Aziz Yıldırım'dan kanser açıklaması (Bilgiler)

Aziz Yıldırım'ın kanser olduğu yönündeki haberlere, Fenerbahçe yönetiminden sert yanıt geldi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kanser olduğu yönündeki iddialara, sarı-lacivertli kulüpten sert bir yalanlama geldi.

Takvim gazetesi, Yıldırım'ın prostat kanseri olduğunu ancak erken tanı nedeniyle tedavi sonrasında sağlığına kavuşacağı iddia edilmişti.

Bu tip haberlerin maksatlı olarak yapıldığının iddia edildiği açıklamada, Aziz Yıldırım'ın herhangi bir sağlık problemi olmadığı belirtildi.

İşte o açıklama;

Takvim Gazetesi'nde bugün yayımlanan bir haberde Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın prostat kanseri olduğu tedavi gördüğü ve hastalık ilk safhasında olduğu için iyileşme sürecine girdiği iddia edilmektedir.

Söz konusu haber baştan aşağı yalandır. Ancak yalan olmasının ötesinde bu tarz haberlerin yapılmasının altında yatan neden ya da nedenleri anlamak mümkün değildir. Bu haberleri yapan kendine gazeteci diyen şahıslar, hakkında yalanlar yazdıkları kişinin bu haberler nedeniyle rahatsız olabileceğini, iş aile çevresinde ve hayatında oluşabilecek elem ve endişeleri tamamen göz ardı etmektedirler.

Bu tarz yalan ve masa başında uydurma ve hatta belki de ısmarlama haberler yapmak gazeteciliğin hangi etik ve ahlaki kuralı ile bağdaşmaktadır. Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım hakkında neredeyse 10-15 günde bir kişiliğine yönelik olarak sistematik biçimde yapılan bu kasıtlı haberlerin tümünün kamuoyu farkındadır. Bu haberi yapanlar iddalarını belgeriyle kanıtlamak zorundadırlar. Ancak bunu yapacak durumda olmadıkları da ortadadır.

Haberinin altına imza atacak kadar cesareti ve mesleğine saygısı olmayan bu kişileri de bu tarz yalan haberleri gazetelerinde yayınlayan kurumları da kınıyoruz. Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım yalan haber yaparak kişiliği hakkında kamuoyunda yalan ve yanlış bir kanı oluşturmaya çalışan her kişi ve kuruma karşı yargı önünde haklarını bugüne dek olduğu olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar arayacaktır. Tüm bu yalan haberler ile ilgili takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.