Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun; Fenerbahçe ile oynayacakları kritik maç öncesi FANATİK'e konuştu: “Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki yarış bizi hiç ilgilendirmiyor. Çünkü biz de Avrupa'yı hedefliyoruz. Her şey için 7 hafta kaldı. 7 maçımızı da kazanmak istiyoruz.”Küme düşme hattında aldığı Eskişehirspor’u 27. haftada ilk 6 içine sokan Bülent Uygun; Eskişehirspor-Fenerbahçe maçına sayılı günler kala FANATİK’e özel açıklamalarda bulundu. Kendi planları dahilinde çalışmalarına devam ettiklerini belirten Uygun şöyle konuştu:

Fenerbahçe, Trabzon, Kayseri...

“İçeride oynayacağımız 3 çok önemli maçımız var: Fenerbahçe, Trabzonspor ve Kayserispor’u konuk edeceğiz. Fenerbahçe ve Trabzonspor şampiyonluk yarışı veriyor; Kayserispor ise Avrupa Kupaları için mücadele ediyor. Hepsinin bir hedefi var; tıpkı Eskişehirspor gibi... Biz de Avrupa Kupaları’na katılmak istiyoruz. Başkanımız, yönetim kurulumuz, teknik kadromuz, futbolcularımız ve elbette büyük taraftarımız, Avrupa aşkıyla yanıp tutuşuyor. Bu nedenle kimin ne hedefi olduğu bizi hiç ilgilendirmiyor. Biz, Fenerbahçe’yi de Trabzonspor’u da Kayserispor’u da yenmek için oynayacağız. Hatta kalan 7 haftada oynayacağımız her maçı kazanmak ve bu şehri elele Avrupa’ya taşımak istiyoruz. Eskişehirspor Teknik Direktörü olarak benim düşüncem şu: Şampiyonluk yarışından bize ne, umurumuzda bile değil; çünkü benim
başka hedeflerim var.”

‘Motive olamazsan kazanamazsın’

“Tabii ki işin bir de diğer boyutu var. Bu hafta sonu rakibimiz Fenerbahçe... Ne kadar formda olduklarını anlatmaya gerek yok. Üstelik Bursaspor ile berabere kaldıkları için, bizim maçımıza bakış açıları da değişti. Çok iyi konsantre olmamız şart. Böyle bir rakibe karşı iyi motive olamazsan, kazanman mümkün değil. Tello sakat, yok; Koray iyileşti, oynayacak; ama Diego konusunda sıkıntımız var. Sakatlığı bizi üzdü, çok formdaydı. Doktorlarımız 24 saat onun iyileşmesi konusunda çalışacak. Diego’nun oynaması elbette bizim için çok önemli; fakat asıl önemli olan bu maça beyin olarak iyi hazırlanmak. Umarım keyifli bir maç olur ve umarım Eskişehirspor için Avrupa yolunda iyi bir skorla sahadan ayrılırız.”