Yönetim, transferde kesenin ağzını açacak. Stat için hükümetten söz alan Bordo-Mavililer, bu masrafa ayrılan parayı oyuncu alımı için harcayacak.

Yabancı transferi için ligdeki derecenin kesinleşmesi beklenecek, ancak her şartta Trabzonspor ses getirecek, forma sattıracak yıldızlarla ilgilenecek

Trabzonspor Yönetimi, yeni sezonda kesenin ağzını açacak, transferde ses getirecek adımlar atacak. En son Başkan Sadri Şener ve ekibinin ilk döneminde kadro anlamında silbaştan yapıp, çok sayıda oyuncuyu renklerine katarak bir iskelet oluşturan Bordo-Mavililer, takip eden sezonlarda ise birkaç yüksek maliyetsiz transfer yapmıştı. Ancak bu sezon hem takımın ideal 11’inde yer alan önemli futbolcuların sözleşmesinin sonuna gelinmesi hem de Avrupa’da hedefe yürüme isteği, yönetimi tekrar kaynakları sonuna kadar transfere yatırmaya zorluyor.

Yabancılar beklemede

Bordo-Mavililer hem dış hem de iç piyasada flaş isimleri listesine almış durumda. Fakat takımın sezonu ne dereceyle bitireceği henüz netleşmediği için net adımlar bu cephede atılamıyor. Zira, Avrupalı yıldızlar için takımın direkt Şampiyonlar Ligi’ne katılacak olması büyük bir cazibe yaratırken, ikinci olup ön eleme oynama dezavantajı maliyetlerin yükselmesine yol açıyor. O nedenle yönetim ligin bitimiyle birlikte Avrupa pazarına açılacak ve öncelik bonservisi elinde yıldızlarda olacak. Böylece gerekirse futbolculara yüksek meblağlar verilerek ikna edilebilecek.

Semih, Alper, Anıl...

Zirve ortağının iç piyasadaki gözdeleri ise aşağı-yukarı belli. Fenerbahçe’den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Semih, Başkan Şener ve Şenol Güneş’in gözdesi. Eskişehir’in yükselen değeri, genç orta saha Alper Potuk ve Adanaspor’un başarılı sol beki Anıl Karaer, Bordo-Mavili formaya yakın isimler. Ayrıca Trabzonspor’un yurt dışındaki gurbetçi yıldız ve yıldız adaylarıyla da teması sürüyor. Kısacası yönetim, stat bakımının devlet tarafından yapılacak olması sebebiyle buraya ayırdığı parayı ve Avrupa kupalarından gelecek rakamı tamamen transfer bütçesi olarak kullanacak.