Aykut Kocaman'dan oyuncularına: “Bu haftadan itibaren sahaya 11 değil, 22 kişi süreceğim. Artık herkesin 2 kişilik koşmasını istiyorum. Rakibinizden daha iyi takımsınız. Bunu gösterin yeter”Bursaspor beraberliğinin ardından liderliği şampiyonluk yarışındaki rakibi Trabzonspor’a devreden ve 2 puan geri düşen Fenerbahçe’de teknik direktör Aykut Kocaman, futbolcularıyla bir toplantı yaptı. Takımın Bursa maçındaki mücadelesinden genel olarak memnun olduğunu bir kere daha vurgulayan Kocaman, gördüğü hatalar konusunda uyarılarda bulundu. Bundan sonra kayba tahammülleri olmadığını vurgulayan Kocaman, “Bu haftadan itibaren sahaya 11 değil 22 futbolcu süreceğim. Ne dediğimi anladığınıza inanıyorum. Artık her arkadaşımdan sahada iki kişilik oynamasını istiyorum. Herkes herkesin açığını kapatacak şekilde oyuna motive olacak. Saha içinde oyundan bir saniye bile kopmanızı istemiyorum” diye konuştu. Hakeme itiraz konusundaki hassasiyetini bir kez daha dile getiren Kocaman, “Ne olursa olsun itiraz istemiyorum, gereksiz kartlardan uzak durun” uyarısını yaptı. Esprili anlarda bile ciddi tavırları ile dikkat çeken Fenerbahçe Teknik Direktörü, “Gülme işini sezonun sonuna saklayın. Bu taraftar bizden şampiyonluk bekliyor. Şampiyon olduğumuz zaman hep beraber güleceğiz. Strese girmenizi istemiyorum. Rakibinizden daha iyi takımsınız, bunu ortaya koyun yeter. Saha içinde dayanıştığınız sürece engelleri aşacak güçtesiniz” dedi.

‘Sizler dünkü çocuk değilsiniz’

Takımı maç sırasında dakikalar ilerledikçe strese girmemeleri konusunda da uyaran Aykut hoca, “Siz dünkü çocuk değilsiniz, hepinizin belli bir tecrübesi var. Hangi takımın futbolcusu olduğunuzu unutmayın. Şampiyonluk ya da taraftar baskısını kaldıramayacak durumda futbolcular değilsiniz. Panik yapmazsanız mutlaka sonuca ulaşırsınız bundan emin olun” diyerek sözlerini tamamladı.

‘Eli bağlı kaleci olacaksınız’

Takım rakibin üstüne yüklendiğinde Volkan’ın birkaç pozisyonda libero gibi ileri çıkmasına değinen Aykut Kocaman, “Böyle bir pozisyon olduğunda kaleye en yakın arkadaş, Volkan’ın arkasına koşarak eli bağlı bir kaleci gibi düşünmeye başlayacak” diyerek oyuncularını uyardı. Genç hoca, Özer Hurmacı’yı da özel olarak uyarmaktan geri kalmadı. Kocaman, “Topu alırken gösterdiğin beceriyi, vermekte gösteremiyorsun. Bundan sonra daha dikkatli ve istekli ol” dedi.