Fenerbahçe'nin Nijeryalı futbolcusu Joseph Yobo, takım arkadaşı Gökhan Gönül'den övgüyle söz ederken, "Gökhan Gönül, Türkiye'nin en iyi kanat oyuncusu" dedi.Yobo, NTV Spor’a yaptığı açıklamada, İngiltere’den birçok kişinin Gökhan Gönül hakkında kendisine sorular sorduğunu belirterek, "Fenerbahçe’nin onu bırakacağını sanmıyorum, ama nereye giderse gitsin Avrupa’daki her kulüpte oynayabilecek bir oyuncu. Türkiye’nin en iyi kanat oyuncusu Gökhan Gönül" diye konuştu.

İngiliz ekibi Everton’dan kiralık olarak Fenerbahçe’ye gelen Nijeryalı savunma oyuncusu, "Fenerbahçe’de kalmak istiyor musun?" sorusuna, "Şu anda buradayım, sezon bitene kadar elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Ailemle konuşup, onların da görüşlerini alayım. Şu an Fenerbahçe için çalışıyorum, ama önümüzdeki hafta neler olacağını bilemem. Fenerbahçe’de göstereceğim performans önemli. Ama şu anda her seçeneğimi de açık bırakmak istiyorum" yanıtını verdi.

Yobo, 3 Nisan Pazar günü Bursaspor ile yapacakları maçın zor olacağına işaret ederek, "Bursaspor son derece güçlü bir takım. Zor olacak ama bu maçtan 3 puanla ayrılıp, zirvedeki yerimizi korumak istiyoruz. Sezon sonuna kadar zirvede kalırsak, bu sene şampiyonluğu biz kucaklayacağız" ifadesini kullandı.

Kardemir Karabükspor’un Nijeryalı oyuncusu Emenike ile ilgili bir soru üzerine ise Yobo, "Emenike iyi arkadaşım ve iyi bir oyuncu. Fenerbahçe’ye gelip gelmeyeceği konusunda kararı kendi verecektir. Ben de kendisiyle konuşacağım. Umarım kendisi için en doğru kararı verir" dedi.

AA