Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Gökhan Gönül, Avusturya maçında güzel oyundan çok 3 puanın önemli olduğunu, bu yüzden golü atınca ister istemez skoru koruma yoluna gittiklerini söyledi.Gökhan, FB TV’ye yaptığı açıklamada, Avusturya maçı öncesi çok zor bir mücadele beklediğini kaydederek, "Avusturya’yı gözümde fazla büyütmüşüm. Hiç beklemediğim kadar kötü bir performans sergilediler" dedi.

Gol attıktan sonra biraz durgunlaştıkları şeklinde eleştirilebileceklerini vurgulayan Gökhan, "Haklı olabilirler. Ancak bu maçta önemli olan güzel oyun değil, 3 puandı. Biz de golü atınca ister istemez koruma yoluna gittik, geri çekildik. Avusturya biraz daha oyuna hakim oldu. Ancak zaten gole kadar ki kısımda, takım olarak gereken her şeyi yaptık ve golden sonra da rahatladık. Önümüzdeki Belçika maçı bizim için çok daha önemli. Oraya da kaybetmemek için gideceğiz. İnşallah Belçika maçından da 2-0 gibi net bir skorla galip geliriz" diye konuştu.

Gökhan Gönül, milli takımın yeni bir oluşum içinde olduğunu kaydederek, şöyle devam etti:
"Milli takım formasını ilk kez giymiş, birbiriyle ilk kez oynayan ve uzun zaman sonra takıma katılan arkadaşlarımız var. Henüz oyuncular birbirine alışmaya çalışıyor. Ancak tüm bunlara rağmen iyi oynadığımızı düşünüyorum. Zamanımız olsaydı ve birlikte birkaç maç daha yapabilseydik, inanıyorum ki çok daha iyi oynardık. İlerisi için umut vadeden bir takımız. Mayıs’ta lig bitecek, 3 Haziran’da da Belçika maçı var. O 10 günlük arada istiyorum ki antrenmandan ziyade maç yaparak hazırlanalım, birbirimizle oynamaya alışalım."

"BURSASPOR’DAN GEÇEN YILIN RÖVANŞINI ALMAK İSTİYORUZ"
Gökhan Gönül, 3 Nisan Pazar günü Bursaspor ile yapacakları maçı da değerlendirerek, "Geçen yıl, 2-0’dan 3-2 olan Bursaspor maçında şampiyonluğu kaybettik. Aynı şeyi bu sene yaşamayalım istiyoruz" dedi.

Bursaspor maçının öneminin takım olarak bilincinde olduklarını belirten Gökhan, "Hem geçen yılın rövanşını almak hem de şampiyonluk yolunda çok önemli olan puanları almak, puan farkını açmak adına önemli bir maç. Hem futbol anlamında hem de psikolojik anlamda takım olarak bu maça hazırız" ifadelerini kullandı.

AA