı almak kendi ellerinde. 6 yabancı benim için sorun değil. Herkese şans tanıyorum ama kurala da saygı göstermek lazım. Ben herkese şans veriyorum . Insua kendisini iyi hazırladı. Antenmanlarda iyi çalışan bir oyuncu. Çağlar uzun bir sakatlık dönemi geçirdi. Yarın kiminle başlayacağım hala belli değil. Ona bugün karar vereceğim.

Olimpiyat Stadı beni de oyuncuları da korkutmuyor. Futbolu her zaman her şartta oynamak zorundasınız. Kendimizi hazırlıyoruz. Her şartta oynamamız lazım. Bu kulüpte her zaman galibiyet için oynamak zorundasınız. Maçın nasıl biteceğini hep birlikte göreceğiz

Tugay ve bazı futbolcular ile aramın açık olduğu söyleniyor. Bunları kim sorduruyor size. Benim herkes ile aram iyi. İsterseniz bu şekilde haber yapmaya devam edin. Ben her zaman Galatasaray'da bulunduğum süre içinde herkes ile iyi ilişki içinde oldum. Buralara gitmek doğru değil. Böyle bir maç öncesi bu soru sorulur mu? Bu kulüpte iyi ilişki olmasına rağmen bana vurmak isteyenler olduğunu düşünüyorum. Bunlar kulis oyunları. Takımdaki işler çok iyi, biz çok çalışıyoruz. Sadece deplasmanda galibiyete ihtiyacımız var. Onun dışında hepsi menfaat. Bu soruyu sordurana bu şekilde cevap vermek istiyorum. Türkiye de bazı şeyleri iyi anlıyorum. Daha fazla konuşmak da istemiyorum.

Sezon sonunda olacak şeyler için konuşmam. Ben şu anda yarınki maçı düşünüyorum. Ondan sonra kupa ve Karabük maçları. Adım adım ilerlemek istiyoruz. Her konuda iyi çalışarak ve hedeflerimize ulaşarak her zaman önümüzdeki maçı düşünüyoruz. Sezon sonunu şimdiden düşünmek doğru değil.

Biz de Fenerbahçe gibi bir seri istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz. İnanıyoruz. Buna inanmasak o zaman her şey biter.

Neill için spekülasyonlara girmek istemiyorum. Kendisine izinleri ben verdim. Gitti geldi. Takımın teknik direktörü olarak böyle izinler veriliyor. Aramızdaki ilişkiler çok iyi.

Misimovic konusuna gelince, ben bu konuda spekülasyonlara girmek istemiyorum. Zamanında vermiş olduğum bir rapor var. Şu anda sadece elimizdeki oyunculardan bahsetmek istiyorum. O bildiri açık ve net olarak sunuldu. O zaman ki görüşüm bildirildi. Şu anda sadece elimdeki oyunculardan bahsetmek istiyorum. Galatasaray'da oynamak isteyen ve bunu yapabilen oyuncular için konuşmak istiyorum. Galatasaray ne demek bunu çok iyi biliyorum. G.Saray'da oynamak için bir futbolcunun neler yapması gerektiğini ve neler vermesi gerektiğini çok iyi biliyorum. Sizler beni iyi tanıyorsunuz. Birinci kuralım mesleğinize saygı göstermek. Antrenman yapmak ve terlemek. Bu yoksa benim için ismi ne olursa olsun biter ve gözüme giremez. Ben böyleydim ve her antrenmana çıktım çok da iyi performans gösterdim. Benim isteklerim çok büyük. Onun dışında hepsi bir oyun. Hiç kimseyle paylaşacağım bir şey yok. Geldiğim zaman 5 tane paf takıma gönderilen oyuncuyu geri çağırdım. Yöneticilerimiz ve başkanımız benden başarı bekliyor. Ben de oyuncularımdan bekliyorum. Sorumluluk bana ait olduğu için bazı kararlar almam lazım. Sebebi sakız değil. Sakız olayı doğru değil. Buna sadece gülüyorum."